Skocz do zawartości

Mocny zestaw architektoniczno-renderujący-stacja graficzna


Recommended Posts

Potrzebuję mocny i dobry komputer, a raczej stację roboczą do renderingu i pracy w programach graficznych/architektonicznych. Pracuję głównie w programach: Archicad, Autocad, Photoshop, 3d max + v-ray, ewentualnie inne rendery np. arion(render czasu rzeczywistego) czy kerkythea i przede wszystkim do tego będzie służyła ta stacja robocza.

Z różnych niezależnych ode mnie względów komputer musi mi wystarczyć minimum na 5 lat bezstresowej pracy więc w związku tym kwota, którą jestem w stanie przeznaczyć nie jest mała-25000pln netto na cały zestaw-pudło, monitor, klawiatura i mysz.

Jaki zestaw proponujecie za tą kwotę aby był jak najbardziej wydajny i spokojnie pociągnął te 5 lat?(o ile to w ogóle możliwe...)

 

Na razie mam tylko jedną konkretną propozycję:

 

2x Intel Xeon X5650 6 Core (12 rdzeni , 24 wątki @ 2,66Ghz)

EVGA SR2 Classified Super Record Dual CPU

48GB DDR3 Kingston 1600Mhz Triple Channel (12x 4GB)

nVidia Quadro 5000 Fermi Core

2x SSD OCZ 120GB Vertex 3 SATA3 RAID0

2TB Seagate Barracuda

DVD-REC BluRay Plextor

Antec 1200W HCP Modular

Obudowa Lian Li V2120 Black

2x Chłodzenie Prolimatech Super Mega + 14cm Noctua

 

do tego monitor: 27'' Dell U2711 16:9 WQHD 2560X1440 IPS USB 90°Rot 2xDVI(HDCP) HDMI 3YPPG

 

Dorzucając porządną mysz i klawiaturę w kwocie się mieszczę ale miło byłoby mieć jakąś alternatywę i zapytać o zdanie eksperta, dlatego też proszę o pomoc kogoś ogarniętego i siedzącego w temacie. Może jakieś inne rozwiązanie(mini renderfarm?), a może coś na AMD???

 

Poza tym słyszałem, że obecne Xeony odchodzą na emeryturę i na ich miejsce lada dzień ma się pojawić Xeon E5, a że mam trochę czasu bo zakup muszę sfinalizować do końca września 2012 to spokojnie mogę poczekać.

Link to post
Share on other sites

Cześć

 

Parę spostrzeń odnośnie mniej ważnych rzeczy:

Antec 1200W HCP Modular

Ciekawszym wyjściem od Antec'a jest Seasonic ze swoją serią platinium 7 lat gwarancji, pełna modularność, 1 b.mocna linia 12V, bardzo stabilne napięcia i dużo więcej do poczytania: http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=264 http://www.pcper.com/reviews/Cases-and-Cooling/Seasonic-Platinum-80-Plus-1000W-Power-Supply-Review http://www.hardwareheaven.com/reviews/1336/pg1/seasonic-platinum-series-1000w-power-supply-review-introduction.html

 

do tego monitor: 27'' Dell U2711 16:9 WQHD 2560X1440 IPS USB 90°Rot 2xDVI(HDCP) HDMI 3YPPG

Ten monitorek można dostać nówkę z allegro znacznie taniej aniżeli w sklepie http://allegro.pl/listing.php/search?change_view=1&order=p&string=u2711 (trzeba patrzeć czy goście wystawiają faktury VAT).

 

2x SSD OCZ 120GB Vertex 3 SATA3 RAID0

Przejrzyj ten dział http://forum.benchmark.pl/forum/7-dyski-twarde-napedy-optyczne/ wypowiada się w nim dużo ludzi mających styczność z dyskami SSD (często crucial jest polecany).

