Skocz do zawartości

NAJSZYBSZY OBECNIE PROCESOR OD AMD - jaki??


Recommended Posts

kiedyś podczas 100% loadu cpu, ściągało się chłodzenie to procesor dymił się,

 

http://www.youtube.com/watch?v=NxNUK3U73SI

 

teraz nowoczesne procesory i moba mają zabezpieczenia przed przegrzewaniem, po prostu obniżają błyskawicznie taktowanie, a gdy temperatura przekroczy np. 100'C wtedy wyłącza się dana platforma.

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Jak w temacie,jaki jest obecnie najszybszy procesor ze stajni AMD??

Masz FX-6100 i chcesz zmiany. Pytam - why ? ten procesor Ci nie starcza ? Mi w duecie z Gigabyte 6870 OC wszystko chodzi pieknie w 1920x1080.

 

Ale jedna uwaga - na bazówce ten procek jest średni, natomiast po dobrym OC (ja mam u siebie 4.7 GHz) nie ma sie do czego przyczepić już w sumie.

Link to post
Share on other sites

Procesory AMD do gier to gó**o kup i5 dużo lepsze ;)

To raczej Twój mózg to kupa gówna która nie potrafi racjonalnie napisać posta o treści merytoryczne zawierającej jakąkolwiek cenną wskazówke dla autora poza szerzeniem typowego fanboystwa na rzecz Intela.

 

Dziekuje, do widzenia .

Link to post
Share on other sites

Jak to nie ma do czego? A pobór prądu na tych 4,7GHz to nic? ;D

Prosze mieć na uwadze że to nie jest 8150 ze swoim apetytem na waty po OC.

 

To 6100 z 95 W który przy 4.4 - 4.5 bierze średnio tyle ile Phenomy X4 3.8 GHz / X6 4.0 GHz.

 

http://www.iv.pl/images/10534855187822335571.png

 

Jeśli zatem one mogą tyle mieć i nikt z ich właścicieli nie narzeka na ten fakt, to czemu z drugiej strony każdy szuka dziury w tym przy słabszych Buldkach ?.

 

Poza tym te 50, czy 100 zł więcej na prądzie w skali roku to chyba nie jest jakaś tragedia, a napewno nie taka by wielce dramatyzwać nad super hiper wielkim poborem prądu i to jeszcze proca 95 W a nie 125 w jak w topowym Buldku ;)

 

Prosze sobie przejrzeć dla pewności pozatym testy wersji 6100 by sprawdzic że tej tragedii nie ma Panowie.

 

I proszę o wiekszy obiektywizm :>

 

Po zatym ja nie narzekam jeśli po sprzedaży starego CPU do nowego dołożylem tylko 200 zł (razem 400 zł za FX-6100)

 

jedyne 170 wacioszkow :D

Twoj Phenom @ 3.7 GHz bierze ok 160 W w stresie i jakoś tego faktu nie raczyłes podkreślić, więc te 40 czy 50 W więcej dla mojego szkody wielkiej mi akurat nie robi .Stac mnie na zapłacenie róznicy tych watów w skali roku ;) najwyżej daruje sobie jedna czy dwie imprezy w roku i tyle. Wielka mi tam strata.

Edytowane przez pcfoster
Link to post
Share on other sites

w sumie to nie wiem czemu się tak przyjęło żeby demonizować buldożery , może nie są one całkiem udane ale nie są takie tragiczne , nie tylko grami ludzie żyją , w obliczeniach bardziej profesjonalnych są nawet dobre , no co do gier to Intel wypada lepiej

Link to post
Share on other sites

tu sie nie zgodze bo mam napiecie 1.38 wiec na moje to 140watow lub 150 max, mam miernik to w idlu jest 77, a w stresie razem za radziem na 920 i 1162mV 320 watow w crysis 2

No to ja mam ze 400 W razem w stresie. Ale tez mi tu powód do rozpaczy.

 

kupie miernik i sprawdze sam ile bierze mój zestaw.

Edytowane przez pcfoster
Link to post
Share on other sites

FX'y 4-6 to żaden postęp technologiczny powinni wcale tego nie produkować, ale cóż marketing. naiwniacy się znajdą i kupią, szkoda się rozpisywać,

Nazywasz mnie naiwniakiem ? Bo co ?

 

No tak - pewnie nim jestem bo dałem sie omamić propagandzie i zapłaciłem za swojego cepa CAŁE 400 zł.

Kwota której on wart nie jest zapewne według Ciebie.

A dokładniej to dałem CAŁE 200 zł - ale to po odliczeniu zysku ze sprzedazy starego cepa.

A więc mościpanie dalej czuje się poniżony - bo jakże dałem sie nabić w butelke przez wszechobecny marketing AMD-owców.

 

 

Ale prawda jest inna trochę.

Za te pieniądze nie kupił bym lepszego procesora - nie oszukujmy się.

 

Może znalazłbym Core i5 750, bo tych 2 rdzeniowych "wynalazków" jak Core i3 2100 czy nawet Pentium Gxxx jakś nie moge przyjąć do świadomości. Era 2 rdzeni sie skończyła albo kończy (na jedno wychodzi) nawet jeśli większośc gier to zaspokaja (choć te co nowsze to już 3 rdzeni minimum potrzebują) więc szkoda tutaj twkić dalej.

 

Ale pamietajmy że komputer jest NIE tylko do grania ale też do innych rzeczy. A w tym apekcie mój wybór na FX-a 6100 był wyborem bardzo dobrym i w pełni ŚWIADOMYM. I wyboru tego nie żałuje.

Edytowane przez pcfoster
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...