Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Posiadam dysk SSD agility 3 120GB, na plycie gl ga-x58a-ud3r gdzie niby plyta ta posiada pelne wsparcie dla sata 3 ale predkoci na na dysku sa takie 280/400 zapis/odczyt. Gdzie producent podaje 510/520 cos takiego. i zastanawiam sie nad zakupem kontrolera asus u3s6 moze cos pomoze ale nie jestem pewien.

wszystko jest praktycznie ustawione pod ssd w biosie..

roznice widze w zapisie tylko wtedy kiedy ogromnie podkrece pc, ale wzrost jest tylko o 10mb..

jakies sugestie rozwiazania ?

Edytowane przez bswilku
Link to post
Share on other sites

calkiem mozliwe ze tak, ale nie sciemniali by z predkoscia zapisu az o ponad 200mb, poza tym kumpel ma ten sam dysk tylko na plycie glownej asusa gdzie ma natywne wsparcie dla sata 3 a nie marvelowskie i osiaga takie predkosci jakie sa na "opakowaniu" wie chyba nie sciemnia w tym przypadku ocz

Link to post
Share on other sites

ATTO

http://fotofotki.pl/images/fdlpbxkzg18jsmde3hy.jpg

CRYSTAL

http://fotofotki.pl/images/fymn99pguax3kzzzqyp.jpg

W as ssd jest tak samo jak w crystal wic nie wstawiam.

jak widac teraz sa nwet mniejsze w zapisie niz 280 jak napisalem w temacie

Edytowane przez bswilku
Link to post
Share on other sites

W ATTO jest zdecydowanie za nisko jak na sata 3. Tam powinno być prawie tyle ile deklaruje producent. Ja w swoim Corsairu mam wartości niemalże takie jak podaje producent. W CristalDiskMark mam podobnie jak ty i jak na sanforce nie ma się co dziwić bo więcej w sekwencji się nie wyciągnie. A na OCZ już kilka osób narzekało że są zaniżone prędkości więc chyba norma u tego producenta. Więc chyba wszystko ok z twoim dyskiem :)

Link to post
Share on other sites

a no jest za nisko, i wlasnie pisze do ocz z zalaczeniem tego linku: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Jaki_dysk_SSD_jest_najlepszy._-_Test_porownawczy-4074/strona/15216.html gdzie widac ze predkosc minimalna zapisu jest wieksza od mojej predkosci maxymalnej hehe..

 

ocz odpisalo ze to przez to marvelowskie go*no nie ma maximum z dyskow ssd, najsowo.

Link to post
Share on other sites

ta jest pod marvell... najlepsze jest to ze ten shit marvelowski ogranicza i to ostro. ale nie mam sata 3 native wiec kiszka. A plyty glownej nie widzialem na socket 1366 bez marvela :/

a sata 2 na native sie nie oplaca bo to juz wgl porazka.

dzis kupilem kontroler sata 3 asus u3s6 http://www.asus.com/Motherboards/Accessories/U3S6/ ,ale on tez jest na marvelu.

Powinienem go miec ok 18 wiec po zamontowaniu go ( i wgraniu nowego firmewara itp) dam znac czy to cos zmienilo.

 

niby ma podwojone pasmo przepustowosci cokolwiek to znaczy, ale na obrazku dysk ma 500Mb/s :P huehue

Edytowane przez bswilku
Link to post
Share on other sites

mialem dzis dostac kontroler, ale cos niby kolesiowi wypadlo i mowi ze jutro itp omg nie chce mi sie czekac jak mam wolne w week :/

 

A wiec powiem tak, nic nie dalo, a raczej pogorszylo. Obie predkosci spadly o ponad 40mb i do tego po przestawieniu sie na stare ustaienia nie moge osiagnac takiej predkosci jaka mialem wczesniej :/

Link to post
Share on other sites

Witam. Jestem tu nowy. Planuję duże zmiany w sprzęcie dlatego potrzebuje sporo pomocy :) hehe. Jakieś dwa miesiące temu zakupiłem dysk OCZSSDPX-1RVDX0160. Po zamontowaniu go do komputerka w testach uzyskałem prędkości rzędu ok.500 mb w obie strony . Niestety po załadowaniu na niego systemu nastąpiły duże zmiany na minus. Prędkość max spadła do 400 mb ale najgorsze jest, że ta prędkość skacze 400 mb i 0,1 mb 400 i 0,1 i tak bez przerwy. W czym może tkwić problem?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...