 

2x Chłodzenie Prolimatech Super Mega + 14cm Noctua

Bardzo dobre są http://www.proline.pl/?p=TR+VENOMOUS+X + wentylatory do nich zważywszy, że zajmują mniej miejsca nich ich odpowiedniki wydajnościowe.

 

 

Może jakieś inne rozwiązanie(mini renderfarm?), a może coś na AMD???

Zobacz na wyniki kolegi saddama: http://forum.benchmark.pl/topic/43089-rendering-vray-i7-2600k-z-ht-i-bez-vs-10x-xeon-l5420-porownanie/ . Taki phenom x6 + płytka do nich to koszt ~1100zł brutto + chłodzenie ~200zł
Link to post
Share on other sites

wg mnie zestaw wzorcowy.

Jedyne co mozna zmienic to dysk 2 TB. ja bym dal WD Black. Cala reszta stoi na najwyzszym poziomie.

co do czekania na e5 pod lga 2011, to nie wiadomo jaka bedzie wydajnosc. jak mozesz poczekac do konkretnych recenzji, to wstrzymaj sie i bedzie wszystko wiadomo.

wg zapowiedzi, wyglada to pieknie: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Intel_Sandy_Bridge-EP_do_120_wydajniejsze_od_Westmere-EP-38138.html

nad i7 na lga 2011 sie nie zastanawiales? http://www.legitreviews.com/article/1773/9/

 

w sprawie monitora wypowie sie ktos bardziej obeznany z tematem, a mianowicie drachenfeles (moze napisz do niego PW).

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

2TB Seagate Barracuda

sugerowałbym coś porządniejszego niż zwykły hdd (caviar czy barracuda), np seagate constellation es

 

Antec 1200W HCP Modular

za mocny, po co ci 1,2kW, pralkę jeszcze chcesz do niego podłączyć?

jak kolega Pasjonat sugeruje, Seasonic Platinum 860 to i tak nadto

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

Dzięki za dotychczasowe wskazówki, na pewno wezmę je pod uwagę.

 

Generalnie ten zestaw, który podałem jest dość mocno podkręcony i może stąd aż tak duży zasilacz(?)

 

Odnośnie dysków też już trochę poczytałem i podobno Vertex'y ogólnie nie są dobrym wyborem jeśli chodzi o SSD-kontroler SandForce i częste z nim problemy. Dużo osób za to poleca Kingstony, natomiast co do HDD, to wziąłbym raczej 2 x 1TB, a nie 1 x 2TB ale tu też WD Black był mi odradzany bo podobno jest głośny...

 

Kwestia monitora to wybór po konsultacjach z ludźmi z branży, którzy zdecydowanie polecili mi ten model ale w moim przypadku muszę zdecydować się na nowy.

 

Szczerze mówiąc nad i7 na lga 2011 sie nie zastanawiałem ale wydaję mi się, że w porównaniu do 2 x Xeon 5650 będzie miał dużo mniejszą wydajność(chyba że się mylę?). Może gdyby porównywać i7-3960X do 1 x Xeon to i7 będzie miał przewagę albo będzie podobnie ale przy 2x Xeon już chyba nie bardzo, chociażby ze względu na ilość rdzeni, zgadza się?

 

Przejrzałem temat saddam-a i szczerze mówiąc jestem zaskoczony wydajnością AMD, która przy dwukrotnie mniejszej ilości RAM-u jest większa niż wydajność w konfuguracji 2x Xeon...

Czy ten Phenom X6 jest najmocniejszym z procesorów AMD czy można zastosować coś jeszcze mocniejszego(Opteron?)? Jak Phenom X6 ma się X8 FX-8150?

Czy AMD również występuje w konfiguracji dwuprocesorowej?

W zestawieniu saddam-a jest 2 x Xeon L5420, a ciekawy jestem jak Phenom X6 (czy inny, mocniejszy AMD, o ile istnieje) wypadłby w zestawieniu z 2 x Xeon 5650, które są chyba dużo mocniejsze od L5420?

