Skocz do zawartości

Windows 7 x64 wcina 3gb ram!


Recommended Posts

Proponuję powyłączać wszystkie aplikacje i wtedy sprawdzić.. Powinno być nie więcej niż 1GB. Jak jesteś dociekliwy, włączaj po jednej aplikacji i sprawdzaj co najwięcej zjada. U mnie z samym firefoxem (sporo kart, radio) 2GB bierze bez pytania.

 

Taki wynik - gdy masz randomowe aplikacje poodpalane) nic nie mówi.

 

1) Zrestartuj system

2) Sprawdź użycie pamięci zaraz po restarcie

 

Jeżeli użycie pamięci będzie nadzwyczaj duże, szukaj problemu - process explorer to świetne narzędzie diagnostyczne w takich sytuacjach.

 

Jeżeli jednak będzie poniżej 1GB:

 

3) Włączaj aplikacje pojedynczo, notuj skoki pamięci - powinno ci to dać jasną odpowiedź na pytanie co zawala ci pamięć.

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

To Ci od Apple się tak z ramu nabijali? W sensie, że dobrze, że ram jest zajęty bo po to jest - aby pracował a nie bezczynie stał jak w windowsie?

Masz wolne zasoby więc problemu nie ma. A że masz pełno aplikacji poodpalanych, to się nie dziw, że dużo ramu idzie; media center, gg, wszystko ram żre.

 

svchost to proces systemowy.

Link to post
Share on other sites

Patrzyłeś w ogóle na foto?

Nie bo jestem ślepy %-)

 

Masz w piczę procesów a walisz zdziwko że zżera, na starcie 2GB ?! > msconfig > i luuu...

 

Ogólnie rozrzutny jesteś z tym RAM'em %-)

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

Dobra walne formata szybciej będzie:

po formacie może być podobnie, to zależy od tego co instalujesz, niektóre rzeczy mogą pouruchamiać sporo usług w tle które nigdy sie nie przydadza i tylko zawalają pamieć, lepiej pogrzebać i się dowiedzieć co jest uruchomione. Dzieki temu nie musisz walic formata co pół roku/rok, po 3 latach windows bedzie smigac jak swieży
Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem, może wystarczy opamiętanie z odpalaniem softu / gadgetów. U mnie kiedy pracuje jest 45 ~50 procesów i nic nie muli a zużycie RAM'u jest znośne. Z moich obserwacji wynika że często ludzie nie zwracają uwagi na dodatki przy instalce softu, wszelkiej maści syf sprytnie "przemycany" podczas gdy się człek nie zainteresuje. Dodatkowo ilość zainstalowanych programów itp.

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

powyłaczaj usługi systemu..jest na benchmark nawet tutorial jakie i gdzie....gg wywal i zamien na aqq ;) , ten wmm nie jest najlepszym porgramem do odtwarzania...wylacz go! sa ilepsze i mniej pamieciozerne na rynku.

 

:)

Link to post
Share on other sites

Skoro już polecasz coś co ma być mniej zasobożerne , sam odnajdź się w tym temacie , na pewno nie jest to AQQ . Poza tym zmiana komunikatora napewno nic nie zmieni w tej sprawie

nie wydaje mi sie zebym musial sie odnajdywac....bo wiem jaka jest roznica miedzy nimi w przeciwienstwie do ciebie :)

Link to post
Share on other sites

Mi Windows pożera z 2 Gb przy włączonej grze (średnio wymagającej) , 30 oknach Google Chrome , Skype .

Tak na start bierze do 800MB .

 

Ściągnij Cclenar i

Wyłącz uruchamianie gg przy starcie ,

wyłącz usługi , które są niepotrzebne .

Myślę , że duużo ramu ciągną same dodatki na pasku Windy . Zawsze je wyłączam , bo jak się nagromadzą , to system obciążają ....

W tle leciało ci google update ... Zobacz jak mało bierze ramu w stosunku do GG ;]

Dodatkowo zawsze można zrobić usuwanie śmieci z kompa .

Edytowane przez Darkness
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...