Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Otóż zamierzam kupić sobie nowy procesor i mam parę pytań.Kwota to max.500zł.Wiem że za tę cenę nie dostane jakiegoś pro wydajnego procka ,ale myślę że wystarczy na jakiś czas.Puki co mam atholna II x4 640.Zastanawiam się na jakimś phenomen x4 dużo jest modeli i nie wiem który będzie najwydajniejszy do 500zł:(. Druga opcja to jakiś intel raczej tylko 4-rdzeniowy do 500zł lub trzecia kupić phenoma II x2 i odblokowywać rdzenie lub ostatnia kupić atholna X3 i odblkowywać do phenoma i tu nasuwa się pytanie co będzie najlepszym wyborem i czy jest sens zmieniać obecnę płytę główną AS-rock n68c-s UCC na coś lepszego.Jeszcze spytam czy ta płyta główna będzie dobra do phenoma x4? Czy będzie można robić jakieś poważne OC i czy na tej płycie da się rdzenie odblokowywać? Proszę o pomoc.Z góry dzięki :)

 

PS. A może jeszcze jedna opcja:) Odblokować pamięć L3 cache w moim atholnie II x4 640 , jednak chyba to mało prawdopodobne.

Link to post
Share on other sites

No ale wole kupić taki procesor żebym znów nie musiał zmieniać za rok ,bo teraz coraz więcej gier będzie chyba używało 4rdzeni i wgl czy ten i3 nie będzie ograniczał HD6850 od msi lub gigabayte? (taka zamierzam kupić).

Edytowane przez diven
Link to post
Share on other sites

No tak, ale z AMD nie jest przyszłościowe a Intela zawsze możesz wymienić za jakiś czas.. ten procek podkręcisz na 4.0Ghz i nie będzie ograniczać a co do karty ja bym wolał GTX 460 Gigabyte Windforce 2. http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=10&s=72&g=92445&n=Karta-Graficzna-GeForce-GTX460-Gigabyte-1024MB-DDR5-256bit-DVI-HDMI-PCI-E-715-3600-ver-OC-OverClock&w=s

Link to post
Share on other sites

No własnie ja wolałby nie zmieniać procesora (może tak za 3lata zmienię) a do tego i3 to muszę dokupić płytę bo ta się chyba nie nadaje i kolejny wydatek... Wolałbym tego phenoma (chyba że jest jakiś intel oprócz i3 4rdzeniowy lepszy od tego amd) tylko który będzie najwydajniejszy do 500zł? Modeli jest dużo i nie wiem który...

 

PS.A ten gtx460 będzie lepszy od hd6850? bo cenowo podobne

Link to post
Share on other sites

Rozdziałka to max 1380x766 monitor na większą nie pozwala:(

Hmmm interesujący ten phenom :) Może go wezmę a jeszcze jedno pod ten procesor(lub pozniej jakiegoś intela) jaka będzie najlepsza płyta główna? tak do 200zł(no może z 30zł dorzucę)? ale żeby się dało oc robić.

 

Edytowane przez diven
Link to post
Share on other sites

Zobacz test procesorów http://www.purepc.pl/procesory/wielki_test_procesorow_2012_46_ukladow_cpu_od_amd_i_intela i na jego podstawie wybierz najlepszy dla siebie model. (osobiście bym nie zmieniał tego athlona w przypadku takiej karty graficznej, gdyż zysk z tego nie będzie jakiś duży i możesz się lekko zawieść jeśli oczekujesz znaczącego wzrostu wydajności. A jak już wymieniać to cały komputer.)

Jednak jeśli chcesz bardzo procesor zmienić to 960T będzie najlepszym wyjściem.

 

PS. Przyjmuje się, że l3 daje 10% większa wydajność w przypadku phenomów.

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

Hmmm przemyślałem to trochę i doszedłem do wniosku tak ja pasjonat powiedział że wymiana na phenoma dużego skoku wydajności nie przyniesie i chyba jednak się zdecyduje na i5 2400/2500k.Jednak co intel to intel sobie pomyślałem.Mam kompa (intela jakiegoś)co ma już dobre 7lat i procek NIGDY się nie zepsuł i ładnie nawet teraz smiga :) Wolę odłożyć kasę i dozbierać na ten procesor.Myślicie czy do września stanieją? I jaki najlepszy cooler pod niego do 150zł (no i żeby można też było robić dobre OC) i czy płyta asrock H61iCafe będzie dobra pod niego i czy można będzie wgl na tej płycie OC robić?

 

aaa i czy fortron fsp 500w wystarczy pod ta all i wytrzyma z oc?

Edytowane przez diven
Link to post
Share on other sites

h61/h67 budżetowe konstrukcje najlepiej wkładać do nich każdy procesor SB nie posiadający odblokowanego mnożnika. Natomiast jak chcesz zakupić procesor pokroju 2500k to wtedy coś na p67 a'la asrock p67 pro3 bądź jeszcze lepiej nowe Ivy Bridge (we wrześniu powinny być szeroko dostępne)

Link to post
Share on other sites

jeśli masz ograniczony budżet to przy takim 2500k wystarczy chłodzenie boxowe które w przeciwieństwie do tego od AMD daje radę :)

 

A taki właśnei 2500k jeśli braknie wydajności to za jakiś czas (2 lata) dokupisz cooler podkręcisz go wyżej aniżeli na boxie i nadal będzie mógł zmieniać karty graficzne na wydajniesze jeśli będzie brakować mocy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...