Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Chciałbym się spytać czy taki sprzęt byłby dobry do gier? Czy lepiej coś wymienić? I czy polecilibyście jakiś tani dysk twardy do 200zł?

 

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2

Procesor: AMD Athlon II 631 x4

Grafika: Radeon HD4850

Płyta główna: ASROCK A55iCafe

Ram: GoodRam DDR3 4096MB pc1333 cl9

Link to post
Share on other sites

Dysk twardy do 200 zł ? Nie chce cię martwić, ale spóźniłeś się tak z 5 miesięcy :D

 

edit: podaj sumę jaką jesteś maksymalnie zdolny wydać na całość, lub na konkretne podzespoły, to nam zostawisz trochę miejsca do popisu :D

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

NA razie tak patrze i HDD-ka z 7200 rpm kupisz za 300 zł za 200~300 zł z 5200 rpm, oczywiście wszystkie z 500 GB lub mniej, ale szukam dalej

 

tak patrze i za 200 zł to najwyżej 5200 rpm, jak byś mógł dołożyć do 300 zł to już fajne dyski można dostać 500 GB i więcej.

Dla mnie trudno by było złożyć kompa za 2000 zł więc cudów się nie spodziewaj :/

Link to post
Share on other sites

za 300 zł będzie nawet trudno, za dobry dysk, znalazłem jeden, ale miał 4 talerze i 8 głowic przy 500 GB, więc sobie go podaruje, nie polecam tego, ale za ok. 200 zł 5200 rpm by ci starczyło ? no chyba że ktoś ci jakąś perełkę znajdzie, w co wątpię

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

5850 lub 6850 to są tanie i wydajne :D no ale z tym budżetem dużo nie zrobisz :(

 

do czego ten komputer będziesz używać ?

 

zasilacz tani to np taki http://www.morele.net/zasilacz-xfx-p1-450s-x2b9-419031/ ale tobie 400 w powinno starczyć więc może coś taniej się znajdzie , więc nie namawiam, ja swój kupiłem za 250 zł do zestawu jak poniżej więc mówię że da się tanio dobry kupić, ale ty takiego ( 600 W ) nie potrzebujesz, no chyba że przyszłościowo, ogólnie chodzi o to, że do 600 W są małe różnice cenowe i może bardziej się opłaca kupić sobie coś większego, co ci obsłuży cały zestaw + dwie karty tak na przyszłość, jeżeli oczywiście ta płyta główna obsługuje crosfire, jak coś to zawsze można zasilacz przełożyć do nowego mocniejszego kompa :D

Link to post
Share on other sites

Tak, z pewnością złoży kompa za 1,3 kPLN z grafiką za min. 550 zł. Słuchaj dalej kokosnha to sobie złożysz żurawia z origami.

Poszukaj w podobnych tematach, w których wypowiadały się osoby znające się na sprzęcie, również tym budżetowym. Tak na szybko: Forton robi dobre i tanie zasilacze, możesz poszukać jakiego Pentagrama (to też tania marka, ale przyzwoita jakościowo). Zaproponowana przez ciebie konfiguracja spokojnie będzie chulać na przyzwoitym zasilaczu 400 W, ale wybierając nie patrz tylko i wyłącznie na moc maksymalną, bo liczy się linia 12V i sprawność zasilacza.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@Player1 - przecież mówię że nie na ten budżet, ehh, a ten zasilacz co podałem to właśnie z innego tematu wiozłem, nie znam się zbytnio na tak budżetowych zasilaczach, dlatego wyżej napisałem ze mu nie polecę dobrej 400 watówki :( tak samo jak na kartach budżetowych, szukałem porównania tej jego 4850 z innymi i nie znalazłem, a swoją drogą, to jaki dysk byś mu polecił za 200 zł

 

edit : poza tym powiedział około 1300 zł ( nie że ma tylko 1300 zł ) więc przedstawiłem mu opcje po prostu

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...