Skocz do zawartości

PHP, książka dla początkującego.


Recommended Posts

Witam

 

W zasadzie to jak w temacie, szukam książki dla laika o programowaniu w php. Kiedyś pisałem w C++/GML/HTML, ale to było bardzo dawno. Myślałem nad tą pozycją:

 

http://www.empik.com/symfony-aplikacje-internetowe-przystalski-karol,prod6030012,ksiazka-p

 

Ale chętnie wysłucham waszych propozycji i opinii, najlepiej takich opartych na doświadczeniu.

Link to post
Share on other sites

Najlepsza księgarnia zajmująca się książkami informatycznymi itp. - http://helion.pl/ (na przyszłość)

A książka: http://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-tworzenie-stron-www-vademecum-profesjonalisty-wydanie-czwarte-luke-welling-laura-thomson,phms4v.htm

Sam posiadam - świetna. Można się nauczyć WSZYSTKIEGO i to od podstaw. Na początku wymęczysz nawet takie "pierdółki" jak budowa funkcji, pętli itp. Ale dobrze jest sobie przypomnieć :)

Edytowane przez dominqo
Link to post
Share on other sites

No dobrze, a jakieś tańsze propozycje? :P Patrzyłem na allegro, jakoś diametralnie różnią się poprzednie wydania? Po za tym "Vademecum profesjonalisty." brzmi jak dla profesjonalisty więc obawiałbym się w to inwestować, szczególnie ponad 100 zł.

Edytowane przez moho_pl
Link to post
Share on other sites

Właśnie nazwa strasznie zwodnicza ;) Sam właśnie chciałem dla profesjonalisty, bo podstawy już umiałem, jednak cały 1 dział jest poświęcony podstawom, aczkolwiek nie żałuję, dowiedziałem się kilku rzeczy. Oprócz podstaw jest tam zawarta ogromna wiedza profesjonalna. Co do podstaw, nawet w spisie są podstawy :P Wydania nie mam pojęcia czym się różnią, osobiście mam to czwarte.

Naprawdę warto zainwestować to 100zł, bo książka jest ogromna. Autor nie pominął tam nic, świetnie przetłumaczona. Dla mnie ideał.

Co do tańszych propozycji - nie mogę nic polecić bo nie potrzebowałem nic innego, gdyż ta książka posiada wszystko :)

Link to post
Share on other sites

Ja również nie znam lepszej pozycji. Wydania różnią się ilością błędów w tekście. Wersja 4 i tak nie jest wolna od błędów... Jeśli zamierzasz się poważnie zająć tym tematem to warto zainwestować, jeśli tak dla rozrywki to przeszukaj forum, pełno było podobnych założonych tematów a tam były podane internetowe tutoriale.

Link to post
Share on other sites

Książka, którą poleca dominqo jest najlepsza. Jeżeli chcesz się uczyć z książek informatyki, to nie ma lepszych książek niż książki helionu. Są drogie ale naprawdę warte swojej ceny. Sam mam Biblię 3dsmaxa i Biblie flasha. Są grube, co może odstraszyć, ale mają w sobie ogromną ilość wiedzy. Na twoim miejscu bym się nie wachał i brał ją za 109zł. Kupisz raz i nie będziesz potrzebował innych książek :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...