Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak czy siak to na byle jakim SDD i tak wszystko fruwa i piszczy nie zobaczysz różnicy o te 2 sek ;) To jaki byś nie woził będzie kosmos względem HDD. Można powiedzieć że nawet nowy PC za 5000zł nie da ci takiego kopa jak system operacyjny i programy na SDD :D

Link to post
Share on other sites

Testy HyperX i samsunga.W wielu przypadkach samsung to padaka-obadaj test Importing pictures.

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Samsung_SSD_830_Series_256_GB_-_test%2C_cena_i_opinie-4179.html

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_kingston_hyperx_ssd_120240_gb_blekitny_grom

Edytowane przez Nalovp
Link to post
Share on other sites

Testy HyperX i samsunga.W wielu przypadkach samsung to padaka-obadaj test Importing pictures.

Tyle to już wiem. A testy typu HyprX vs 830?

Dazuo czy test o którym była już mowa na purepc o który sam się opierałeś to mało, chyba naprawdę oglądasz to jakoś pobieżnie . Aktualnie to jeden z najlepszych testów SSD w dodatku tej pojemności co Ciebie interesuje. A kol Nalovp widać zachłysnął się tym swoim SSD i w kółko powtarza że samsung vs kingston to padaka - tylko testy rzeczywiste temu przeczą.

 

Jeszcze raz wleje - http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/wielki_test_ssd_120_gb_przeglad_dyskow_ssd_z_sata_3?pag

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Mam nadzieje, ze sie @DAuzo nie pogniewa. Myślałem o założeniu wątku osobnego ale nie bede syfił.

 

 

To, że kupię SSD to pewne, tylko nie wiem w którym kierunku pójść

 

SSD 128 GB v SSD 256 GB + jakiś tam HDD 1 TB na magazyn.

 

Wiadomo, że postawie na nim system + reszta softu. Pytanie brzmi: czy na 128 po zainstalowaniu win7 + all**, będzie można spokojnie instalować ze 5-7 gier ? Jeśli nie, to wezme 256. Zrobie partycje z 70 GB dla Win7+ all a druga partycja (180GB) na gry etc, Nie wiem czy instalując na takim SSD, gdzie mamy wszystko , dysk będzie troche obciążony!?

 

** Win7 + wszystkie z nim związane aktualizacje (packi) + Adobe Lightroom 3 + CS5 + reszta ( aqq, jakieś potrzebne sofciki no i inne mniejsze popierdółki). Gry: Skyrim V, Wiedźmin2, Fallout Las Vegas, NBA 2k12, B3, GTA V(kiedyś), Alan Wake, MP 3(za niedługo) i to na razie wszystko. Warto dopłacać te 600-700 zł do 256 ? czy po prostu kupić na razie 128 GB i może kiedyś dokupić kolejny 128?!

 

@Nalovp czy inni sp. Koledzy, co byście zrobili ? Ale proszę o rozsądny / RACJONALNY wybór a nie lecieć na 256 bo jest większy etc :D Dzięki za rady

 

A co do Samsunga 830...

 

Wielki test SSD 120 GB - Przegląd dysków SSD z SATA 3

 

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/wielki_test_ssd_120_gb_przeglad_dyskow_ssd_z_sata_3

 

Polecam podsumowanie.

 

Są 3 dyski godne uwagi:

 

Corsair Performance Pro, Samsung 830 oraz Kingston HyperX.

