Skocz do zawartości

Dobra płyta do OC na i5 2500K [500zł]


Recommended Posts

No a poza Evga to polecacie Asusa, MSI, Gigabyte, cze ewentualnie Asrocka, którego niektórzy nie lubią choć ja myślę,że teraz firma jest ok. Przypominam, że szukam płyty z P67, bo nie potrzebna mi integra.

Link to post
Share on other sites

Asrocka nie znam, nie wypowiem się, Asusa nienawidzę, bo miewałem z nimi same problemy i nie polecam. Jak już moim zdaniem MSI P67A GD80, z resztą sam wybrałem MSI zrobiłem. Chociaż nie wiem co mnie podkusiło, żeby zrezygnować z porządnego P67 wziąłem Z68, chyba tylko to, że oferowała G3 %-). Chociaż chciałem EVGA bo miałem ich płytę pod 775, ale jak kupowałem płytę, to jedynie w sklepie DDR2 były "dostępne", a sprzedawca jakiś dziwny był jak z nim pisałem i sam nie wiedział czy towar w ogóle będzie możliwy do kupienia.

Link to post
Share on other sites

<p>ok więc:</p>

<ul>

<li>Czym się różni GD80 od GD65 oprócz 6, a nie 4 wejść USB 3.0, 2 portów internet?</li>

<li>Co daje rewizja G3 (czy to coś jak B3 w P67, czy to może wogóle nie ma związku)?</li>

<li>Czy jest sens brać Z68 tylko dla integry i mniej wyjść na tyle obudowy?</li>

<li>Czy asus P8P67 jest zły (ma wiele błędów)? inni mówili, że asus to dobra firma.</li>

</ul>

 

Link to post
Share on other sites

1. Poza portami usb ma jeden port więcej PCI Express pod kartę graficzną. Rewizja G3 posiada 2 dodatkowe porty 3.0 do podłączenia na śledziu.

2. G3 to jak sam zauważyłeś, po prostu nowsza rewizja, ma dodane porty PCI Express 3.0 i nowe uefi, w przypadku MSI Click Bios II.

3. To zależy czy zamierzasz ze wszystkich wejść korzystać, ogólnie mówi się, że chipset p67 jest stabilniejszy i lepszy.

4. Pojęcia nie mam, ja miałem przez 4 dni asus sabertooth p67, i albo model był wadliwy, albo ja nie mogłem się z nim uporać, ale co chwila wywalało mi porty USB przy jakimkolwiek OC, a jak podłączałem iphone pod port usb 3.0 to miałem blue screen %-), później była szarpanina z supportem, ale udało się jakoś zrobić zwrot towaru(Nie myśl, że to zasługa supportu, po prostu sklep poszedł na ugodę). Może po prostu ja mam pecha.

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

Do Asus'a i AsRock'a w takim razie nie podchodź. Ostatnio dużo osób na te Asuski narzeka. Widać stracili na jakości. Chociaż koledze składałem komputer i właśnie mu zaproponowałem P8P67 Pro i jest zadowolony. Widać wszystko zależy od modelu. MSi, a najlepiej EVGA. Płyta warta swojej ceny. Jednak to jest high-end w tym segmencie, dlatego cena jest spora.

Link to post
Share on other sites

Duża część tego forum posiada AsRocki na P67/Z68 w tym ja...i z tą jakością sobie daruj bo to kpina. Z obecnym AsRock'iem mam mniej problemów jak z Asus'owski shitem. Polecam płyty AsRock lub MSI i poczytaj kilka recenzji, sam przeanalizuj rynek,ceny i co Cię interesuję...czasem nie warto polegać na opinii innych tylko zdać się na siebie.

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez iCudi
Link to post
Share on other sites

dzięki, też pozdrawiam.

Mnie interesuje na razie MSI GD65, 80 za droga, a różni więcej wejść USB 3.0. Może jakiś Gigabyte? Wersja Sli od Evga nie ma radiatorów dookoła procesora, co pomaga w OC, więc nie wiem, chociaż jak tak mnie przekonujecie...

Link to post
Share on other sites

Wersja Sli od Evga nie ma radiatorów dookoła procesora

Jak nie ma? A co to jest obok back panela? Tarka do sera? Ma mniejszą sekcje zasilania niż FTW, dlatego ma tylko jeden radiator, ale to nie zmienia faktu, że jest to nadal bardzo dobra płyta.
Link to post
Share on other sites

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-z68xp-ud5rev_10/advantage/

 

 

Ja wybrałem płytę GB. Prezentuje się nieźle, na necie nie widziałem jakiś złych opinii na jej temat, wręcz przeciwnie.

 

 

Jeśli chodzi o Asusa to jest to nadal dobra firma ale zaczęła jechać na ilość a nie na jakość. Co do Evga/Msi nie warto moim zdaniem przepłacać.