 

Z góry przepraszam za swoje laickie pytania ale nie znam się na sprzęcie. "Z obiegu" wypadłem jakieś 6/7 lat temu, a od tamtego czasu bardzo dużo się zmieniło...

Edytowane przez PatLove
Link to post
Share on other sites

Generalnie ten zestaw, który podałem jest dość mocno podkręcony i może stąd aż tak duży zasilacz(?)

nawet jak go wykręcisz do granic możliwości to 800W PSU nawet się nie spoci, szczególnie tak zajefajny PSU jakim jest Seasonic Platinum, btw może być równie dobrze X-760 tego samego producenta

 

natomiast co do HDD, to wziąłbym raczej 2 x 1TB, a nie 1 x 2TB ale tu też WD Black był mi odradzany bo podobno jest głośny...

tak, wiem coś o tym, nie każda sztuka, ale jak mu dać coś więcej do roboty to chrupie no i na prawdę polecam seagate constellation es

Link to post
Share on other sites

Nie renderuję i mimo kilkunastu lat doświadczenia jako grafik nigdy nie potrzebowałem takiej mocy obliczeniowej, ale, żeby dorzucić swoje 3 grosze sugerowałbym Ci rozważenie pracy na kilku monitorach - min. dwóch. To naprawdę usprawnia pracę.

Edytowane przez tomikku
Link to post
Share on other sites

Jak Phenom X6 ma się X8 FX-8150?

Phenom x6 jest bardziej opłacalny po prostu tańszy. Ten drugi kosztuje ponad 1000zł brutto. Zresztą przypadek buldożera jest bardzo nie stabilny, nie przewidywalnym. Jednym działa tak a innym inaczej. Ogółem trochę dziwny procesor. Aczkolwiek posiada duże możliwości obliczeniowe.
Link to post
Share on other sites

pełne możliwości otrzyma po bardziej dopracowanych fixach

Z fixów programowych to już raczej więcej niż buldek dostał to nie dostanie. Win8 też niewiele zmieni, bo jeśli chodzi o uzyskanie max. mocy to nie chodzi o fixy i schedulery windowsowe tylko rekompilację softu z optymalizacjami pod FMA, AVX, XOP. A na to w najbliższym czasie też się nie zanosi. A ze względu na brak w/w buldek odstaje i odstawał będzie jeszcze długi czas.

Link to post
Share on other sites

jezeli nosisz sie z zamiarem zakupu platformy dwuprocesorowej.to pamietaj ze taka platforma wymaga specialnej wersji systemu w tym wypadku Windows Server

Totalna bzdura na szczęście.

 

Phenom x6 jest bardziej opłacalny po prostu tańszy. Ten drugi kosztuje ponad 1000zł brutto. Zresztą przypadek buldożera jest bardzo nie stabilny, nie przewidywalnym. Jednym działa tak a innym inaczej. Ogółem trochę dziwny procesor. Aczkolwiek posiada duże możliwości obliczeniowe.

Liczą się fizyczne rdzenie i wydajność w obliczeniach zmiennoprzecinkowych. Bulldozer w takich obliczeniach może korzystać tylko z 4 'rdzeni' więc dostanie ostre baty od Phenoma X6.

 

2x Intel Xeon X5650 6 Core (12 rdzeni , 24 wątki @ 2,66Ghz) EVGA SR2 Classified Super Record Dual CPU 48GB DDR3 Kingston 1600Mhz Triple Channel (12x 4GB) nVidia Quadro 5000 Fermi Core 2x SSD OCZ 120GB Vertex 3 SATA3 RAID0 2TB Seagate Barracuda DVD-REC BluRay Plextor Antec 1200W HCP Modular Obudowa Lian Li V2120 Black 2x Chłodzenie Prolimatech Super Mega + 14cm Noctua do tego monitor: 27'' Dell U2711 16:9 WQHD 2560X1440 IPS USB 90°Rot 2xDVI(HDCP) HDMI 3YPPG

