Skocz do zawartości

Intel Ivy Bridge - Cena i osiągi


Recommended Posts

wolał bym żeby w IB nie było żadnej grafiki , w SB mam i nie korzystam więc po co mi ona ?! powinni robić procki z Gpu i bez gpu w tańszej cenie , bo po co mam płacić za gpu (badziewne) z którego i tak nie będę nigdy korzystał ? w tym wypadku lepszą politykę ma AMD które robi procki i osobno APU ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, tak jak napisaliście, Intel poinien się zajmować tym, co robi najlepiej: Robić świetne procki, i nie wrzycać do nich żadnego GPU, bo może nawet udało by im się uzyskać niższy proces technoologiczny, np. 12mm? Wtedy temperatury procka będą bajką.... Pomyślcie - wkładacie procka, bez żadnego coolera, a tam max 50*C w stresie... BAJKA!!!

Link to post
Share on other sites

Już to widze...

 

Przychodzisz do salonu np. Bugatti i tak wygląda rozmowa:

 

-Dzień dobry, chcę jak najszybciej kupić Veyrona, bo mi trochę kaski przybyło.

-Wie pan, nawet wygrana w toto lotka nie jest taką sumą, jaka jest potrzebna do kupienie jednego z najszybszych samochodów świata...

-Yhyyyy, nie gadaj pan, tylko daj najbardziej luksusową wersję. Mam 1tydzień na kupienie go dla żony.

-Dla żony?? To czym pan jeździ?

-Aaaa, mam w garażu jakieś Bentleye, Jaguary, Mercedesy i kilka Ferrari.. Ostatnio jednego syn mi rozbił. %-)

-No dobrze, a skąd pan ma tyle kasy? To musi pan być jakimś bogatym człowiekiem. Jest pan aktorem?

-Nie, jestem informatykiem.

-Akurat. Phi, co taki komputerowiec wie o poważnych pieniądzach... ;)

-No wie pan. Kupiłem kiedyś 10 sztuk i5 2500K od Intela, proces technologiczny się zmieniał, aż w końcu procki były tak małe, że się wszystko psuło i nagle stary, rozpadający się Intel miał znów produkować Sandy Bridge, a że nie miał fabryk to du*a. :)

-No a do czego pan zmierza?

-Bo te 10 sztuk wyjąłem z garażu. To były praktycznie nówki. Gdy świat się dowiedział, że jestem jedynym posiadaczem, a AMD nie potrafi ich podrobić wystawiłem je na aukcję i sprzedałem każdą sztukę za grubo ponad 620 milionów dolarów...

-Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, zazdroszczę panu. To może...

-Tak, zchęcią kupię 4 sztuki tego modelu.

 

Hahahahahhahaaahahahahahahahahahaahhahahahahahhahahhaahahhahahahahaha, gratulację pomysłowości. Może plusa za wyobraźnię?

 

A tak wracając do tematu, to jak proces będzie tak co rok spadał to za 2-3 lata nię będziemy w stanie procka w rękę złapać... %-)

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Ivy Bridge w rewizji E1 podkręca się marnie


Na swoim blogu użytkownik OBR ostro skrytykował najnowszą wersję procesorów Ivy Bridge, a dokładnie model Core i7-3770K, oznaczonych rewizją E1 (stepping 9) uważając, że jest on znacznie gorszy od próbek inżynieryjnych E0 (stepping 8) i średnio podkręca się na chłodzeniu z wykorzystaniem tradycyjnych radiatorów (na tzw. "powietrzu"). Według niego starsza generacja Sandy Bridge wypada na tym polu o wiele lepiej, a żeby osiągnąć zegary ponad 5GHz trzeba już stosować wydajniejsze systemy odprowadzania ciepła z CPU, a procesor pomimo zastosowania tranzystorów tri-gate i technologii 22nm wydziela spore ilość ciepła.

Winne takiemu stanowi rzeczy jest wysokie napięcie zasilające, z którym pracują procesory Ivy Bridge w najnowszej rewizji, co potwierdzają także inne testy, przytoczone przez użytkowników portalu XtremeSystems.org. W jednym z takich testów najnowsza próbka inżynieryjna Core i7 3770K taktowana zegarem 4.8GHz (po OC) stabilnie pracowała dopiero z napięciem 1.31V, co z kolei przełożyło się na bardzo wysokie temperatury osiągnięte przy zastosowaniu standardowego radiatora, a konkretnie 95 stopni Celcjusza w Linpack i 90 stopni w SuperPi.

Również entuzjaści OC z Chin donoszą, że Ivy Bridge na chłodzeniu z wykorzystaniem tradycyjnego radiatora jest w stanie osiągnąć częstotliwość pracy 4.5GHz, a żeby przekroczyć barierę 5.5GHz trzeba już stosować układ chłodzenia ciekłym azotem.

Oficjalna premiera procesorów Ivy Bridge, według najnowszych źródeł odbędzie się 23 kwietnia. Edytowane przez kamar59
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

@UP

 

Bardzo przydatne informacje, leci +. ;D

 

A tak wogóle, to też coś słyszałem, że mimo mniejsze to ciepłe po OC, a ja zamierzam akurat stosować AC więc trochę du*a... Ciekawe jakie wyniki na WC? Jak myślicie, jakie temperatury na 4,5GHz z Noctua NH-D14?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...