 

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@Dazuo

 

Posłuchaj, w ciągu ostatnich kilku lat, zmieniałem platformę kilkakrotnie. Miałem na pokładzie płyty wszystkich producentów oprócz Ashrocka. Zdecydowanie najgorzej wypadł asus, dwukrotnie, zdarzyło mi się, że płyta miała problemy ze znikającymi portami USB. Support asusa w tej sprawie rozkłada ręce i ma klienta w du**e. Sterowniki do płyty znajdujące się na stronie asusa są STARSZE niż te, które mam na CD otrzymanym z płytą !!! To chyba wystarczająco świadczy o tym jak ta firma "dba" o nabywców swoich produktów. Płyta od nich, którą posiadam teraz i szczerze powiedziawszy zakupiłem ją niejako z musu to osławiony Asus Maximus IV Extreme. I tu oczywiście nie obyło się bez problemów. Z pomocą użytkowników forum Republic of Gamers udało mi się po tygodniu ją ogarnąć, mimo to, nadal losowo z du*y zdarzają się dual boty, co w produkcie tej klasy - czyli najwyższej - nie powinno absolutnie mieć miejsca. Ponadto bios, który teraz już mam jest ok ale gdy oglądałem recenzję tej płyty zaraz po premierze na overclock3d gościu straszneee narzekał na ówczesny bios tych płyt. Co do ashrocka, wiem że wiele osób ma te płyty i z powodzeniem ich używa, jakkolwiek, często gdy czytam ich recenzje na zachodnich stronach w podsumowaniu pojawia się wzmianka o tym, że płyty są dobre, owszem, ale do klasy producentów, którzy są dłużej na rynku po prostu jeszcze trochę im brakuje... MSI, i Gigabyte - generalnie nie było z nimi jakichkolwiek większych problemów. Moim tylko zdaniem, MSI ma troszkę skromny bios. Skończę na EVGA. Kupiłem ta płytę niejako przez przypadek na allegro i okazała się bardzo szybko najlepszym płytowym zakupem jaki dokonałem. Żadnych dziwnych problemów. Działanie stabilne. Do tego prześwietny desing. Moim zdaniem ich płyty są po prostu najładniejsze. 10 lat gwarancji producenta. Support nie robi żadnych problemów, w razie awarii ich produkty są od razu wymieniane na nowe. Przejrzyste fora i aktualny soft do sprzętu. To nic - a słyszałeś o takim bajerze, że np jak wychodzi gra i nie ma obsługi SLI to EVGA samo robi łatki które się dogrywa do sterów nie czekając na nVidia ?! Co tu dużo gadać. Te płyty to klasa sama w sobie. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego w polsce są one tak ciężko dostępne. Najpewniej alegro lub sprowadzić z niemiec. Moim jednak zdaniem warto dopłacić te parę złotych i mieć w budzie produkt najwyższej klasy. Powiedziałem co wiedziałem. Decyzję pozostawiam Tobie.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

ok, dzięki za 'skromną' wypowiedź.

 

Pozostaje mi kilka pytań, lecz wpierw chcę się was spytać, a mianowicie:

Czytałem na stronie MSI, że niedługo pojawią się nowe płyty z Military Class III (nie 2, tylko 3!), OC Genie II, obsługą 128 gb Ramu i z Click Bios II, który już jest o niebo lepszy od nieudanej jedynki, która tylko zmieniła kolory standardowego Biosu. Co o tym myślicie? Lecz mimo wszystko, zawsze jest jakiś haczyk: na razie płyty będą dostępne z chipsetem X79, a więc pod i7...

 

Teraz trochę o Gigabyte. Ostatnio w innym temacie na tym forum czytałem o kimś, że niedawno kupił GB Z68-XP (czy jakoś tak...), która jest stosunkowo tania, z chipsetem Z68, wieloma złączami, z pożądnymi 'tarkami do sera' (chodzi o radiatory, dla nie-wtajemniczonych), lecz to co mnie zdziwiło, to to, że nigdzie nie wspomniano o rewizji B3, lub lepiej- G3, a to mi będzie przeszkadzać, bo planuję kupić dwa dyski na SATA 3 (6gb/s) i zrobić RAID 0...

 

POMOCY!

 

Chodziło mi o GA-Z68XP-UD5, którą kupił maro0724... (w rubryce):

Teraz trochę o Gigabyte. (...)

Link to post
Share on other sites

Pozostaje mi kilka pytań, lecz wpierw chcę się was spytać, a mianowicie: Czytałem na stronie MSI, że niedługo pojawią się nowe płyty z Military Class III (nie 2, tylko 3!), OC Genie II, obsługą 128 gb Ramu i z Click Bios II, który już jest o niebo lepszy od nieudanej jedynki, która tylko zmieniła kolory standardowego Biosu. Co o tym myślicie? Lecz mimo wszystko, zawsze jest jakiś haczyk: na razie płyty będą dostępne z chipsetem X79, a więc pod i7...

