Skocz do zawartości

Filmy FHD na ekranie o mniejszej rozdzielczości


Recommended Posts

Cześć, moglibyście po krótce wyjaśnić mi jak będą działały filmy Full HD (1920x1080) na ekranie o mniejszej rozdzielczości, a konkretnie 1600 x 900? Jak to się ma do jakości obrazu, komfortowi oglądania (17'). Chodzi o laptopy, ale nie wiedziałem gdzie ten post umieścić.

Jak to jest zła kategoria to proszę o przeniesienie, jeżeli istnieje taki temat (ja nie znalazłem) to proszę o link, pod warunkiem że jest to jasno przetłumaczone na prosty Polski ; )

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Raz odpaliłem film w 1920x1080 (raz bo mam tylko jeden) na CRT 17" z 1024x768 i było ok. Mniej więcej jak HD. Na LCD z 1920x1200 więcej szczegółów było widać ale jak nie jesteśmy videofilami i graficznymi onanistami (nie chce nikogo urazić :) ) to spoko. Obraz lepszy jak w DVD był na moim CRT więc git :) Ale jak jak ktos uwielbia te mikro szczegóły to lepiej niech w natywnej obejrzy, bo drobinki zanikają.Tylko czy oglądając film wpatrujemy się w te drobne elementy statku kosmicznego... :) (Avatara oglądałem). ja nie to mi to wisi :) jak jest w rozdzielczości 1600x900 to nie wiem. Mam duży i mniejszy... "środkowego" nie mam :)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

to, do czego w rzeczonym przypadku dochodzi nazywamy interpolacją i zawsze mamy przy niej do starty na jakości

 

pokrótce interpolacja to proces mający na celu utworzenie nowego, wcześniej nieistniejącego piksela na podstawie pikseli sąsiadujących z pikselem tworzonym tak, aby był on jak najlepiej dopasowany optycznie do przetwarzanego obrazu

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Art of Flight - taki supcio filmik, w którym detale to podstawa :D szczególnie w niektórych momentach, no w każdym razie powinno być raczej ok? hmmm... bo do FHD mi się tylko vaio podpasowuje, a to + około 1k i się zastanawiam czy to będzie wielka różnica w obrazie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...