Moim zdaniem robienie ze stacji roboczej traktora do wszystkiego jednocześnie nie jest opłacalne, ani najwygodniejsze. To oczywiście moje zdanie ale uważam, że rozsądniej jest podzielić sprzęt na stacje typowo roboczą, a większość renderowania i cięzkich obliczeń przerzucić na oddzielne maszyny. Zalety płyną z tego takie, że sumarycznie dostajesz znacznie więcej mocy obliczeniowej i możesz dowolnie skalować wydajność całego systemu przez proste dokładanie komputerów za śmieszne pieniądze.

 

OK, najpierw skomentuje Twoją liste:

 

CPU - 10000zł za 12 rdzeni i 24 wątki @ 2,8GHz ale to niestety stara architektura i socket, który już został oficialnie pogrzebany

Te Xeony wcale takie wspaniałe nie są. U mnie w pracy jest serwer na westmere-ep 256core + 0,5TB RAM. Identyczne xeony do tego, który chcesz kupić ale 4 rdzenie i 2,66GHz. Przy renderingu z wypieczonym wcześniej GI, te nowe xeony 8c/16t nadrabiają tylko ~10-15 min na godzine renderowania w stosunku do E5420 8c\8t, a 2x X5650 oferuje 50% więcej wydajności ale przy 24 wątkach traci się już ok. 12% na skalowaniu. 16 wątków skaluje się niemal bez utraty wydajności.

Z moich obliczeń wynika, że 2x X5660 nadrobi ok. 23-30min w stosunku do 2x L5420.

 

GPU - dlaczego akurat Quadro5000? To akurat najdziwniejszy model w ofercie. Kosztuje 2-3 razy więcej niż Quadro4000 przy kilkunastu % lepszej wydajności i 0,5GB pamięci więcej. 2,5GB VRAM to i tak mało do renderów GPU więc będziesz musiał korzystać bitmap proxy i ukrywać wiele obiektów na scenie - identycznie jak w przypadku Quadro4000. Jak będziesz potrzebował wyższej wydajności do renderów RT to, zawsze można dorzucić drugie Quadro4000 do SLI. Koszt mniejszy niż 1x Quadro 5000, a wydajność dużo wyższa. Warto też wziąć po uwagę GTX580 3GB.

 

2x SSD RAID? Do tego są SSD na PCI-ex, które składają się z 4x SSD RAID. - OCZ Revo 3

 

 

Nie chce się przesadnie rozwodzić. Proponuje raczej zainwestować w jednoprocesorową stacje roboczą na socket 2011 i 6-core i7 + Quadro4000. Za resztę można dokupic kilka i7-2600k lub Phenomów X6 do renderowania animacji i przetwarzania projektów. W przyszłości do tej samej płyty głównej można zainstalować 8-core xeona lub nawet nadchodzącego 10-core jeśli będzie potrzeba.

Link to post
Share on other sites

Jako, że mam czas to spokojnie mogę zaczekać na Xeona E5 więc 5650 biorę pod uwagę już tylko raczej czysto teroretycznie ale jeżeli mówisz, że w stosunku do L5420 nadrobi ok 20-30min, to byłby i tak najlepszy wynik z całego testu więc jeżeli E5 ma być jeszcze bardziej wydajny, to prawdopodobnie czas jeszcze się skróci...

 

Szczerze mówiąc do tej pory AMD nie brałem w ogóle pod uwagę, sam nie wiem dalczego...

 

Natomiast odnośnie konf z pierwszego postu, to jeżeli uważacie, że zasilacz jest przerostem formy nad treścią, to jeżeli decydowałbym się na stację dwuprocesorową pewnie wezmę ten, który polecacie. Podobnie z kartą graf-rzeczywiście Quadro 5000 to raczej kaprys, niż racjonalny wybór i już też zdążyłem się zorientować, że 4000 będzie znacznie lepszym wyborem.

