Skocz do zawartości

Laptop do gier - 4000zl


Recommended Posts

Witam,

tak jak w temacie - poszukuje laptopa do gier. Rozdzielczość ekranu nie gra roli - może być 17", a może być także 15". Najważniejsze, żeby był wydajny w najnowszych grach. Interesowałem się już laptopem MSI GT683DX. Pozdrawiam, z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że ten Asus do gier to tak troche... cienko. Klawiatura nie wygląda na najwygodniejszą (chyba że dołączasz swoją) do tego w tej cenie można wycisnąć więcej niż gt555m ; )

 

Proponuję:

MSI GT780 - http://allegro.pl/msi-gt780-i5-4x2-9-full-hd-4gb-500g-gtx-560-steels-i2112058930.html 3,8k

Nie ma systemu, ale jest 200zł poniżej budżetu, można dokupić

 

Gt683- http://allegro.pl/msi-gt683dx-i5-2430m-4gb-500-gtx570-fullhd-usb-3-0-i2124695204.html

15', ale lepsza grafika, też nie ma systemu i jest złotówkę poniżej budżetu ; P

 

Z wyglądu wolę 17' o wiele ładniejszy według mnie, za to 15' mocniejszy.

 

W tym przedziale coś innego stricte pod gry będzie trudniej znaleźć

oczywiście jest też gt683 15' z gorszą grafiką GTX 560m z windowsem za 3999zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Sprzęt naprawdę godny polecenia, za te cene nie dostaniecie lepszego laptopa do gier. Jako dysk systemowy zainstalowałem SSD VERTEX 3, niestety nie był za każdym razem wykrywany przez BIOS, po aktualizacji BIOS-u wszystko chodzi prawidłowo.

Niestety producent nie wyposaża laptopa w dodatkową szyne do mocowanie dysku twardego !! Trzeba samemu kombinować, aby drugi dysk zamontować.

Wykonanie jako całokształt nie budzi zastrzeżeń, lecz dotykowa listwa zdaje się uginać (moja po rozpakowaniu lekko odstawała, trzeba było mocno docisnąć). Podświetlaną klawiaturę z początku odbierałem jako bajer, lecz jest bardzo przydatna i daje lepszy efekt niż na zdjęciach. Głośniki grają rewelacyjnie. Tak ! W końcu mamy bass w laptopie bez zniekształceń (oczywiście wszystko ma swoje granice). Natywna rozdzielczość full hd wymagała ode mnie przyzwyczajenia, po kilku dniach już wszystko było w normie :) Niestety smok jest dosyć głośny i generalnie nie ma chwili, żeby ucichł - tutaj minus.

Co do gier...Battlefield 3 w rozdziałce 1920 x 1080 na pełnych detalach bez przycinki, antyaliasing na full i inne opcje również ON/FULL - coś pięknego. Crysis 2 również na HARDKOR i w rozdzielczości full HD śmiga, aż miło. Oprogramowanie MSI trochę biedne i nieprzemyślane np. do otwarcia cd-romu służy dotykowy przycisk na panelu, lecz przycisk ten działa tylko i wyłącznie (jak sie myle poprawcie mnie) gdy zainstalujemy i włączymy program S-BAR - wadą jego jest to, że widać na górze pulpitu gwizdkę, której nie można wyłaczyć.

Wcześniej miałem ASUSa i chciałem pozostać wierny tej marce, lecz aby dostać laptop z taką kartą graficzną trzeba wydać grubo ponad 1000zł więcej.

Bateria trzyma bardzo dobrze, jak na takiego potwora, 3h po necie z muzą robi wrażenie.

W Windows Seven Score wynosi 7.0 :)

Z czystym sumieniem polecam !

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Laptop do gier-mobilność ocena 1\10.

Jeżeli już musisz kupić lapka do gier to sprawdz 10 razy co kupujesz bo np.takie MSI oszukiwało ludzi nie raz,a jakość pozostawia wiele do życzenia-jednym słowem tandeta (w porównaniu z takim asusem).

Link to post
Share on other sites

Masz na myśli cena/wydajność?

Miałem gamingowy lapek od MSI i tak:po 5 godzinach padł touchpad,po miesiącu odkleiło się coś w środku i latało po obudowie,odkleiło się też logo MSI z pokrywy,temperatura po godzinie grania wyłączała laptopa,we wszystkich testach ta karta graficzna pozwalała na swobodną gre w Crysisa,ale mój choć miał z nazwy taką grafikę to MSI zataiło że nie jest to karta na GDDR3 tylko na DDR2 i tu o Crysisie można było zapomnieć.

Najlepsze jest to że jak siostra kupowała lapka to też kupiła MSI,po miesiącu dostała dwa białe piksele na środku ekranu-gwarancji nie uwzględnili.

Tak na koniec dodam że mam jeszcze w rodzinie swego starego 5 letniego Acera,którego użytkownikiem jest teraz 5 letnie dziecko i lapek działa!

Nie mówię co lepsze,ale zanim się kupi lapka to warto sprawdzić dokładnie wybrany model,a nie sugerować się tylko konfigiem w opisie.

Edytowane przez Nalovp
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...