Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ! Otóż wcześniej w moje plany dotyczące modernizacji komputera wchodził tylko Intel Core I7 lub Core 2 Quad. Teraz po premierze procesorów Core I5 zastanawiam się czy nie były by dobrym rozwiązaniem jako " Następcy Quadów " które były bardzo udaną serią procesorów typu Quad - Core. Otórz teraz pojedynek toczą między sobą nie Intel Core 2 Quad i Core I7 ale Core I5 vs Core I7. Przedstawię wam proponowanie zestawy na obu platformach a wy oceńcie co ewentualnie było by dobrym, najlepszym zakupem.

 

Platforma Core I7 :

 

Procesor Intel Core I7 920 - 995.00 zł

Płyta główna Asus Rampage II Extreme - 1179.00 zł

Pamięć RAM OCZ Platinum DDR3 3x2 GB 1333 MHz CL 7 - 450.00 zł

Dysk Twardy Seagate Barracuda 7200.12 500 GB - 158.00 zł

Karta graficzna Gainward GeForce GTX 260 GoldenSample - 600.00 zł

Zasilacz Cooler Master Silent Pro 600W Modular Active – 359.00 zł

Obudowa Cooler Master CM 690 Pure Black - 300.00 zł

 

Razem 4041.00 zł

 

Platforma Core I5 :

 

Procesor Intel Core I5 750 - 723.00 zł

Płyta główna Asus Maximus III Formula - 912.00 zł

Pamięć RAM A - Data Extreme Edition DDR3 2x2 GB 1333 MHz CL7 - 350.00 zł

Dysk Twardy Seagate Barracuda 7200.12 500 GB - 158.00 zł

Karta graficzna Gainward GeForce GTX 260 GoldenSample - 600.00 zł

Zasilacz Cooler Master Silent Pro 600W Modular Active – 359.00 zł

Obudowa Cooler Master CM 690 Pure Black - 300.00 zł

 

Razem 3402.00 zł

Link to post
Share on other sites

Platforma zbudowana na i7 920 1366 jest bardziej przyszlosciowa i wydajniejsza. Sporą różnicą są pamięci które to działają w triple chanel pod 1366 a przy 1156 juz nie. Ja na twoim miejscu dołożył bym do 1366, sam ostatnio dokonalem taki zakup i jestem bardzo zadowolony :) Po wejsciu Core i9 mozna sobie wstawic nowego procka bez zmiany niczego innego poza wersją biosu :P Natomiast 1156 z tego co wiadomo nie będzie przystosowany do prockow wiecej niz 4 rdzenie :)

Link to post
Share on other sites

tu masz poczatek testow po OC http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5400-24, poprzewijaj i wnioski wyciagnij sam. plyte pod 920 bralbym tansza, chyba wszystkie robia bclk 200, roznice sa wyzej i niespecjalnie zwiazane z cena.

 

odnosnie samego socketu, 1366 jest uzasadnionym kaprysem dla komputerowych freakow. 750 wygrywa w kategorii cena/wydajnosc. grunt, ze 860 nie wchodzi w gre w Twoich rozwazaniach.

Link to post
Share on other sites

Ja na twoim miejscu bralbym Corei5 a dolozyl kasy na lepsza grafe np. HD5870.

Jak już to wole coś od NVIDII albo za cenę 1 HD 5870 miałbym 2 GTX 260 w SLi :)

 

Jeśli Tobie nie zależy na i9 to kup sobie coś na platformie 1156. Sporo tańsza, a i860 jest wydajniejszy niż i920. Triple channel też nic nie daje, ludzie sprowadzili mnie na ziemię bo czytałem różne opinie.

No nie powiedział bym między triple a dual jest różnica. Kiedyś ładnie mi to wytłumaczył kolega Seba. To jest tak jak z autostradą, na trzech pasach przejedzie więcej samochodów niż na dwóch ...

 

Edytuj posty - masz na to 6 godzin.

Darodaredevil

Link to post
Share on other sites

No tak, tylko te samochody niekoniecznie jeżdżą i równie dobrze mieszczą się na dwóch pasach. A nawet jeśli jeżdżą, to niekoniecznie z sensem :rotfl: Przy dużym cache tych procesor ciężko jest zmusić ten triple channel do pokazania wyraźnej przewagi. W żadnym z normalnych zastosowań różnicy nie odczujesz.