 

Innym rozwiązaniem, które biorę pod uwagę jest właśnie mini renderfarma z komp głównym na i7 3960x, 24/32GB RAM, Quadro 4000 + 3 nody na i7 2600k, 16GB RAM.

Tylko przy takim rozwiązaniu obawiam się komplikacji i trudności z konfiguracją, ogólnego zagmatwania bo są to jednak 4ry komp, a nie jeden... Poza tym kolejną kwestią przy takiej renderfarmie jest to, że zajmuje dość dużą ilość miejsca i tu pojawia się kolejny problem bo takie rozwiązanie wchodzi w grę jeżeli nody udałoby się upchnąć w obudowy desktopowe.

 

Co powiedzielibyście na taką konf nodów:

 

obudowa-Chiftec CS-03B-B z zasilaczem 300W

chłodzenie-Scythe Shuriken Rev. B

płyta gł-Asus P8Z68-V LX

pamięć-Kingston HyperX DDR3 (2x4GB) x2 1600MHz XMP X2 CL9

dysk-Segate Barracuda 500GB (16MB Serial ATA III)

 

karta graf raczej chyba nie jest tu potrzebna-wystarczy ta zintegrowana w i7(?)

 

Ogólnie chodzi mi głównie o obudowę i chłodzenie-czy wystarczy ale oczywiście uwagi na temat reszty podzespołów są oczywiście też jaknajbardziej potrzebne i wskazane ;)

 

P.S.

saddam animacji nie zamierzam renderować, tak jak pisałem-zastosowanie architektoniczno-renderujące ale rendery to raczej tylko exterior i interior architektoniczny.

Edytowane przez PatLove
Link to post
Share on other sites

Nie ma co się obawiać pracy na klastrze, czy farmie. Zarządzanie całym systemem jest banalne i przyzwyczajenie się do pracy w środowisku sieciowym wcale długo nie trwa. Jak popracujesz troche na stacji roboczej z kilkama nodami to, będziesz się pukał w czoło dlaczego wcześniej się nie przestawiłeś na takie rozwiązanie.

 

Wszystkimi nodami bardzo wygodnie zarządza się przez zdalny pulpit i wcale nie trzeba trzymać ich w pracowni. Mozna dać je do innego pomieszczenia albo do piwnicy i ustawić budzenie przez LAN. Ewentualnie można wybrać płyty główne mini-ATX i małe obudowy żeby nie zajmowały miejsca.

 

3ds MAX i ogólnie pakiety od Autodesk mają bardzo wygodne zarządzanie systemem renderingu sieciowego, a vRay dodatkowo distributed render, który pozwala wykorzystać wszystkie komputery do wspólnej pracy nad jednym renderem. Zadanie można dowolnie priorytetować i zarządzanie zadaniami jest banalnie proste, a stacja robocza nie musi zajmować się przetwarzaniem. Wszystkie zagadnienia można na luzie ogarnąć w kilka dni.

Edytowane przez saddam
Link to post
Share on other sites

Czyli generalnie taka mini renderfarma z komp głównego i 3 nodów do moich zastosowań będzie znacznie lepszym i wydajniejszym rozwiązaniem niż dwuprocesorowa stacja robocza?

 

saddam a co myślisz o takiej konf nodów, którą podałem? Tam właśnie jest płyta mini-ATX + lepsze chłodzenie, które chyba powinno wystarczyć?

Nie wiem tylko jakie dyski tam zastosować bo część osób rekomendowała jakieś mniejsze SSD np. 80/120GB ze względu na szybkość, a z kolei inni mówili, że to bezsensowny wydatek i że wystarczy zwykły HDD i to nawet 5400rpm(?)