- Military Class I czy II czy tam III to bardziej chwyt marketingowy, i nie ma jakiś wielkich różnic między nimi, poza tym już jest MCIII.

- OC Genie to przeżytek i całkowicie niepotrzebny dodatek

- Click Bios II już jest oferowany w rev. G3 w każdej płycie, sam taki posiadam.

- Chipset X79 o ile mi wiadomo jest i będzie jedynie dla podstawi 2011 (Sandy Bridge-E), a nie 1155

 

Co do gigabyte to przemilczę bo szczerze nie lubię ich, teraz podobno się poprawili, ale mam uraz i tyle.

Link to post
Share on other sites

@Dazuo Posłuchaj, w ciągu ostatnich kilku lat, zmieniałem platformę kilkakrotnie. Miałem na pokładzie płyty wszystkich producentów oprócz Ashrocka. Zdecydowanie najgorzej wypadł asus, dwukrotnie, zdarzyło mi się, że płyta miała problemy ze znikającymi portami USB. Support asusa w tej sprawie rozkłada ręce i ma klienta w du**e. Sterowniki do płyty znajdujące się na stronie asusa są STARSZE niż te, które mam na CD otrzymanym z płytą !!! To chyba wystarczająco świadczy o tym jak ta firma "dba" o nabywców swoich produktów. Płyta od nich, którą posiadam teraz i szczerze powiedziawszy zakupiłem ją niejako z musu to osławiony Asus Maximus IV Extreme. I tu oczywiście nie obyło się bez problemów. Z pomocą użytkowników forum Republic of Gamers udało mi się po tygodniu ją ogarnąć, mimo to, nadal losowo z du*y zdarzają się dual boty, co w produkcie tej klasy - czyli najwyższej - nie powinno absolutnie mieć miejsca. Ponadto bios, który teraz już mam jest ok ale gdy oglądałem recenzję tej płyty zaraz po premierze na overclock3d gościu straszneee narzekał na ówczesny bios tych płyt. Co do ashrocka, wiem że wiele osób ma te płyty i z powodzeniem ich używa, jakkolwiek, często gdy czytam ich recenzje na zachodnich stronach w podsumowaniu pojawia się wzmianka o tym, że płyty są dobre, owszem, ale do klasy producentów, którzy są dłużej na rynku po prostu jeszcze trochę im brakuje... MSI, i Gigabyte - generalnie nie było z nimi jakichkolwiek większych problemów. Moim tylko zdaniem, MSI ma troszkę skromny bios. Skończę na EVGA. Kupiłem ta płytę niejako przez przypadek na allegro i okazała się bardzo szybko najlepszym płytowym zakupem jaki dokonałem. Żadnych dziwnych problemów. Działanie stabilne. Do tego prześwietny desing. Moim zdaniem ich płyty są po prostu najładniejsze. 10 lat gwarancji producenta. Support nie robi żadnych problemów, w razie awarii ich produkty są od razu wymieniane na nowe. Przejrzyste fora i aktualny soft do sprzętu. To nic - a słyszałeś o takim bajerze, że np jak wychodzi gra i nie ma obsługi SLI to EVGA samo robi łatki które się dogrywa do sterów nie czekając na nVidia ?! Co tu dużo gadać. Te płyty to klasa sama w sobie. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego w polsce są one tak ciężko dostępne. Najpewniej alegro lub sprowadzić z niemiec. Moim jednak zdaniem warto dopłacić te parę złotych i mieć w budzie produkt najwyższej klasy. Powiedziałem co wiedziałem. Decyzję pozostawiam Tobie.

No w końcu ktoś kto ogarnia, effendi360 podzielam w 100% Twoje zdanie! +1

 

Aż dziwne że to Ty napisałeś...brak tu k^%^@, ja Cie pi*****e, wy********j! :D

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

@dazuo

 

 

przeczytaj specyfikacje techniczna tego GB ktorego ja wybrałem.....- Interfejs SATA 3 6Gb/s i DualBIOS™ firmy GIGABYTE ze wsparciem dysków 3TB+

 

wiec raczej nie trzeba mowic tu o rewizji jakiejkolwiek bo wiadomo ze teraz juz zlych plyt glownych nie robia...oznaczenie bylo wprowadzane w wadliwych produkcyjnie plytach ktore wyszly na rynek w zeszlym roku, do tego czasu wycofali wszystkie wadliwe ze stanow magazynowych do producenta..no chyba ze lubia sobie piety podcinac ;)

Edytowane przez maro0724
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...