Skocz do zawartości

Laptop do gier - 4000zl


Recommended Posts

Też racja, ale z tymi MSI to chyba miałeś ogromnego pecha... Przecież to porządna firma i nie bierze tyle kasy co również porządny w wykonaniu (naprawdę, przez duże P) Apple ze swoimi Macbookami Pro i AIR. Asus może i w lapkach jest dobry, ale w innych rzeczach, a przynajmniej większości jest beznadziejny i nie tylko ja Ci to mówię, raczej każdy Ci tak powie ;) Acera też miałem i laptop spoko, ale matryca się po roku po prostu, bez przyczyny rozwaliła i na śmieci, bo takich rzeczy w laptopach się raczej nie wymienia. Co do Asusów to w testach wypadają gorzej niż MSI, jedyne co jest ich plusem to w miarę niskie temperatura jak na notebooki. Możesz poszukać informacji na temat dużych wylotów z tyłu laptopa Asus na chłodzenie od CPU i GPU. To jest plus, a minusami są: zazwyczaj gorsze procesory, albo lepsze z ustawionymi niższymi taktowaniami, wykonanie mimo, że raczej nie pozostawia wiele do życzenia, to najlepsze nie jest, bo to zwykły plastik, matryce w asusach (a przynajmniej w większości) są błyszczące, co aktualnie tylko i wyłącznie ładnie wygląda, ale strasznie odbija słońce i się palcuje. Mimo iż w jakimś-tam modelu mamy grafikę np. 560m w asusie, to lekko ogranicza ją kiepski procesor i traci się na tym kilka fps'ów. To tyle z mojej strony. %-)

Link to post
Share on other sites

Laptop do gier, to ani laptop ani do gier. Noszenie takiego klocka to czasem niezłe wyzwanie, a i czas pracy na baterii nie rozpieszcza. Do tego gorące, głośne i relatywnie drogie. Bo stacjonarke masz w tej cenie 5x lepszą. Zrewiduj pomysł to tak moim zdaniem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Nikt nie kupuje lapka do gier! Grzeje się. Tylko się wykosztujesz i wyprujesz flaki a za tą forse walniesz fajna maszynę stacjonarna na której bedziesz grał. Bez sensu kupować laptop do gier. Sam kiedyś miałem lapka i grałem a teraz doceniam walory złozonego kompa i grania na nim.

Link to post
Share on other sites

Nikt nie kupuje lapka do gier! Grzeje się. Tylko się wykosztujesz i wyprujesz flaki a za tą forse walniesz fajna maszynę stacjonarna na której bedziesz grał. Bez sensu kupować laptop do gier. Sam kiedyś miałem lapka i grałem a teraz doceniam walory złozonego kompa i grania na nim.

http://i40.tinypic.com/30uaf01.png

Edytowane przez radelgar
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

w tej cenie to tylko lenovo y580 jutro premiera w cenie 3999zł sam takiego biorę i do grania min w d3 na full wystarczy, max 3 też pójdzie w dobrych ustawieniach więc obecnie to jedyna godna pozycja do zakupu za przyzwoitą cenę

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Witam,

 
jak by się chciało takiego maksymalnie wypasionego laptopa, który pociągnie wszystkie tytuły w ultra detalach przez najbliższe 4,5 roku w najlepszym stosunku jakości do ceny to będzie ten:
 
 
Tyle że kosztuje 4499zł, sporo - ale jeżeli zależy Ci na tym żeby był na prawdę dobry to ten będzie super. Już mówię dlaczego:
Po pierwsze oprócz normalnego dysku standardowego ma zainstalowany dysk SSD czyli to co będzie modne za 3-4 lata. Dzięki niemu możliwe było błyskawiczne uruchomienie komputera nawet w kilka sekund, szybsza obsługa aplikacji, otwierania dużych plików w mgnieniu oka. No i nie jest możliwe że straci się dane na nim zapisane, nawet jak byś rzucał tym laptopem bo nie ma żadnych części ruchomych w sobie w przeciwieństwie do standardowych dysków talerzowych póki co jeszcze popularnych.
Czyli na dysku SSD instalujesz Windowsa albo inny system, ważne dane i inne programy, a na zwykłym dysku trzymasz całą resztę.
 
