Skocz do zawartości

Instalacja windowsa na nowym komputerze...


Recommended Posts

Witam,

 

Dzisiaj przyszedł do mnie komputer, który sam złożyłem:

 

Płyta główna ASRock P67 PRO3 B3

Procesor: Intel i5 2500K

4Gb RAM Kingston HyperX 1600Mhz itd...

 

w komputerze nie instalowano windowsa jest tam surowy pusty dysk.

 

Podpiąłem komputer uruchomiłem włożyłem płyte z Windowsem 7 (płyta której użyłem nie jest orginalna)

 

i wyskoczył mi komunikat: "Rebot and Select proper boot device or Insert boot media in selected boot device and press a key"

 

W Biosie ustawilem Bootowanie 1: Asus xxxx (Napęd optyczny)

2: Seagate HDD

 

Czy to możliwe, aby płyta z której korzystam była nie bootowalna? A może włożenie orginalnej płyty Windows 7 zalatwi sprawe?

 

Z góry dzieki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

tez to miałem w swoim Asusie. jak ustawisz botowanie na napęd na dysk w ogóle nie dawaj to zresetuj kompa z włożoną płyta w napędzie i cały czas klikaj jakiś klawisz np. literke ,,K,, od razu po uruchomieniu klikaj cały czas aż do wyskoczenia okna do instalacji. Musisz klikać jeden z klawisza od razu po naciśnięciu klawisza reset

Link to post
Share on other sites

Płyta nie musi być oryginalna, żeby móc legalnie korzystać z Windowsa. Wystarczy posiadać licencję, a więc i klucz, po którego wprowadzeniu system zostanie zainstalowany i aktywowany.

 

Nieoryginalna płyta nie oznacza piractwa.

 

Gdy kupuję laptopa z Windowsem 7 home dostaję jakąś płytę? Nie! Dostaję zainstalowany system i klucz. Pytanie dla dociekliwych? Po co mi klucz skoro nie mam płyty? Przecież system jest już zainstalowany, klucz wprowadzony, mam recovery partition i recovery DVDs? A właśnie po to, żeby w razie wymiany np dysku, albo tak jak ja, ktoś nie lubi preinstalowanych systemów z masą badziewia od producenta, można było włożyć dowolną płytę z dowolnego źródła i wklepać ten kod. System się zainstaluje, zostanie również aktywowany, a użytkownik będzie w pełni legalnym userem windy.

 

Microsoftu nie interesuje co masz za płytę. Dla niego ważne jest, czy zapłaciłeś za produkt, czyli system. Jeśli zapłaciłeś to masz klucz, a wprowadzić go możesz nawet podczas instalacji z dyskietek 2.5cala.

Edytowane przez maryaChi
Link to post
Share on other sites

Płyta nie musi być oryginalna, żeby móc legalnie korzystać z Windowsa. Wystarczy posiadać licencję, a więc i klucz, po którego wprowadzeniu system zostanie zainstalowany i aktywowany. Nieoryginalna płyta nie oznacza piractwa. Gdy kupuję laptopa z Windowsem 7 home dostaję jakąś płytę? Nie! Dostaję zainstalowany system i klucz. Pytanie dla dociekliwych? Po co mi klucz skoro nie mam płyty? Przecież system jest już zainstalowany, klucz wprowadzony, mam recovery partition i recovery DVDs? A właśnie po to, żeby w razie wymiany np dysku, albo tak jak ja, ktoś nie lubi preinstalowanych systemów z masą badziewia od producenta, można było włożyć dowolną płytę z dowolnego źródła i wklepać ten kod. System się zainstaluje, zostanie również aktywowany, a użytkownik będzie w pełni legalnym userem windy. Microsoftu nie interesuje co masz za płytę. Dla niego ważne jest, czy zapłaciłeś za produkt, czyli system. Jeśli zapłaciłeś to masz klucz, a wprowadzić go możesz nawet podczas instalacji z dyskietek 2.5cala.

Mówisz od rzeczy jego wersja jest ewidentnie piracka a co do tego Laptopowego czasem takiej opcji nie ma ale kopia systemu fakt może być legalna.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...