 

Akurat nodów nie mam możliwości postawić w innym pomieszczeniu, czy w piwnicy i stąd pomysł żeby upchnąć je w mniejsze obudowy, które można postawić np. na biurku...

Edytowane przez PatLove
Link to post
Share on other sites

Takie nody wyglądają całkiem przyzwoicie. i7-2600k + 16GB RAM świętnie będzie się do tego nadawać. Dysku dużego nie potrzeba, bo i tak wszystko będa pobierały z sieci, a tekstury i modele możesz trzymać na głównym SSD w stacji roboczej. Po prostu dzielisz katalog z resztą komputerów w sieci i po skończeniu pracy możesz po prostu wyłączyć współdzielenie i zarchiwizować projekt. W ten sposób nie trzeba się bawić w scieżki do assetów przy ponownej edycji.

 

Dla nodów można wybrać jednak SSD 60GB. 300zł za Agility3 to raczej niewiele przy cenie całego systemu, a responsywność jednak jest dużo lepsza. W każdym razie jest to opcjonalny wydatek i kwestia własnych preferencji.

Link to post
Share on other sites

Co powiedzielibyście na taką konf nodów: obudowa-Chiftec CS-03B-B z zasilaczem 300W chłodzenie-Scythe Shuriken Rev. B płyta gł-Asus P8Z68-V LX pamięć-Kingston HyperX DDR3 (2x4GB) x2 1600MHz XMP X2 CL9 dysk-Segate Barracuda 500GB (16MB Serial ATA III) karta graf raczej chyba nie jest tu potrzebna-wystarczy ta zintegrowana w i7(?) Ogólnie chodzi mi głównie o obudowę i chłodzenie-czy wystarczy ale oczywiście uwagi na temat reszty podzespołów są oczywiście też jaknajbardziej potrzebne i wskazane ;)

Jeśli chodzi o zasilacz to dla nodów wybierz coś z seasonic'a serii X typu 400W http://www.seasonic.com/product/pc_retail.jsp nie dość, że będziesz miał zasilacz bez wentylatora to jeszcze świetną jednostkę z 5 letnią gwarancją producenta http://www.hardwaresecrets.com/article/Seasonic-X-400-Fanless-Power-Supply-Review/1073 http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=200 http://www.pcper.com/reviews/Cases-and-Cooling/Seasonic-X-Series-400W-Fanless-Power-Supply-Review?aid=976 http://www.hardwareheaven.com/reviews/1015/pg1/seasonic-x-series-fanless-400w-psu-review-introduction.html ale z 2 strony trochę kosztującą (certyfikat 80+ gold jest w cenie :) ).

Chłodzenie i płyta zamierzasz ten procesor podkręcać? Widzę, że seria k czyli zapewne tak.

Zostaje kwestia obudowy. Więc najlepiej będzie jak powiesz czy chcesz coś m-atx czy atx i ogółem jak dużą obudowę.

Link to post
Share on other sites

Generalnie zależy mi na tym, żeby nody były w jak najmniejszych obudowach. Co do podkręcania to na początku pewnie nie będzie to potrzebne ale w przyszłości kto wie...

Zasilacz do nodów, który podałem jest integralną częścią obudowy ale ze zmianą nie będzie raczej problemu. Odnośnie dysków w nodach to chyba jednak SSD będzie lepszym wyborem, a różnica w cenie przy takich zakupach nie jest jakaś znaczna.

 

Dostałem dziś proponowaną konfigurację komp głównego:

 

procesor-Intel Core i7 3960X Extreme 3,30 GHz BOX

obudowa-Fractal Design Define R3 USB 3.0 Black Pearl - bez zasilacza

chłodzenie-Noctua NH-D14 SE2011

płyta gł-Asus SABERTOOT X79

pamięć-Patriot Viper Xtreme DDR3 (2x4GB) x4 2000MHz CL9 ELK XMP

dyski-Kingston 2.5'' SSD Now V+200 240GB (Serial ATA 3) + 2x WD Caviar Green 1TB WD10EARX 64MB cache SATA-III

karta graf-PNY Quadro 4000 PCI-Ex16

zasilacz-Corsair CMPSU-750HXEU - 750W

napęd-LG SuperMulti DVD+/-RW GH22NS90 bulk black (Serial Ata, bez oprogr.)

