Skocz do zawartości

KEPLER Nvidia GeForce GTX 680: 28 nm


Recommended Posts

Czemu twierdzisz że to loteria?

Nie twierdzę, tylko mówię jak jest. ASUS dał du*y, bo wielkość 3 sloty i grzeje się ponad 100*, a Gigabyte i MSI jest dwuslotowe chłodne i ciche. Weź któregoś z tych a nie będziesz żałował. Obiecuję.
Link to post
Share on other sites

Czemu twierdzisz że to loteria?

bo Nowe Asusy 7950 i 7970 DCii maja problem z przegrzewajacym sie VRM http://www.overclock.net/t/1220328/behardware-asus-hd-7950-directcu-ii-fault-report

 

czekaj na MSI/Gigabyte

 

 

Wie ktoś ile trzeba czekać na te niereferencyjne gtx680 ? 3-4 tyg. ?

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze, że jestem miło zaskoczony nowym GTX`em. Myślałem, że NV dużo krzyczy, żeby wstrzymać trochę chcących kupić radeony, ale okazuje się, że zrobili naprawdę dobrą kartę. Na szybko podkręciłem swojego 7950 do zegarów NV i wyszło mi około 800 smarków mniej, oczywiście TDP na pewno wyższe ;). Procek też ustawiłem na 4.0 GHz. Mógłby ktoś, kto ma 7970 zrobić podobnie ciekawy jestem różnicy zegar w zegar.

 

http://3dmark.com/3dm11/3012471

Edytowane przez Zwolas
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@up przecież gtx 570 sli są gorsze :D niewiele ale gorsze

Yyyyy w czym ? Bo chyba nie pod względem wydajności ?

 

i ten pobór prądu bezcenne :P

Wedle tego testu z pure PC cała platforma żarła przy Heavenie 357W. Poniżej masz zdjęcie ile mój je z gniazdka w tymże teście tyle dolicz sobie do tego, że ja mam procek na 4.6Ghz, Wiatraki 3x200mm 3x140mm i 1x120mm i 6 katod w budzie 3x hdd no i oczywiście dwie karty. Wcale nie twierdzę, że mój wpierdziela mniej bo to fizycznie nierealne ale Twój ton wypowiedzi jest taki jakby między jedną a drugą platformą była przepaść co najmniej 500W w poborze prądu z gniazdka. Jeszcze niżej dorzucam fotkę ile je w wieśku 2 odpalonym na ultra. Wiadomo dokładając drugiego 680 poziom poboru by się pewnie zrównał, ale wiadomo że wtedy taki konfig by mnie przegonił sporo. Myk tylko taki 680 SLI to teraz 4500zł a 570 SLI jak się dobrze zakręci to za 2 koła wyrwie. Nowsza karta wiadomo będzie jadła mniej, za rok jak wyjdzie 780 to też będziesz się rechotał jaki to pobór ma 680 itd... Pytanie tylko takie: za ile lat Ci się zamortyzuje suma, którą przepłacisz za nowszą konstrukcję oszczędzając na poborze energii z gniazdka ???????

 

Heaven BMK:

 

http://img27.imageshack.us/img27/8053/p1010181nr.jpg

 

Wiesiek 2:

 

http://img23.imageshack.us/img23/7236/wiesi.jpg

Link to post
Share on other sites

a tego to nie wiedziałem. Cóż człowiek sie uczy przez całe życie. No to wychodzi na to, że posiadając 7950/7970/gtx680 sprzęt będzie dawał spokojnie rade w grach nawet jak wyjdzie PS4 tylko jestem ciekawe jak się to sprawdzi

a co słabsze karty od tych coś wymienił nie dadzą rady ?

 

sprawdzi się to tak że dopóki nie wyjdzie nowa generacja konsol to gry będą nadal na takim samym poziomie jakim są teraz a moc kart wydajnych jak hd7970 czy gtx680 nie wykorzystana.Więc odpowiedz masz prostą posiadacze od serii 4xx wzwyż nie mają co myśleć o zmienie.

 

Brak zastosowanej technologi ZeroCore powoduję, że testy o poborze prądu można rozbić o ścianę. GTX680 wydajność oczywiście ma, ale i nie we wszystkich grach, w szczególności w rozdzielczości 2560X1600 zbytnio nie odstaję od HD7970 a i w niektórych grach przegrywa, bądż remisuję z HD7970. Generalnie jeżeli ktoś posiada monitor powyżej 24 C i marzy o pograniu w 2560x1600, to może czuć się rozczarowany wydajnością GTX'A680. Natomiast, jeśli ktoś będzie wymieniał grafikę z GTX560TI, 570, 580 na GTX670TI ew GTX680, to zaliczy Facepalm roku. GTX680 wydajnościowo, to dobra konstrukcja, nie mniej jednak dla osób, które będą kupować komputer w najbliższej przyszłości.

szkoda że nie wymienisz byśmy zaczeli grać w 4K ,własnie widać w niektórych grach przy 2560x1600 moc karty w której jest nie grywalnie.

