Skocz do zawartości

Recommended Posts

Całość jest w 1 poście ale przypomne

 

Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX

MSI GeForce CUDA GTX580 TWINFROZR II /OC 1536MB

Płyta główna ASRock Z68 EXTREME3 GEN3

Zasilacz OCZ ZT Series 750W fully Modular 80 Plus Bronze, ATX12V v2.2 Active PFC

Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series

Zalman CNPS11X PERFORMA

Obudowa SilentiumPC Regnum L50 Pure Black

Link to post
Share on other sites

No to gdzie to 5 GHzów i 60 stopni w stresie? :hahaha: Przy 4,2 to nie wyczyn. I zapuść OCCT jak chcesz cokolwiek pokazać :sciana:

4.2 GHz i 5.0 GHz OCCT

 

http://www.iv.pl/images/88387411726318259973.jpg 4.2GHz idle

 

http://www.iv.pl/images/76171244996498457338.jpg 4.2GHz stres

 

http://www.iv.pl/images/85512566230357233153.jpg 5.0GHz stres

 

Może nie ma tych 60 stopni jak pisałem wcześniej,ze względu na to że robiłem tylko test Cinebenchem,nie katowałem go programem takim jak OCCT.Ale serio,CoreTemp wtedy pokazał mi 60~62 stopnie przy 5 GHz.Gdybym wtedy zrobił to OCCT,to i tak sądzę że temperatury byłyby troszkę mniejsze niż dziś,w końcu pasta też się zużyła.A to ponad rok.

Niemniej jednak,ja mam ustawionego na 4.2GHz,więcej mi nie potrzeba,a temperatury przy tym taktowaniu myślę że nie są złe.

Pozdrawiam

Edytowane przez maras2574
Link to post
Share on other sites

No i widzisz... 79 stopni. I chore napięcie. Spora różnica od tych 60... Taka temperatura jest już stanowczo powyżej bezpiecznej dla SB. Napięcie też jest niebezpieczne. "Stabilnie" możesz w ten sposób uwalić proca. Kłamstwo ma krótkie nogi ;). Pasta po wygrzaniu się zwiększa efektywność. Rok to jeszcze bez tragedii. Ogólnie nie czepiam się Ciebie ale siejesz dezinformację i ktoś kto się nie zna myśli potem że coś jest nie tak z jego prockiem.

 

Aha. No i oczywiście że więcej niż 4,2GHza Ci nie trzeba. Więc po co gadać głupoty :)

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Sorry, ale ja zbytnio nie rozumiem, tej całej paniki z oc pod mocne karty, szczególnie powyżej 4ghz. Większość gier nawet z 4 rdzeni nie potrafi korzystać. Po co komuś 4,5ghz skoro gry nawet 4ghz w 100% nie wykorzystaja nigdy, a już szczególnie na sandy bridge. U mnie może na pierwszej generacji i5 ma sens oc, bo daje to widoczne efekty w grach, ale stock Sb na 3,3ghz, które pewno efektywnie bije moje 3,8ghz na i5 760 i nie potrzebuje aż 4,5ghz by chodziła pod tym 1 karta graficzna. Mam gtx580 i jeszcze mi się nie zdażyło, bym zapchał procesor podczas grania. Teraz mam 3,8ghz. Ja bym został na tym 4,2ghz, to i tak spokojnie do gier wystarczy. Jak bedzie brakowało, to można krecić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...