Skocz do zawartości

P8P67 PRO błąd kontrolera


Recommended Posts

Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk2\DR2,\Device\Harddisk6\DR7,\Device\Harddisk6\DR6, to są częste wpisy w podglądzie zdarzeń, dyski mam dwa ssd na system, klasyczny część progrmów i dane, oznaczone jako 0 i 1.Programy potrafią otwierać się bardzo powoli , praca na plikach przegladanie folderów również zdarzają sie nawet zwieszki . Odczyty smart z dysków prawidłowe, przeskanowane programami diagnostycznymi nie znalazłem żadnych błedów i uszkodzeń.

Co może być przyczyną komunikatów i problemów z powolnym startem aplikacji i pracą na plikach?

Dyski są podłaczone do P67 Serial ATA 3.0 Gb/s

Link to post
Share on other sites

Z kabelkami wszysto ok :) odkurzam blaszaka co 2 tygodnie ostanie sprzątanie wypadało w piatek ;)

Nie strasz z Asusem:) do tej pory nie miałem problemów z ich płytami, czego nie mogę powiedzieć o 2 innych firmach, ale kto wie ?

Dziwna sprawa ssd- przegladam np.pobieranie - zamuła, 2 dysk Wd- odpalam jakiś z programów tam zainstalowany i czekam kilkanaście sekund aż ruszy, ostatnio nawet miałem kłopot z przenośnym na usb tak się zmulił że 20 minut czekałem aż musiałem odłączyć i włączyć ponownie.

 

Z usb faktycznie mogę sie z godzić, ale co z resztą, może to jakiś problem z portami 3Gb/s?

Edytowane przez pudel
Link to post
Share on other sites

Szęka mi opadła :) HD Tune właśnie odpaliłem dla Wd-eka, benchmark na poczatku pokazał wartości :

minimalna 85.6MB/s

Maksymalna 111.8MB/s

Odpaliłem jeden z programów zainstalowany na tym dysku, minimalna prędkość transferu spadła do 1.8MB/s i utrzymywała się przez ok 20 sekund do momentu uruchomienia się programu. Dla ssd wszystko jest ok. dla obu dysków skanowanie pod kontem uszkdzeń ok. odczyty smart ok. Co do LInxa i innych katów tego typu wszystko działa jak należy, sprzęt pomyślnie przechodzi testy. Kostki ram to twoje ulubione;) Khx-y 1600 Grey Series

Dla ssd pocisne dłużej Hd Tune, może coś ciekawego wyjdzie.

O ssd mogę być spokojny wartości są w normie,sprawdziłem jeszcze zewnętrzny dysk Adata maksymalna prędkość 33MB/s, minimalna 3MB/s i tu już się ślimaczy straszliwie.

 

Na deser pokaże co się dzieje z dyskiem przy odpalaniu komunikatora kadu:)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b73a0015b79df049.html

Edytowane przez pudel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...