Skocz do zawartości

Intel Ivy Bridge - Cena i osiągi


Recommended Posts

Far Cry 2 wykorzystywało więcej niż 4 rdzenie .

w00t? ta gra wykorzystuje maksymalnie dwa rdzenie, dodatkowe rdzenie to tylko błąd pomiarowy, to wyszło w 2008 roku, czego ty oczekujesz lol.

 

Wiem, bo sam testowałem, z grafiką na ultra low.

Link to post
Share on other sites

Wie ktoś może na sto procent, jakie chipsety obsługują IB? Czytałem, że H61 niektóre, P67 nie obsługują, natomiast wszystkie Z68 i Z77 obsługują. To jak to jest z tym w końcu? :)

Edytowane przez desk1
Link to post
Share on other sites

w00t? ta gra wykorzystuje maksymalnie dwa rdzenie, dodatkowe rdzenie to tylko błąd pomiarowy, to wyszło w 2008 roku, czego ty oczekujesz lol. Wiem, bo sam testowałem, z grafiką na ultra low.

Trochę duży ten błąd pomiarowy a osoba prowadząca ten test pytana o wynik upierała się, że było testowane wielokrotnie. Chłopie PS3 już 2006 roku miało 8 rdzeniowy procesor, więc mógł się znaleźć port gry, który lepiej by chodził na 8 wątkach niż na 4 rdzeniach, chociaż z tytułu małej ilości czasu na testowanie różnych gier na nic takiego nie trafiłem. Niestety osobiście tego FarCry2 nie sprawdzałem, więc nie będę się upierał, ale sprawdzę wkrótce. Poza tym mogę się założyć, ze jeszcze w tym roku pojawią się tytuły, które będą miały lepszą wydajność na procesorach 8 wątkowych niż 4 rdzeniowych. Jako przedmiot zakładu stawiam dowolny nowy pendrive 16GB - przyjmujesz ? Rozwiązanie 1 stycznia 2013r :) Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Intel_Ivy_Bridge_materialy_TIM_przyczyna_wysokiej_temperatury_procesorow-39846.html <-- coś o temperaturach ... ciekawe czy za pare miechów wyjdą procki z poprawką i zdeklasują sandy ;)

http://www.purepc.pl/procesory/przyczyna_wysokich_temperatur_ivy_bridge_jak_mozna_ja_obnizyc u nas nie napisali, ze japonce zalozyly ihsa, a to roznica w stosunku do testu na pclabie.

taki ihs ladnie rozprowadzil cieplo na wieksza powierzchnie styku z coolerem. na pclabie niestety odbierali z mniejszej powierzchni styku to cieplo. niby podstawka coolera powinna zadzialac tak samo jak ihs i to cieplo rozprowadzic na duza powierzchnie, ale jakos tego nie robi... moze niedoskonalosci tego prolimatecha super mega (na pclabie go zastosowali), ktory niby ma podstawe z niklowanej miedzi, albo nie udalo im sie dobrego styku zrobic

po przeczytaniu pierwszy raz tego testu pclaba, zastanawialem sie jak by sie zmienily wyniki po zalozeniu ihs, a tu prosze jest odpowiedz i to taka jak podejrzewalem.

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

Qrde, na PClabie tak, na PurePC inaczej, a u nas jeszcze inaczej. Komu wierzyć?!? Ja tam w testach opieram się głównie na PPC, ale co do artykułów to te z benchmarka są lepsze. No i oczywiście najlepsze w necie zestawienie gpu u nas. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...