Skocz do zawartości

Dobra płyta do OC na i5 2500K [500zł]


Recommended Posts

Witam!

 

Szukam:

  • dobrej płyty do OC,
  • socket 1155 (i5 2500K),
  • standard ATX,
  • wewnętrzne wejście USB 3.0 (do obudowy SilentiumPC Regnum L50),
  • przynajmiej 2 wejścia SATA 3 6gb/s,
  • koniecznie reziwja B3 (do dysku twardego, którym będzie Caviar Black 1tb),
  • chipset P67, bo będę robił OC, a zintegrowana grafika mi nie potrzebna.
Podobają mi się płyty MSI z OC Genie i THX Tru Studio PRO. Czy to rzeczywiście przydatne i wydajne? Asrock podobno ostatnio ma świetne płyty (urzekła mnie Extreme4 gen3).

 

Oto co już znalazłem [wszystkie B3]:[/b]

  • MSI P67A-GD65 (ew. GD80 z 6x USB 3.0)
  • Asrock P67 Pro3
  • Asrock Extreme4 gen3
  • Gigabyte GA-P67X-UD3-B3
  • Asus Sabertooth P67 Rev 3.0
  • Asus P8P67 Rev 3.1
Czekam również na wasze propozycje!

 

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Polecę Ci to co koledze od 2600K.

 

ASRock Extreme 3 Gen 3. Kupisz ją za 500zł więc mieści się w Twoim budżecie. Jest to dobra płyta. Jak na razie nie szalejąc mój 2500K poszedł na niej na 5.0GHz.

 

Mnie też zintegrowana grafika nie potrzebna ale na wszelki wypadek warto sobie zostawić i tą opcję. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

No dobra,więc co ostatecznie wziąć np. MSI GD65, czy Asus P8P67? (obydwa P67) Który lepszy do OC? Widziałem, że na MSI więcej wejść i OCGenie (ale czy to przydatne...?) oraz military class II, który odpowiada za lepsze materiały płyty = dłuższa żywotność.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ty se lepiej najuboższą EVGA sprowadź z niemiec bo ona rozwala już na starcie wszystkie wymienione tu płyty. A jak nie to MSI.

Edytowane przez effendi360
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No nie wiemm..., a poza tym nie chce mi się sprowadzać bo w sklapach Agito, morele i net-s ich nie ma a tam kompa kupuję... chyba że mi powiesz gdzie np. kupić, i dlaczego są niby lepsze? Czy ich materiały są wytrzymalsze od np. Ultra Durable III i Military Class II?

Link to post
Share on other sites

Dla czego niby lepsza? Ponieważ EVGA to tak jakby klasa sama w sobie, a nie jakieś tajwańskie parłacwta. EVGA= WYDAJNOŚĆ+WYKONANIE Dla przykładu tylko u EVEGi było pełne wsparcie SLI na socket 1156.

Edytowane przez Kuba Mily JDM
Link to post
Share on other sites

W komputroniku jest EVGA P67 SLI za 839zł

Raczej był bo sam się napaliłem na ten właśnie model z komputronika, ale od półroku już niedostępny :/

Serii FTW za hu*a nie wy haczysz za mniej niż tysiaka.

Da radę używki na ebay, albo raz na ruski rok ktoś na alledrogo wystawi, ale tak to nie ma opcji. Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...