Skocz do zawartości

Modding Silencium PC Gladius


Recommended Posts

Od kolegi odkupuję mojego starego big towera pod ATX za 4 browarki, z całą zawartością, Pentium II, 3 x HDD ^^ Zakładam worklog i bebechy z mojego obecnego domowego FTP, przełożymy do Big Towerka, ale zanim to nastąpi, stara obudowa przejdzie proces malowania, może i wycinania, dokładki szyby, dodatkowych wentylatorów, plecionek na przewody. Kolorystyka, buda biała, środek czarny lub biały i czerwone wentylatory + czerwone oploty.

Link to post
Share on other sites

Ja zamawiam FD ARC, ale jeszcze nie wiem kiedy. To chyba najlepsza buda za ok. 300zł. Jest jeszcze nowy Chieftec Libra, ale to chyba gorsze rozwiązanie mimo pięciu wentylatorów i opatntowanej trzymaczki do GPU. Poza tym jest mniejsza, a FD wydaje się być solidniej wykonana. Nie wspominam o SPC Regnum, bo to nie ta półka jakości. ;)

Link to post
Share on other sites

Chieftec Libra to przecież jedna wielka kiszka ;/ Redakcje przyznają jej wyróżnienie za...no właśnie, nie mam pojęcia za co bo to ciasna i kiczowata budowa z przeciętna blachą. Co niektórzy mówią o jej multi-funkcjonalności i innowacyjności ale jak się tam pytam o przewagi względem CM 690 II, SPC Regnum L50 czy Arc Midi to już nikt nie odpowie. Krótko mówiąc te "ochy i achy" nad Librą nie są prawdziwe a redakcje nierzetelnie ją oceniają. Przykra sprawa i nie wiem kto na to pozwolił ale taka prawda...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@ UP

Od razu zwracałem uwagę, że to jakiś jeden wielki fail ale niektóre redakcji przyznały jej nawet status "obudowy roku" :D Szkoda tylko, że w praktyce ona zasługuje jedynie na status "porażka roku" a nikt z redakcji oficjalnie tego nie przyzna...

Link to post
Share on other sites

Dzięki T.luk. Teraz moje wątpliwości co do wyboru są znikome. ;) FD Core 3000 jest spoko. Nawet bardzo spoko, ale nie ma USB 3.0, a wolałbym już miećw standardzie takie coś. :) Może ktoś ma jakieś czy pojawi się może Arc 2? Skoro Define R4 już jest, to może i Arc'a odświeżą?

Link to post
Share on other sites

300R jest zdecydowanie gorszy od Arc'a, chociażby pod względem ilości wentylatorów dołączonych. ma 2, z czego jeden to 120mm, a drugi to 140mm. Arc ma 3: 2X 120mm i 1x 140mm. Jednakże w obydwóch obudowach podoba mi się minimalistyczny wygląd: czarne z meshowymi panelami z przodu i na górze. Jak już 300r to wersja z oknem. ;)

 

L50 sobie odpuściłem, bo nie ma najgrubszej blachy, a poza tym dużo osób się na nim zawiodło.

Link to post
Share on other sites

300R jest zdecydowanie gorszy od Arc'a, chociażby pod względem ilości wentylatorów dołączonych. ma 2, z czego jeden to 120mm, a drugi to 140mm. Arc ma 3: 2X 120mm i 1x 140mm

Arc Midi Tower ma 3x 140 mm w zestawie ;)

 

L50 sobie odpuściłem, bo nie ma najgrubszej blachy, a poza tym dużo osób się na nim zawiodło.

Regnum L50 i tak ma blachy grubsze niż 300R więc tym bardziej daruj sobie Corsair ;)
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

To już prawie koniec roboty z tą budą, kolejny Enermax Vegas Duo dołączył do kolekcji, zajmie miejsce na bocznej szybie zamiast Revolteca

 

http://imageshack.us/a/img19/6460/enermaxt.jpg

 

Szybki oplocik na kabelek, montaż i efekt:

 

http://imageshack.us/a/img255/7734/enermax2.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...