Poza tym w tym laptopie masz 2x bardzo mocną kartę graficzną, która zajmuje bardzo wysokie 46 miejsce w rankingu kart. Jednak tutaj masz spięte 2 naraz - także normalnie wychodzi jakbyś miał kartę za 3000 z miejsca jakiegoś od 3 do 8. Każda z kart ma swoje 2GB pamięci własnej, jedna karta jest w stanie pociągnąć na ultra detalach czyli full hd 1080p takie tytuły jak:
Assassin´s Creed III, Call of Duty: Black Ops 2 (jedna karta ponad 50fps na ultra detalach), Anno 2070 również na ultra, battlefielda 3 również na ultra. GTA5 na ultra detalach też będzie chodzić bez najmniejszego problemu, ponieważ masz tutaj wysokiej generacji procesor i7, który ma turbo boosta jak potrzebuje nawet do 3,4 Ghz z 6 ma MB cache'u (sporo).
Generalnie trzeba się trochę znać żeby nie dać się wpuścić w maliny, bo w cenie nawet ponad 4000zł można się naciąć na procesor dwu a nie cztero rdzeniowy typu i5 jeszcze dosyć niskiej generacji i z 3ma MB cache'u który również jest mega ważny a mało kto zwraca na niego uwagę. Jest taki laptop za 4099zł, ale nawet nie będę podawał linka, żebyście się nie pomylili i go przez przypadek nie kupili ;)
 
Tyle na dzisiaj. Jest to prawdopodobnie najlepsza oferta laptopa którą spotkałem a przejrzałem ich dziesiątki. 
 
Kolejnymi propozycjami będą mega kosy z bardzo wydajnymi kartami graficznymi, jednakże w troszkę większych cenach - warto przeczytać:
 
Co do karty GTX 765M to np. w grze Dishonored na ultra jakości 1080p karta ma 74,4 fps natomiast jedna karta GTX 660M na tej samej jakości ma 66,7 klatek na sekundę. W tym laptopie co przesłałem są 2 spięte karty. Różnica nie jest odczuwalnie duża, natomiast jest różnica w kasie w laptopie MSI. 
 
Co do tych dwóch spiętych kart mogą wystąpić problemy jeżeli karty się nie dogadają w źle napisanej grze pod kątem kodu gry korzystającego z karty graficznej/kart graficznych. Również wolałbym zaproponować Wam jedną kartę graficzną która będzie ciągnęła równie dobrze jak tamte dwie, z tym że musiałaby to już być karta typu GTX 770M.. To już jest mega kosa na GDDR5 z 3GB pamięci własnej, będzie nawet lepsza niż dwie spięte 660tki, (na tej samej grze Dishonored ta karta wyciska dokładnie 108,7 fps...) ale to już jest kasa :/ Przykład: 
 
 
jak zauważyliście 5999zł...
Najtańszy MSI z tą kartą kosztuje 5799zł, ale ma 8gb ramu także trochę słabo.
 
Myślę że możnaby się zastanowić nad takim MSI:
 
 
Kosztuje 4699zł czyli powiedzmy że jeszcze byłby w zasięgu kasy, ale jest o tyle przyszłościowy że możesz go rozbudować w przyszłości żeby nie wydawać tyle kasy na raz. Mam na myśli rozbudowę ramu z 8 na 16GB bo jest jeszcze jeden z dwóch slotów wolny, poza tym jest możliwość zamontowania dysku SSD. Czego chcieć więcej. Karta graficzna GTX 765M.
 
W miarę dobre parametry z wymarzoną kartą 770M ma toshiba, ale raz że wygląda jakoś nie najlepiej, dwa że Toshiba tylko wytwarza obudowę która jest raczej słaba - jakoś mam uprzedzenie do tej marki bo kiedyś często mi się sypał.. Do obejrzenia w linku:
 
 
lub z większą ilością ramu:
 

 

Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłem ;P

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...