 

Ja tez bym bral Core i5 dokładnie z tego względu, o którym wspomniał _nrt_. Core i7 dla freaków, Core i5 cena/wydajność.

Link to post
Share on other sites

Core i7 i Core i5 praktycznie niczym się nie różnią :> Weź Core i5 + jakąś płytę pod 1156. Reszta kasy na chłodzenie i mocne O/C!

pod warunkiem, ze qpi<>dmi, zintegrowany kontroler pcie w procesorze, brak trojkanalowej obslugi pamieci, roznice w trybie turbo, brak ht w 750 nazwiemy praktycznie niczym.

co do wniosku sie zgadzam :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Hej wiecie ale na Socket 1366 będzie Core I9 i wtedy tylko kupuje nowy procesor i nie będę zmuszony do wymiany mobo. Wydaje mi się że Core I7 jest bardziej przyszłościowy ...

oba sockety sa rownie przyszlosciowe. roznica bedzie polegala na procesorach ktore bedziesz mogl w tych gniazdach obsadzic. 1156 bedzie mainstreamem, 1366 high-endem. roznice widzisz juz dzis, najtanszy proc pod 1366 ~1000zl, najdrozszy pod 1156 ~1000zl. co bedzie, jesli za gulftowna zaspiewaja 1,5k, albo 2? wymienisz?

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od danej osoby ja na przykład będę w stanie zapłacić za i9 do ok. 2000tys ;) Nie musze zmieniac mobo,ramu,chlodzenia nic wystarczy nowy proc i wszystko gra :P Chociaż ja poczekam na następną rewizje i9 nie będę brał 1 rewizji bo po prostu nie ma po co taki moj i7 4,2-4,4Ghz 24/7 staczy w zupelnosci na razie :P

Link to post
Share on other sites
Arcziy co takiego robisz na pc, że już myślisz o i9? Jestem przekonany, że nawet i7 920 nie wykorzystasz w 30% a co dopiero i9 z 6 rdzeniami.......... jeśli kupujesz tylko dla "lansu" ok Twoja sprawa, ale jeśli kupujesz po to żeby zyskać wydajność to niestety nie zdziw się jak po wsadzeniu i9 nic nie zyskasz, bo wykorzysta go niewielka liczba programów których i tak jeszcze nie ma a o grach zapomnij......
Link to post
Share on other sites

Pod socket 1366 mają wyjść Core i9, więc jest bardziej przyszłościowa. 1366 obsługują również triple-channel DDR3. Core i7 ma HT, Core i5 nie ma i obsługuje dual-channel ddr2. Arcziy po co Ci Core i9? Rekompensujesz sobie tym małego penisa? ;) Sorry, ale nie wytrzymałem.. Ja osobiście wolę wymieniać samochody na lepsze, niż kupować TOPowy procesor i chwalić się nim na forum :P Wracając do tematu, platforma 1366 jest bardziej przyszłościowa.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam jestem tu nowy.I tak własnie czytam i jeden napisał ze Do Intel Core i7 karta graficzna HD5870.A i7 idzie na DDR3 a HD na DDR5 więc o co tu chodzi czy tak można????

I chciałem sie zapytać który procek byłby lepsze w grach:

-Intel Core i7 920

-Intel Core i5

I równierz jestem za 1366 :)

A jak płyta jest na DDR3 i ma maks. 1800MHz to moge zamontowac RAM'y DDR3 2133MHz?????

Link to post
Share on other sites

Pamięci jakie obsługuje procesor to są pamięci RAM, nie vRAM (nie te od karty graficznej :P).

Do gier lepszy będzie i5 - tańszy, wydajny (po OC dorównuje i7), chyba, że nie masz co robić z pieniędzmi :P

Pamięci możesz wsadzić 2133 MHz, ale to już będzie obciążenie dla płyty. Lepiej kup 1333/1600 MHz - taniej, a taka sama wydajność (niezauważalna w grach :P)

Link to post
Share on other sites

wg mnie lepiej kupić zestaw pod i5 - jest sporo tańszy a wydajnościowo bardzo zbliżony

 

na razie jest mało aplikacji wykorzystującej 4 rdzenie a wy już myślicie o 6?

pomyślcie trochę, kiedy wyjdą 6 wątkowe aplikacje ?

a kiedy ten procek będzie w rozsądnej cenie?

 

gdzieś czytałem że Intel ma robić s1366 tylko dla entuzjastów - tylko najszybsze procki

a s1156 od low-end do high-end

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...