Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pożyjemy zobaczymy jak się będą ceny kształtować jednak osobiście nie wierzę, że ceny będą zbliżone :) Jednak do września jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie i się kurs dolara zmieni a ceny razem z nim.

 

A o co chodzi z tym odblokowanym i5 3570k?

Podobnie jak inne procesory z "k" ma odblokowany mnożnik czyli można go w znacznym stopniu podkręcić. http://overclock.pl/articles/show/id/290,7,11,podkrecanie-teoria
Link to post
Share on other sites

Nie, Ivy Bridge będzie zapewne znacznie droższy, ale nie oto mi chodziłó. Kiedy na rynak wejdzie IB ceny i5 2500k i innych Sandy Bridge znacznie stanieją, bo stracą na popularności, zapewne. Warto poczekać to kilka tygodni.

Link to post
Share on other sites

Pewnie tak, bo już jest premiera jego następcy - 7850 i 7870. Czekam na nie, bo będą wydajniejsze niż 6950 + 7850 bd kosztował ok. 950zł, a 7870 bd kosztował 1300zł, czyli tyle co GTX 570, a będzie o wiele wydajniejszy, PCI-E 3.0, obsługują go IB.

Link to post
Share on other sites

Czysto teoretycznie tak, bo primo nie wykorzystasz nigdy więcej niż 4 GB pamięci. Duża część programów i nowszych gier nie będzie pod 32 bitami działać, bo im pamięci zabraknie. Węższe słowo zaniża też ilość danych przesyłanych w cyklu procesora... Jednak kiedy wchodziły dopiero procki i systemy 64 bitowe, robiono wiele testów i wcale dużego wzrostu nie było. Tyle że od tego czasu sporo lat minęło...

Link to post
Share on other sites

A po kupieniu calego zestawu czyli :

-i5 2500k

-MSI HD6850 Cyclone

-Asrock pro3 B3

Będą te 32 bity ograniczać? czy mając 64bity będę miał więcej fps'ów w grach a niżeli na 32 bitach ?

Aha dodam że mam 4gb ramu goodram DDR3 pc1333 cl9

dysk 500BG

 

 

 

PS. I czy chiewtec 500w lub fortron 500w pociągnie caly ten zestaw z OC?

Edytowane przez diven
Link to post
Share on other sites

Owszem, pociągnie spokojnie. Zastanów się nad 8gb RAMu, bo teraz jest tani. Jak chcesz robić OC to polecam w przyszłości kupić lepsze cooler, niż ten BOXowy. Z zasilaczy polecam ci Chiefteca, bo zapewne jest tańszy, a sprawdzony. 32 bity będą udostępniały 4gb RAMu, ale i5 2500k to procesor na 64bity, więc nie masz się czym martwić. Pamiętaj prze zakupie, by zwrócić czy wybrana przez ciebie płyta ma rewizję B3. Nie pisze się BG, tylko Gb (Gigabajty).

Link to post
Share on other sites

Aha dzięki za pomoc gdybym trafił tu wcześniej to pewnie nie kupił by takiego syfu jak mam teraz no hmm... trudno.

 

A i jeszcze jedno bo kurde już nie wiem która lepsza HD6850 od MSI (z chłodzeniem Cyclone) czy od Gigabayte(windfore)?

 

PS.Moją wymarzoną grą jest Battlefield 3 i FarCry 3-->(nie było premiery ,ale już się świetnie zapowiada).Bf3 chyba odpali na 32bitach a fc3 to już nie wiem :)

Edytowane przez diven
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...