Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

W czwartek przyjdzie do mnie komp:

 

Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX

MSI GeForce CUDA GTX580 TWINFROZR II /OC 1536MB

Płyta główna ASRock Z68 EXTREME3 GEN3

Zasilacz OCZ ZT Series 750W fully Modular 80 Plus Bronze, ATX12V v2.2 Active PFC

Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series

Zalman CNPS11X PERFORMA

Obudowa SilentiumPC Regnum L50 Pure Black

 

Jakie jest minimum oc procka aby gtx580 była w pełni wykorzystana?

Link to post
Share on other sites

Wziąłem 580 bo jakoś nie umiem zaufać amd. Miałem kiedyś (nie pamiętam co to za model był) ale były problemy. Później miałem same karty od nvidia i tak zostało. Wiem że stare modele amd nie mogą się równać jakościa itp z tymi nowymi no ale i tak zostaje przy nvidia

No to trochę się przejechałeś z tym gtx 580 , ja miałem karty z obu firm nvidia i amd i lepsze wrażenie zrobiły na mnie produkty od ati amd ale pomijając to teraz wybrał bym produkt wydajniejszy w danej cenie bez względu czy to by była nvidia czy amd [ z tej dwójki gtx 580 i radeon 7950 bez wahania wybrał bym radeona 7950 ] jak to mówią twoja kasa twój wybór
Link to post
Share on other sites

Witam.

Ja mojego tak na próbę podkręciłem bez zmiany napięć do 5,0 GHz,szedł stabilnie.Aktualnie na stałe mam 4.2 GHz i myślę że więcej nie trzeba.Temperatura w idle 20~22 stopnie,stres 45 na chłodzeniu Noctua NH-C14. Przy 5.0 GHz w stresie temp. już poszła w granice 60 stopni!!!

Co do karty,za kilka dni wjeżdża do budy Sapphire HD 7950 OC.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

@maras2574 Ja swojego 2500K muszę ustawiać na 6,5 GHz bo inaczej mi zamarza. Takie bajki chłopie to na pudelku. Bez zmiany napięć. Masz na myśli z automatyczną zmianą napięcia przez płytę a przez stres rozumiesz krzyczenie na niego?

 

A co do tematu i pytania OP to jak ustawisz swojego procka na 4,2 nawet to i tak wystarczy.

Edytowane przez Biafra1987
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

to raczej nie będzie trudne, w ASRocku P67 PRO3 w UEFI są zapisane fabryczne profile OC nawet od 4.0 do 4,8 GHz, w Z68 Extreme3 Gen3 pewnie też będą, nawet jak coś zjebiesz to z tyłu wciśniesz clr CMOS i masz reset biosu.

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Tak,automatyczne napięcia przez płytę (też Asus Sabertooth),ręcznie nic nie podnosiłem.Temperatury takie jak pisałem.

 

@maras2574 Ja swojego 2500K muszę ustawiać na 6,5 GHz bo inaczej mi zamarza. Takie bajki chłopie to na pudelku. Bez zmiany napięć. Masz na myśli z automatyczną zmianą napięcia przez płytę a przez stres rozumiesz krzyczenie na niego? A co do tematu i pytania OP to jak ustawisz swojego procka na 4,2 nawet to i tak wystarczy.

 

Tu masz fotki niedowiarku http://chomikuj.pl/maras2574/Galeria

 

 

 

 

Procesor Intel Core i5 2500K 3.3GHz ~ 4.2GHz

Chłodzenie Noctua NH-C14

Płyta Asus Sabertooth P67 rev3.0

Pamięć A-Data Xtreme series 2x4 GB DDR3 1600 CL7

Grafika Sapphire Radeon HD 4890 Toxic

HDD 2X Samsung 500GB F3 Raid 0

Zasilacz Modecom Volcano 750W ATX PFC

Obudowa NZXT Phantom Black

Edytowane przez maras2574
Link to post
Share on other sites

Tak,automatyczne napięcia przez płytę (też Asus Sabertooth),ręcznie nic nie podnosiłem.Temperatury takie jak pisałem. Tu masz fotki niedowiarku http://chomikuj.pl/maras2574/Galeria Procesor Intel Core i5 2500K 3.3GHz ~ 4.2GHz Chłodzenie Noctua NH-C14 Płyta Asus Sabertooth P67 rev3.0 Pamięć A-Data Xtreme series 2x4 GB DDR3 1600 CL7 Grafika Sapphire Radeon HD 4890 Toxic HDD 2X Samsung 500GB F3 Raid 0 Zasilacz Modecom Volcano 750W ATX PFC Obudowa NZXT Phantom Black

No to gdzie to 5 GHzów i 60 stopni w stresie? :hahaha: Przy 4,2 to nie wyczyn. I zapuść OCCT jak chcesz cokolwiek pokazać :sciana:

Link to post
Share on other sites

Dlatego, żeby niepotrzebnie nie męczyć procesora za dużym napięciem. U mnie przy 4.5 chodzi na 1.312V. Po co nadmiar prądu ma iść w ciepło? Poszukaj najniższego stabilnego napięcia, a zobaczysz spadek temperatur. Pamiętaj, że temperatura jest silnie zależna od napięcia.

Link to post
Share on other sites

No to gdzie to 5 GHzów i 60 stopni w stresie? :hahaha: Przy 4,2 to nie wyczyn. I zapuść OCCT jak chcesz cokolwiek pokazać :sciana:

 

Ok,może przy okazji to zrobię i wrzucę.W każdym razie testowałem i wiem swoje.

Ps. Jeśli uważasz że masz za wysokie temperatury,zmień chłodzenie na lepsze.

Edytowane przez maras2574
Link to post
Share on other sites

Dlatego, żeby niepotrzebnie nie męczyć procesora za dużym napięciem. U mnie przy 4.5 chodzi na 1.312V. Po co nadmiar prądu ma iść w ciepło? Poszukaj najniższego stabilnego napięcia, a zobaczysz spadek temperatur. Pamiętaj, że temperatura jest silnie zależna od napięcia.

ale przy offset ustawie mniej wiecej 0.050 i wyjdzie mi to co mam więc jaka różnica. temp mam do 60 stopni max więc nic się nie dzieje.

Link to post
Share on other sites

Nie idzie Ci na 4.4 GHz przy niższym napięciu? Większość 2500k z jakimi się spotkałem spokojnie działała na 4.5 GHz przy 1.35V. Duży musisz ustawić offset IMO. Ja u siebie mam +0.005. Może po prostu taka sztuka :].

Link to post
Share on other sites

Właśnie chyba taka sztuka.. a szkoda, ale poczytałem troche i postanowiłem jeszcze raz testować mam teraz na +0,010 ale ustawiłem llc na lev 3 i katuje pisząc mam 1.35 i jeszcze nie mam crasha może dokończe pisanie posta :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...