Skocz do zawartości

Jak sprawdzić czy procesor jest sprawny ?


Recommended Posts

amd 955 be

asus m5ac97 pro

gigabyte 460 oc 1gb

2x2gb patriot

hdd 500gb

chieftec 450 wat

 

Komputer potrafi mi się przycinać podczas grania.

Otwieram mozille i potrafi mi przytrzymać ten program na 5 lub czasami na 10 sekund.

Czy to może być że procesor jest np: uszkodzony ?

Link to post
Share on other sites

Puść na 15 min OCCT on powienien wyłapać błędy na CPU.

Na GPU możesz puścić jedynie funmarka i kontrolować temp tak samo jak w CPU.

Sprawdż czy dobrze masz podłączone wtyczki i najlepiej multimetrem sprawdź napięcia bo widzę że miałeś problemy z BS.

Zresztą masz za słabą zasiłkę na moje oko bo 460 do 360W w stresie a procek 125W i już masz 485 @ ; )

 

Tutaj masz dowód na pobór prądu:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Pobor_energii-3156/strona/10523.html

Edytowane przez Jamnik
Link to post
Share on other sites

ja wiem co to jest procesor jest słabo wcisniety i sa freezy tez tak mialem i jak wlaczalem kompa to pisalo ze wlozylem nowy cpu i pomoglo ponowne wcisniecie go w socket, zamkniecie zaczepu z dociskiem kilku niutonow :D

Edytowane przez foxy97
Link to post
Share on other sites

Kolega niech poda nam temperatury procesora i grafiki. Screen z HDTune, zakładka Health. Dokona pomiaru napięć zasilacza przy użyciu miernika. Sprawdzi pamięci przy użyciu programu MemTest.

Jeśli to są zbyt skomplikowane czynności proponuję oddać komputer do placówki gdzie pracują doświadczeni w diagnozowaniu i naprawie sprzętu komputerowego ludzie. Oszczędzi to czas, nerwy i może pieniądze kolegi.

Link to post
Share on other sites

Koledzy dalej będą strzelać kulami w płot?

Screen z HDTune pokaże stan dysku.

MSI Afterburner pokaże temperatury grafiki.

CoreTemp pokaże temperatury procesora.

Miernik pokaże napięcia.

Jak na razie to widzę, że specjaliści bawią się w wróżki. Równie dobrze to może podłączyć komputer pod inne gniazdko w domu/mieszkaniu bo to też może powodować przycięcia.

Link to post
Share on other sites

@up

 

Wiem, dlatego to napisałem :P

Na elektrodzie często polecają sprawdzić instalację elektryczną albo uziemić komputer do np. grzejnika co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem bo grzałka w bojlerze albo pompa, wentylator na piecu mogą powodować przebicie. U mnie w domu tak jest. Około 100-120V między komputerem a grzejnikiem :D Dlatego więc kupiłem sobie bednarkę, zakopałem jeden koniec a drugi wciągnąłem na 2 piętro by potem przybić do ściany i w ten sposób uziemić komputer i cały sprzęt w pokoju.

Opisywałem to na elektrodzie ale dawno temu i temat jest już w archiwum.

U mnie problemem było buczenie w głośnikach.

Tutaj podałem składniki na rozwiązanie problemu.

Link to post
Share on other sites

Screen z HDTune - pokaże stan dysku.

MSI Afterburner - pokaże temperatury grafiki.

CoreTemp - pokaże temperatury procesora.

Miernik - pokaże napięcia.

 

Skoro kolega nie potrafi wykonać tak prostych czynności i podać więcej informacji na temat stanu sprzętu to proponuję wywalić komputer przez okno. Potem po niego pójść i podłączyć. Może wtedy mu się poprawi.

Nikt tutaj nie jest wróżką i nie ma kryształowej kuli aby podać Ci rozwiązanie problemu.

Na elektrodzie temat do kosza by poleciał już dawno.

 

Ps.

Wyjmij też pamięci i kartę. Może jak włożysz od nowa i mocno dociśniesz problem zniknie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Umiesz czytać ze zrozumieniem??

Screen z HDTune, zakładka Health.

 

Niemniej już teraz widać, że coś jest nie tak bo transfer minimalny masz na poziomie 1.5MB.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...