Skocz do zawartości

NAJSZYBSZY OBECNIE PROCESOR OD AMD - jaki??


Recommended Posts

nie napisałem że i3 to zło i że są gorsze tylko że jeśli skłaniać się ku intelowi to i3 są mało przyszłościowe , prawda są lepsze ale autor tematu pytał o procki AMD .

Rozumiem, że AMD jest bardziej przyszłościowe? Gdzie topowe procesory nie dorównują wydajnością w grach podstawce 1156?

Link to post
Share on other sites

a czy ja tak napisałem ? napisałem że i3 nie ma sensu brać , jeśli już to i5 , a aktor tematu pytał o procki od AMD nie Intela czytanie ze zrozumieniem..

 

"prawda są lepsze" - to dotyczyło i3

 

ale to jak by się ktoś pytał jaki ford jest najlepszy , a my polecamy BMW bo jest leeepsze i w ogóle.. nonsens

Edytowane przez ProXimo
Link to post
Share on other sites

chwilka bo wy chyba nie potraficie czytać , proszę napisać jaki jest tytuł tego tematu ?? czy pyta się o to jaki procek jest najwydajniejszy ? nie tak więc zgodnie z tematem odpowiadam , mnie teraz nie interesuje że intel ma wydajniejsze tylko jakie procki ma AMD , oczywiście nie zaszkodzi wspomnąć że intel ma lepsze ale nie to jest tematem tego wątku ...

Link to post
Share on other sites

W kategorii najszybszy procesor AMD do profesjonalnych obliczeń np. dla serwerów jest: Opteron 6282 SE, (ma 16 rdzeni i 16 wątków ~3,0 GHz do 3,4GHz w Turbo, zjada 140W, kosztuje ~1019 dolarów)

 

W kategorii najszybszy procesor AMD do gier obecnie jest FX-8150, często poprzednia generacja go przewyższa np. Phenom X6 II 1100T lub jakiś Phenom II X4,

  • jeszcze chciałbym dodać że....
Generalnie po przeczytaniu masy testów do zostawań Multi-medialnych czyli gry, filmy, internet, widać że INTEL jest bardziej opłacalny niż amd, ponieważ jest: wydajniejszy, tańszy oraz bardziej energo-oszczędniejszy od konkurenta w każdym przedziale cenowym np.

 

Athlon II X2 250 < Celeron G530

Athlon II X3 450 < Pentium G840

Phenom II X4 955 < Core i3 2120

FX-8150 < Core i5 2500K

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Wiem i mam, ale to nie znaczy że próbuję go na siłę wcisnąć każdemu kto się nawinie. Tak długo, jak ludzie nie będą kupować procesorów AMD a Intela, nie ma szans na zmianę zmonopolizowanego rynku. I AMD bez funduszy i targetu nie ma szans na przebicie niebieskich. Starczy tyle w temacie?

Link to post
Share on other sites

nie , ale ja uważam że nie należy polecać z przekonania procków jednego producenta , sam jestem posiadaczem SB i jestem bardzo zadowolony , AMD tez produkuje procki i walczy cenowo w niższych segmentach , i według testów wcale tak źle nie jest więc bez przesady .

Link to post
Share on other sites

popadacie w skrajności , po 1 pytanie było inne więc odpowiadamy zgodnie z pytaniem rafcio1874 , można co najwyżej coś zasugerować , Marandil spalenie procesora to trudna sprawa i trzeba się namęczyć żeby tak zrobić , lub być totalnym trolem.. ;p

Link to post
Share on other sites

dużo osób patrzy na cenę procesora i to stanowi kryterium wyboru, intel ma wydajniejsze konstrukcje, ale amd jest tańsze. przy grach różnica kilku klatek nie zrobi wrażenia na większości ludzi, którzy grają.

zacytuję: "macie zrobić tak, aby gothic 3 chodził dla mojego syna" (ojciec odający komputer syna do sklepu), czy bedzie chodził 30 czy 80 fps dla większości nie ma to znaczenia - mało kto ma odpalonego frapsa jak gra.

w polskich realiach, cena ma kluczowe znaczenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie nie pójdzie.. ma zabezpieczania , po za tym po zbyt mocnych ustawieniach w nowszych płytach 1155 nie odpali się system tylko bios się zresetuje (funkcja bezpieczeństwa)

moze zrobisz recenzje video jak dowalasz 2volty na procu? wszyscy sie chwala zabezpieczeniami, a recenzji na swoim sprzecie to nie zrobia kozaki jedne, masz nowa plytke 1155 wiec nie ma sie co bac wedlug ciebie :D te zabezpieczenie polega na wylaczeniu jak sie przegrzewa przy 90-100 stopnia, poprostu od napiecia przebije sciezke, bedzie zwarcie co rowna sie z boooom Edytowane przez foxy97
Link to post
Share on other sites

proste próbowałem i komputer się nie chciał uruchomić , a po 30 sekundach zrestartował się bios , swoją drogą gothic 3 jest źle zoptymalizowany xD

co do gotika to prawda, ale do proca nie uwieze puki nie zobacze ustaw 3.4 ghz i dojeb mu 1.8 v czy ile masz tam max w biosie
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...