Skocz do zawartości

Problem trudno określic z czym


Recommended Posts

Witam. Moj problem polega na tym iz wczoraj rano po włączeniu komputera (specyfikacja i5 2500k karta graficzna gainward gtx 560 1gb GS 2x2gb ramu kingston dual hyperx 1600mhz plyta głowna asus P8p67-m rev 3 zasilacz OCZ 500 stealtch x stream2 80 plus dysk wd 500 gb ) komputer po zaladowaniu loga win 7 ultimate 32 bit zatrzymał sie po ktoryms razie udało mi sie go uruchomic i ujzalem komunikat mniej wiecej brzmiacy tak : system uzyskał sprawność po krytycznym błędzie "blue screen". wszystko pieknie by wygladało ale jak sie okazalo wydajnosc mojej karty graficznej diametralnie spadła w 3dmarku 2006 zamiast 25500 miała 11000. Postanowiłem postawic nowy system win 7 64 bit ultimate. Po zainsalowaniu zainstalowałem sterowniki 285 bo takie posiadałem jeszcze na dysku przenosnym oraz wszystkie potrzebne mi programy po uruchomiieniu ponownym znow komputer zatrzymał pracę po logu windowsa tym razem dzwiekiem jakby przechodzil w stan wstrzymania wyłączajac dysk twardy ( wiem to z tad ze kiedys miałem botujacy sie dysk w czasie pracy dlatego stwierdzam iz był to podobny dzwiek). Windows wlacza sie duzo dluzej niz zwykle nawet tune up nie pomogl. Antywirusa ktorego od zawsze uzywam to AVG ale mysle ze on duzo nie ma z tym wspolnego. Dodam jeszcze ze po zainstalowaniu nowych sterownikow tzn 296.10 bodajże problem nie zniknął. Nie kręciłem jej i nie wiem co dalej robic

 

A jeszcze bym zapomniał przed wystepowaniem jakich kolwiek błędów zauważyłem grajac chocby w Batmana AC ze tekstury sie psuja tzn dziwne kolory plamy nie tam gdzie powinny byc pomieszane kolory np rozowy itp

 

Oto napięcia i temperatury

cpu + 1.208 v , 3,3 voltage - + 3,376 v , 5 Voltage - + 5.120 v, 12 voltage - + 12.192v tak to wyglada a temperatury to 35 cpu i 28 ram co do karty to teraz ma 37 stopni

Link to post
Share on other sites

Gainward leci do serwisu. Sam rozwiązałeś problem:

A jeszcze bym zapomniał przed wystepowaniem jakich kolwiek błędów zauważyłem grajac chocby w Batmana AC ze tekstury sie psuja tzn dziwne kolory plamy nie tam gdzie powinny byc pomieszane kolory np rozowy itp

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ciekawy problem.

 

Pewnie Cię nie pocieszę. Uważam, że problemy w batmanie i kartę graficzną można tymczasowo pominąć.

 

Skupiłbym się raczej na płycie głównej, dysku twardym i pamięci RAM.

 

Zacznij od ramu, przetestuj komputer w czterech różnych scenariuszach. Masz dwie kości RAM więc zrób tak:

 

1) Kość nr1 (K1) zostaw, Kość nr2 (K2) wyjmij ze slotu.

 

Jeśli problem nie ustąpi:

 

2) K1 wrzuć w drugi slot pamięci.

 

Jeśli problem nie ustąpi:

 

3) K1 usuń z komputera, do pierwszego slotu wsadź K2

 

Jeśli problem nie ustąpi:

 

4) Wsadź K2 do drugiego slotu

 

Jesli w którymś ze scenariuszy ujrzysz poprawę, są dwie możliwości - problem ze slotem lub problem z kością. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, przyjrzyj się dyskowi - jakiś diskdoctor lub podobne.

 

Jeśli problem dalej nie zostanie rozwiązany, pozostanie MOBO lub GPU. GPU nie sprawdzisz inaczej niż wsadzając swoją kartę do innego kompa, lub inną kartę do twojego kompa. W każdym razie najpierw wyeliminuj RAM - jest to dość łatwe (choć czasochłonne) do sprawdzenia.

Link to post
Share on other sites

ok zajme sie teraz ramem napisze tutaj jak skoncze

 

Biafra w dungeon siege 3 tez tekstury sie psuly np po przejsciu do ekwipunku.

 

Fantomaz dysk podpiołem pod inne zlacze sata i narazie działa

 

A jak dzis włączalem komputer znow nie moglem go uruchomic monitor nie reagował po ktoryms razie nacisnałem przy ramach przycisk ( zaraz obok diody odpowiedzialny za ramy chyba) i wszystko zastartowało czyzby plyta padła?

 

Po nacisnieciu go wyswietlil mi sie komunikat specyfikacji calego komputera wraz z podpietymi urzadzeniami naciskajac f1 przeszedlem do biosu

 

Poddaje sie jeszcze raz go wyczyszcze all powyjmuje po wkladam postawie nowy system i jak nie bedzie gral jak trzeba to leci caly do serwisu

 

No wiec po głębszej analizie stwierdzam ze jest problem z chlodzeniem na karcie graficznej poniewaz jak manualnie ustawie wiatrak na 75% lub 100% to moge grac i nic sie nie dzieje. W furmarku zauwazylem ze dopiero przy 75 stopniach karta zaczyna dopiero zwiekszac szybkosc wentylatora. Przy ustawieniu 75% nie przekracza temp 77 stopni takze wina tkwi tylko i wyłącznie w przegrzewaniu sie karty w przyszlym tygodniu leci do serwisu Gainwarda. Było to trudne do stwierdzenia ale przy pomocy waszych rad oraz swojej małej wiedzy wkoncu doszedlem do tego co jest grane. Dziekuje wszystkim

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...