Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców - ósma edycja


Recommended Posts

Gratulacje dla zwycięzcy !! !!

 

Kiedy będzie podane Top10?? Wszyscy chyba się już niecierpliwimy :]

 

W sumie ciekawy jestem czy, a jak tak to keidy, bedzie kolejne USB, oraz jak bedzie to jak wygląda sprawa ze sponsorami? :P

Kolejny będzie jak i sponsorzy się znajdą

Jeśli i w ogóle będą :/

Link to post
Share on other sites

TOP10 będzie prędzej czy później ;)

 

A może jakieś propozycje co zrobić z zestawem? 3 części są. Jakieś propozycje odnośnie innych podzespołów? Pamięci? A może uważacie, że zalicz też do wymiany. Ciekaw jestem Waszych opinii o propozycji ;)

Link to post
Share on other sites

A może jakieś propozycje co zrobić z zestawem?

Też chciałbym mieć takie zmartwienie ;)

 

Wydaje mi się, ze jak wróci Twój ulepszony sprzęt, to warto go trochę pomęczyć testami, narzędziami diagnostycznymi i wtedy będziesz bardziej świadomy słabszych punktów konfiguracji.

 

Jak będzie wiadomo co mu nie służy to wtedy będzie można podyskutować o szczegółowych rozwiązaniach. No i oczywiście najważniejsza rzecz, to budżet na nowe zabawki ;)

Link to post
Share on other sites

Znalazłem ciekawą rzecz odnośnie testów poboru prądu.

Results Sapphire Radeon HD 4890 Vapor-X

Loudness idle 0.6 Sone

Temperature idle 57 degrees Celsius

Power consumption idle 75.1 Watt

 

Loudness Race Driver Grid 2.8 Sone

Temperature Race Driver Grid 76 degrees Celsius

Power consumption Race Driver Grid 180.5 Watt

 

Loudness Furmark 3.3 sone

Temperature Furmark 79 degrees Celsius

Power consumption Furmark 270.1 Watt

Do tego Phenom, który już na dzień dobry potrafi zjeść ze 100W. Obawiam się, że Szef nie da rady jednak, mając 260W na liniach 12V ;) A jeśli da, bo jak wiemy, mają niezły zapas, to pewnie będzie krzyczał wniebogłosy ;) Sam nie wiem.

 

A co do pamięci, już dwa razy w USB mieliśmy OCZ 1600MHz CL7 Platinium, więc o czymś to świadczy :P

Link to post
Share on other sites

Mój Phenom i Radek biorą w 100% sztucznym obciążeniu z gniazdka 350W nie uwzględniając sprawności zasilacza ;)

 

Tak więc twój Szef może nie wytrzymać, bo będziesz miał mocniejszą kartę (o O/C już nie piszę) ;)

Link to post
Share on other sites

...

 

A co do pamięci, już dwa razy w USB mieliśmy OCZ 1600MHz CL7 Platinium, więc o czymś to świadczy ;)

 

Za mojej kadencji w Komputroniku każdy sprzedany OCZ a szczególnie Reaper wędrował na serwis w bardzo szybkim okresie. Jedyne co mogę powiedzieć o nich to to że bym ich nie kupił.

Link to post
Share on other sites

Ja bym polecał od OCZ, dokładniej coś z serii Fatal1ty ;)

 

No i jak jest z nią przy produktach wymienianych za punkty ;)

Przy wymianie za punkty to bodajże gwarancja z komputronika. To tam wybiera się sprzęt do wymiany za punkty w przeliczniku 1zł=1pkt + koszt przesyłki płacony w pkt lub zł do wyboru o ile dobrze pamiętam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Temat zamarł? Co jest? :) Już od poniedziałku ruszają intensywne prace nad sprzętem, może zasugerujcie coś redakcji :co:

 

PS Znajdźcie różnice:

 

SAPPHIRE PC-AM3RS790G:

http://img194.imageshack.us/img194/8533/250200904201800.jpg

 

JETWAY HA08:

http://www.jetway.com.tw/pic/big/HA08.jpg

Link to post
Share on other sites

Temat zamarł? Co jest? :) Już od poniedziałku ruszają intensywne prace nad sprzętem, może zasugerujcie coś redakcji :co:

 

PS Znajdźcie różnice:

Ile ma być tych różnic?

 

Co do sugerowania - to pamiątki, żeby były z profilami AMD. Więcej chyba zmian nie będzie? Czy zasilacz też do wymiany idzie?

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie ma ich za wiele. Ponoć Sapphire zmieniło swojego dostawcę płyt z DFI na Jetway'a. Powrót do korzeni w skrócie :) Kiedyś miałem ich płytę.

 

Co do zasilacza, to ma wyjść w praniu czy da sobie radę czy nie. Ale nawet jak sobie da, to myślę, że go wymienię, bo od dawna czaję się na coś cichszego, sprawniejszego i modularnego. Więc jakby mnie ktoś pytał, to zasilacz też do wymiany :co:

Link to post
Share on other sites

Bo dałem wersję AM2+. Ta sama płyta Sapphire AM2+ też jest identyczna.

 

Co do zasilacza OCZ ModXtreme wydaje mi się, że byłoby dobrym wyborem - cichy, modularny, Certyfikat 80 PLUS.

Szczególnie poziom głośności w nim mi się podoba. No i modularne okablowanie... Fajnie by było :co: Ale to oczywiście drugi wybór, zaraz po HX650 :)
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...