 

Co myślicie o takiej konf i byście w niej zmienili?

Ja ewentualnie zastanawiam się nad tym żeby od razu zamiast i7 3960X wsadzić Xeona 8mio lub 10cio rdzeniowego ale nie wiem czy jest sens?

 

Jak tak skonfigurowana renderfarma będzie się miała w odniesieniu do stacji z pierwszego postu(oczywiście jeżeli decydowałbym się na stację, to już na E5-takch ale o takiej konf trudno dyskutować bo te proc nie są jeszcze dostępne i chyba byłoby to wróżenie z fusów). Zdaję sobie sprawę, że papierologia i wykresy to jedno, a praktyka to drugie ale byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł mi przynajmniej oreintacyjnie powiedzieć coś na temat wydajności i przedewszystkim tego, które z tych rozwiązań będzie lepsze w moim przypadku jako rozwiązanie "długodystansowe", czyli przynajmniej na 5 lat?

 

???

Edytowane przez PatLove
Link to post
Share on other sites

Roznica miedzy 3930k a 3960x jest minimalna i nie jestem pewien czy warto jest doplacac. Moze warto poczekac na nowe Xeony 8-10 core? :)

No właśnie nie wiem, czy warto czekać na nowe Xeony, czy nie? Mam czas więc jeżeli premiera tych procesorów nie przeciągnie się zbytnio(mam na myśli 3-4 miesiące), to nie będzię to robiło dla mnie znaczniej różnicy. Teraz tylko jest pytanie-czy decydować się na dwuprocesorową stację roboczą na 2 x Xeon E5, czy może na taką renderfarmę, z tym że komp główny zamiast stawiać na i7 3960k, to postawić właśnie na Xeonie E5? Wiem, że są to kolejne kombinacje ale wydając takie pieniądze chciałbym wydać je jak najlepiej i później nie żałować żadnej decyzji...

Edytowane przez PatLove
Link to post
Share on other sites

Trudno mi sie tutaj wypowiedziec jako, ze nie uzywam tego samego zbioru programow co Ty profesjonalnie :)

 

Jednak uwazam, ze dobrze byloby najpierw zlozyc stacje glowna, a w przypadku "braku mocy" dokladac dodatkowe stacje renderujace.

Takie jest moje zdanie

Link to post
Share on other sites

Trudno mi sie tutaj wypowiedziec jako, ze nie uzywam tego samego zbioru programow co Ty profesjonalnie :) Jednak uwazam, ze dobrze byloby najpierw zlozyc stacje glowna, a w przypadku "braku mocy" dokladac dodatkowe stacje renderujace. Takie jest moje zdanie

Właśnie tutaj zdania są mocno podzielone bo jedni uważają, że sama stacja graficzna w zupełności wystarczy, a inni mówią, że lepszym i wydajniejszym rozwiązaniem będzie taka renderfarma i stąd mój dylemat...

 

W praktyce na pewno zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy ale chciałbym się w końcu dowiedzieć od kogoś, kto miał styczność z jednym i z drugim konkretów przy wykorzystaniu sprzętu do takich zastosowań, jak moje.

 

Generalnie wydając tyle kasy na sprzęt na pewno nieprędko będę mógł pozwolić sobie na dokupienie do stacji roboczej nodów, a w pewnie w momencie gdy będę mógł już to zrobić(pewnie ok 4/5 lat) to ta stacja robocza będzie pewnie miała wydajność średniej/wyższej klasy zwykłego komp PC, więc nie wiem czy będzie sens dokupowania nodów...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...