 

jak by nie patrzeć GTX680 kosztuje 2179 zł ale jest to wersja referencyjna, za autorską pewnie przyjdzie nam dopłacić +200 zł :>

nie opłaca sie

 

Yyyyy w czym ? Bo chyba nie pod względem wydajności ? Wedle tego testu z pure PC cała platforma żarła przy Heavenie 357W. Poniżej masz zdjęcie ile mój je z gniazdka w tymże teście tyle dolicz sobie do tego, że ja mam procek na 4.6Ghz, Wiatraki 3x200mm 3x140mm i 1x120mm i 6 katod w budzie 3x hdd no i oczywiście dwie karty. Wcale nie twierdzę, że mój wpierdziela mniej bo to fizycznie nierealne ale Twój ton wypowiedzi jest taki jakby między jedną a drugą platformą była przepaść co najmniej 500W w poborze prądu z gniazdka. Jeszcze niżej dorzucam fotkę ile je w wieśku 2 odpalonym na ultra. Wiadomo dokładając drugiego 680 poziom poboru by się pewnie zrównał, ale wiadomo że wtedy taki konfig by mnie przegonił sporo. Myk tylko taki 680 SLI to teraz 4500zł a 570 SLI jak się dobrze zakręci to za 2 koła wyrwie. Nowsza karta wiadomo będzie jadła mniej, za rok jak wyjdzie 780 to też będziesz się rechotał jaki to pobór ma 680 itd... Pytanie tylko takie: za ile lat Ci się zamortyzuje suma, którą przepłacisz za nowszą konstrukcję oszczędzając na poborze energii z gniazdka ??????? Heaven BMK: http://img27.imageshack.us/img27/8053/p1010181nr.jpg Wiesiek 2: http://img23.imageshack.us/img23/7236/wiesi.jpg

fakt to żadna oszczędność i żaden priorytet takiej karty za którą trzeba wyj.... 2tyś ale nie każdy to rozumie :)

Link to post
Share on other sites

sprawdzi się to tak że dopóki nie wyjdzie nowa generacja konsol to gry będą nadal na takim samym poziomie jakim są teraz a moc kart wydajnych jak hd7970 czy gtx680 nie wykorzystana.Więc odpowiedz masz prostą posiadacze od serii 4xx wzwyż nie mają co myśleć o zmienie.

Popieram. Nie opłaca się wymieniać GTX5xx na GTX6xx albo HD6xxx na HD7xxx, Skok w wydajności nie jest adekwatny do wydanych pieniędzy. Jeżeli już zmieniać to najlepiej co drugą generacje kart, chociaż w niektórych przypadkach też można się zdziwić.

Link to post
Share on other sites

Popieram. Nie opłaca się wymieniać GTX5xx na GTX6xx albo HD6xxx na HD7xxx, Skok w wydajności nie jest adekwatny do wydanych pieniędzy. Jeżeli już zmieniać to najlepiej co drugą generacje kart, chociaż w niektórych przypadkach też można się zdziwić.

Taniej jest sprzedawać co generację. Przykładowo kupujemy GTX 680 i używamy go do premiery GTX 780, i sprzedajemy poprzednią kartę przed premierą i obniżeniem cen (warto mieć jakąś tańszą na ten czas lub integrę) dopłacamy ok 200zł i mamy to tę kwotę nowiutką wydajną kartę.
Link to post
Share on other sites

Jak 200pln, weźmy gtx580 który kosztuje powiedzmy 1800 za twinfrozr2 z msi, sprzedasz kartę za ile, to używka, więc powiedzmy 1200-1300 bo ile więcej? i tak w rozrachunku dopłacisz z 800pln do nowej karty jak nie więcej dla zysku 20-30fps w zależności od gry? Mało to opłacalne jakoś.

Link to post
Share on other sites

Sn1per nie umie liczyć

A Wy czytać ze zrozumieniem. :P

 

Dajmy tego waszego MSI TF II GTX 580. Przed obniżką cen sprzedajemy i za 1,8k bo wtedy kosztował 2098zł dokładnie na morele.net Nowy GTX kosztuje zależnie od wersji 2k-2,3k skoro kartę już kupujemy to nie najuboższą wersję, więc za max 500zł mamy najlepszą na rynku kartę. Chyba mądrzejszy pomysł niż kupić GTX 480 nie sprzedawać przez GTX 5xx i sprzedać ją za ok 800zł. Daje nam to dopłatę minimum 1,2k.

 

Skończmy te wyliczenia, bo temat nie o tym.

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

No dobrze, mamy już 680ke a co z 690ką?

Wyjdzie, wyjdzie spokojna Twoja rozczochrana. Oba obozy na pewno wypuszczą swoje kanapki, które są idealną alternatywą dla tych, co chcą mieć powera pod maską a nie chcą na przykład zmieniać płyty bo np nie mają odpowiedniej ilości slotów...

Kanapki nie są złe, sam miałem gtx295 i nie było na co narzekać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...