 

A pisanie, że samsung jest słaby, to brak wiedzy :) Polecam testy w różnych zachodnich serwisach, jak Samsung wypadł. Obok Intela 520 Series 240GB (2300zł) czy Corsaira Perfomance Pro 256, SAmsung idzie z nimi jak równy z równym. Oczywiście Intel jest w testach ciuteczke szybszy ale o tyle, ze w praktyce nikt z nas tego nie zauwazy. Poza tym cena Intel 520 240GB to poraża a ceny Corsaira/SAmsunga/Kingstona te ostatnie, to najlepszy wybór cena/jakość

 

I polecam test Intela 520 (najszybszy ale najdroższy SSD 256 GB) na tle konkurencji (słaby Samsung 830, również tam jest. Proszę sobie przeglądnąć a potem samemu zbudować opinię ;)

 

http://www.hardwareheaven.com/reviews/1399/pg1/intel-520-series-240gb-ssd-review-introduction.html

 

TEST Corsair Performance Pro 256 GB SSD (jest tam również Kingstone HyperX)

 

http://www.techpowerup.com/reviews/Corsair/Performance_Pro_256_GB_SSD/

 

Ja jakbym miał wybierać to pomiędzy Corsair Performance Pro, Kingston HyperX ( + za soft i gadżety ) a Samsungiem 830 ( + za dołączony soft, Norton Ghosta )

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu dzielić dysku na partycje bo to nic nie daje,a nawet może być problemem (z czasem zbyt mały C:).

Na dysku 120GB można zainstalować win7,przydatne programy i 3 nowe gry (trzeba pamiętać by nie zapełniać dysku SSD na maxa).

Dysk 240gb to duży komfort,za który warto dopłacić.

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu dzielić dysku na partycje bo to nic nie daje,a nawet może być problemem (z czasem zbyt mały C:).

ale trzymanie wszystkiego na dysku SSD 256 GB ( Win7 + soft + gry) to będzie , mogę się mylić, zamulanie tzn. wolniejsze uruchamianie win7 czy odpalanie programów (Adobe itd.) Właśnie nie lepiej te 256 GB podzielić na 80 GB dla systemu + reszte software a reszte = 170 GB na gry itd. ?

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Rozdzielać systemu od programów i gier nie ma sensu, bo jak będzie trzeba zrobić formata systemu, to i tak progsy na nowo trza instalować, więc to nic nie da :P

 

A czemu takie rozdzielenie ma zwiększyć wydajność? :o

Link to post
Share on other sites

Rozdzielać systemu od programów i gier nie ma sensu, bo jak będzie trzeba zrobić formata systemu,

Ja odkąd używam programów do tworzenie kopii zapasowych i przechowywuje je na nośnikach zewnętrznych (teraz HDD usb3) np. Ghost Norton, R-Drive Image to od 8 lat nie wiem co to format :) Chyba, jak przechodziłem z Windows 98 na XP to format musiał być :) A świetny Win7 potrafi robić obraz partycji + przywracanie, więc nie problem.

 

Rozdzielać, bo warto. Win7 + potrzebny soft będę miał na partycji C: ( 80 GB) partycja partycja D:(180 GB) tu będę miał gry itd a na HDD jako magazyn, ew. kopie zapasową partycji C: Na wszelki wypadek dam ją jeszcze na mój zewn. HDD usb3 jeszcze pomyśle nad obrazek partycji D: Podziwiam tych, co robią często formaty :) macie czas i chęci to róbcie ;)

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Formatów już nie robie odkąd jest win7,a poza tym to instalowanie win na ssd zajmuje dosłownie chwilę.

Dokładnie @ Nalovp. Win7 ma opcje tą samą co Ghost Norton. Więc nawet to, ze do Samsuna 830 128/256 GB dają GH 15 to tam rybka, skoro jest Win7

 

Nalovp napisz mi ale tak szczerze z ręką na sercu, bez koloryzowania, ile ci się odpala win7 na tym SSD HyperX. Od momentu włączeniu POWER ?

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie, myślę, że kupię Samsunga, bo w testach wypada lepiej niż hyperX, jest tańszy, a poza tym Kingston ma SandForce, z ltórymi były problemy. Różnica w cenie też mnie zachęca.

Dauzo owszem były. Ale jak pisał @Nalovp zostało to już poprawione. Ale powiem ci tak co byś nie wybrał: Samsunga, Corsaira czy Kingstona to i tak będziesz happy. Rzut monetą po prostu. Trzy najlepsze dyski

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...