Skocz do zawartości

Zintegrowana grafika - Problem z uruchomieniem oddzielnej grafiki


Recommended Posts

Najpierw sprzęt:

CPU: Celeron 2.0

MBM: MS-6748 (bios HP) + Integra

RAM: 512MB DDR

PSU: Fortron 350W

VGA: GeCube Radeon 9250 256MB / GeForce MX 2/400 64MB

HDD: 2x15GB

 

Problem:

Po włożeniu grafiki w slot AGP, i podłączeniu monitora obraz nie jest podawany na grafikę AGP lecz nadal idzie na integrę.

W biosie jest opcja VGA INTEL INTEGRATED, zmieniam z IRQ11 (bodajże) na Disabled. Zatwierdzam, podłączam monitor pod AGP i nadal obrazu brak, podłączam monitor do integry, obraz nadal na integrze.

Wszystkie możliwości wg mnie się wyczerpały :) Na płycie nie ma zworek do VGA.

Brak obrazu mam na każdej karcie graficznej.

Może dobrze główkuję, ale teraz pomyślałem czy to może być równie dobrze od słabej baterii CMOS?

Ale inne ustawienia się zapisują, aby nie od grafiki tzn: Wyłączam grafikę i dźwiękówkę, zapisuję i restart. Obraz nadal na integrze, a w systemie nie ma dźwiękówki. Spotkał się ktoś z tym? Komputer chciałem dać kuzynowi żeby mógł pocinać w NFS:U2 a na integrze to z FPS masakra jakaś :)

Za wszystkie nietrafne/trafne odpowiedzi z góry dziękuję.

Miłego weekendu :D

 

EDIT: Znalazłem "manuala" do tej płyty, ale nic mi nie pomógł. Może wy się znacie i coś zdołacie wyczytać. Upload nie mój, ale zapewniam wirusów nie ma http://www.4shared.com/office/ND4rjGE7/MS-6748.html

 

EDIT2: Tu jeszcze znalazłem takie coś: http://www.barebonekit.net/hp-ms-6748-ver-1-1-350325-001-board_i_mbdhpms6748v1mb.aspx

 

Oraz dowiedziałem się, że płyta pochodzi z komputera HP rp5000

Edytowane przez Lord_Nikon
Link to post
Share on other sites

Sterowniki zainstalowane?

Co sterowniki mają do tego, że obraz na grafikę nie idzie nawet w biosie? :)

 

@Wormadam

Teraz komputera pod ręką nie mam.

Jak myślicie może nowego biosa mu potrzeba? znalazłem bodajże z 2008r ale nie ma żadnej wzmianki o grafice. Jak wpadnę po tego kompa, to zarzucę mu tego biosa. Najwyżej padnie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...