Skocz do zawartości

[SPRZEDAM] TANIO Windows 7 PL 64-BIT HOME PREMIUM OEM


Recommended Posts

Doczytaj w aukcji.

 

Od razu wyprzedzę osoby, które zapierają się przy zespoleniu kodu z płytą główną. Nie ma żadnego problemu z instalacją i aktywacją systemu po zainstalowaniu na innym komputerze. Ja aktywowałem już kilka razy na różnych komputerach. Obecnie nie jest zainstalowany na żadnym. Faktycznie, aktywacja z poziomu połączenia z Internetem może być niemożliwa. Wtedy macie generowany klucz, który wstukujecie na infolinii i otrzymujecie klucz-potwierdzenie aktywacji. Trwa to 3-4 minuty.

Link to post
Share on other sites

Tak. Wpisujesz kod normalnie przy instalacji. We właściwościach "Mój komputer" klikasz pole aktywacji. Tam wybierasz inną opcję aktywacji, czyli telefoniczną. Przed sobą masz kod. Ten kod wstukujesz na infolinii i otrzymujesz kod, który wpisujesz w następne okno. To już koniec. System jest normalnie, legalnie zarejestrowany. Sprawdzane wielokrotnie w mojej hobbystycznej karierze komputerowca - nie tylko na tym egzemplarzu. Większość fachowców ocenia chyba tylko po przeczytaniu info "OEM" na wikipedii.

 

Nr infolinii na której dokonuje się aktywacji to: 801802000.

 

Nawet ostatnim razem w ogóle pominąłem klucz podczas instalacji i aktywując telefonicznie Pan nawet chciał mi nowy przypisać klucz.

 

System zarejestrowany w ten sposób jest legalny. Jest tylko na jednym komputerze. Jest zarejestrowany i oczywiście z możliwością normalnej aktywacji.

 

Oczywiście po kupnie kontakt ze mną się nie urywa. Wszystko dzieje się przez allegro. Po zakupie przez dwa tygodnie udzielam wsparcia, gdyby ktoś nie umiał poradzić sobie z aktywacją, chociaż myślę, że nie będzie z tym problemu.

Link to post
Share on other sites

Tak. Wpisujesz kod normalnie przy instalacji. We właściwościach "Mój

komputer" klikasz pole aktywacji. Tam wybierasz inną opcję aktywacji, czyli telefoniczną. Przed sobą masz kod. Ten kod wstukujesz na infolinii i otrzymujesz kod, który wpisujesz w następne okno. To już koniec. System jest normalnie, legalnie zarejestrowany. Sprawdzane wielokrotnie w mojej hobbystycznej karierze komputerowca - nie tylko na tym egzemplarzu. Większość fachowców ocenia chyba tylko po przeczytaniu info "OEM" na wikipedii. Nr infolinii na której dokonuje się aktywacji to: 801802000. Nawet ostatnim razem w ogóle pominąłem klucz podczas instalacji i aktywując telefonicznie Pan nawet chciał mi nowy przypisać klucz. System zarejestrowany w ten sposób jest legalny. Jest tylko na jednym komputerze. Jest zarejestrowany i oczywiście z możliwością normalnej aktywacji.

W takim wypadku mógłbyś się odnieść do poniższych postanowień licencji producenta oprogramowania?

http://www.microsoft.com/oem/pl/licensing/sblicensing/pages/licensing_faq.aspx#faq2

http://www.microsoft.com/OEM/pl/licensing/sblicensing/pages/transfer_oem_licenses.aspx

Link to post
Share on other sites

@up, bystrze :) Tutaj sprawa z MS wygląda troszkę inaczej. Ja sam jak dzwoniłem w celu aktywacji, to spytałem co wtedy, gdy mi się komputer spali i czy będę mógł aktywować na innym, jeśli nalepka będzie już na tym działającym. Pan spytał, czy system będzie wtedy na jednym komputerze, zainstalowany z oryginalnej płyty i nalepka będzie na nim właściwa. Odparłem "No, tak". "W takim razie system będzi legalny. Czy są jeszcze pytania?" Odpowiedziałem, że nie i podziękowałem.

 

Tak też wygląda sprawa z aktywacją na innym sprzęcie. MS się nie pyta, dlaczego system jest na innym sprzęcie, tylko po prostu aktywuje. Tak było, jest i sądze, że będzie bardzo długo.

 

Swoją drogą, OEM poszedł poza allegro, bo odbiór osobisty uzgodniony, więc już NIEAKTUALNE.

 

Dodam jeszcze, że hardware u mnie często się zmieniał. Tak samo jak całe jednostki. Nie było żadnych problemów z OEMem, także nie ma co się bać. Policja nie wejdzie do domu i nie powie: "Był pan niegrzeczny, bo pan zmienił płytę główną i zainstalował znów ten system". :)

 

A dodam jeszcze, ponieważ posiadam pewną wiedzę odnośnie stosunku MS do ludzi, którzy mieli nawet pirackie systemy i którym policja nie darowała.

 

MS nie żywi żadnej urazy i pociąga do żadnej odpowiedzialności finansowej i karnej względem użytkowników, którzy używali pirackie oprogramowanie tylko przez się samych, do domowego użytku. To tak na marginesie jeszcze do tematu. :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o działania policji to wystarcza jej, że zainstalowany system ma ten sam kod co na naklejce, jest to ta sama wersja systemu (xp pro, vista home basic itp...) oraz, że ma się albo paragon zakupu, albo oryginalny nośnik.

zatem CoA+CD/DVD albo CoA+paragon i nikt nie zarzuci w PL, że system jest nielegalny. Nie oznacza to jednak użytkowania zgodnie z licencją. Sytuacja opisana przez bonuza to jest użytkowanie niezgodne z licencją, natomiast zainstalowanie OEM któryś raz z rzędu na którejś tam maszynie jeśli jest to aktualnie jedyna aktywna kopia systemu i ma się nalepkę to NIE jest przestępstwo.

Link to post
Share on other sites

@bonuz O wymienianym sprzęcie wiem czytałem jest to dozwolone (MS o tym otwarcie pisze i jak widać robi). Jednak zawsze mnie zastanawiało co w wypadku komuś innemu sprzedamy dany system? :) Zgodnie z tym co pisze MS można to zrobić tylko z płytą główną do której dany system jest "przywiązany".

 

Ciekawią mnie takie przypadki :) Ogółem jestem negatywnie nastawiony do wersji systemu OEM właśnie przez zbyt duże "kombinowanie" i brak oficjalnego wsparcia MS.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...