Skocz do zawartości

chłodzenie do oc i5 2500k


Recommended Posts

Do nowego kompa już znowu miałem brać Thermalright Venomous X ale znajomy zaczął go hejtować że ponoć po dłuższym czasie może zacząć być głośny

Jak to głośny? Przecież VenX jest sprzedawany bez wentylatora, a jaki kupisz to już Twoja sprawa. Kupiłeś bardzo dobry cooler, ale w cenie o ponad 100zł niższej, właśnie w proline, miałeś venomousa + wentylator, który wydajność ma zbliżoną do NH-D14 (różnica do 1*C). Pozatym od noctuy jest zgrabniejszy.

Edytowane przez Zwolas
Link to post
Share on other sites

dochodzi do 78 stopni celsjusza

 

pasta to IC Diamond Carat 7(nakładanie tragiczne nawet po mocnym podgrzaniu, mało co jej przez okno nie wywaliłem przy rozsmarowywaniu :) )

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

@gtxxor

Po co mam schodzić z taktów, skoro niektórzy takie temperatury osiągają na boxie?? Po za tym takie temperatury to tylko w prime95 w teście Small FFT s. W normalnych zastosowaniach temperatura(gry, rendering) nie przekracza 65 stopni.

 

http://chlodzenie.net/reviews/thermalright-hr-02-macho-vs-zalman-cnps20lq/8/

w tym teście macho osiąga 74 stopnie przy 2500k@ 4.5ghz 1.38V

U mnie w przewiewnej obudowie, 2500k taktowany 5.0ghz@ 1.445V osiąga 3 stopnie więcej po stresowaniu go przez 3 godziny prime95 small ffts, dla mnie - nie jest źle. Oczywiście mógłbym wymienić cooler, ale podstawowa sprawa - nie opłaca mi się.

Mam tylko dziwne wrażenie jakoby Macho nie był zbyt dobrze dociśnięty do CPU

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

Hej posiadam sprzęt jak w sygnaturce, chłodzenie procka Venomous X +2x http://www.skapiec.pl/site/cat/73/comp/753640 te wentylatory i procek w idle ma ok. 35 stopni bez podkręcania czy to dobrze czy może źle założyłem chłodzenie albo za mało albo za dużo pasty?

u mnie w idle na boxowym chłodzeniu ma 28-30 st. C, także lepiej sprawdź tego Venomous`a X, bo prawdopodobnie coś z nim jest nie tak.

Link to post
Share on other sites

W normalnych zastosowaniach temperatura(gry, rendering) nie przekracza 65 stopni. http://chlodzenie.ne...man-cnps20lq/8/ w tym teście macho osiąga 74 stopnie przy 2500k@ 4.5ghz 1.38V U mnie w przewiewnej obudowie, 2500k taktowany 5.0ghz@ 1.445V osiąga 3 stopnie więcej po stresowaniu go przez 3 godziny prime95 small ffts, dla mnie - nie jest źle.

Nieźle, naprawdę nieźle :)
Link to post
Share on other sites

@t.luk

A Ty nie miałeś wrażenia po zamontowaniu macho że on nie ma zbyt dobrego docisku do CPU??

A i wogóle sprawdzałem na metode kartki w kratkę równość podstawy w macho no i niestety nie mam równej. Czy opłaca się zeszlifować samą podstawę, bez szlifowania procesora??

Link to post
Share on other sites

To celowy zabieg Thermalright. Ja u siebie w venomous x też mam "krzywą" podstawę. Po prostu wyszli z założenia, że IHS jest wklęsły. Mi osobiście to nie przeszkadza dopóki temperatury są w normie. Moim zdaniem nie warto sobie zawracać tym głowy, bo po pierwsze wypadałoby zrobić też lapping czapki procesora, a po drugie mogą pojawić się problemy z odpowiednio mocnym dociskiem.

Link to post
Share on other sites

@gtxxor Po co mam schodzić z taktów, skoro niektórzy takie temperatury osiągają na boxie?? Po za tym takie temperatury to tylko w prime95 w teście Small FFT s. W normalnych zastosowaniach temperatura(gry, rendering) nie przekracza 65 stopni. http://chlodzenie.net/reviews/thermalright-hr-02-macho-vs-zalman-cnps20lq/8/ w tym teście macho osiąga 74 stopnie przy 2500k@ 4.5ghz 1.38V U mnie w przewiewnej obudowie, 2500k taktowany 5.0ghz@ 1.445V osiąga 3 stopnie więcej po stresowaniu go przez 3 godziny prime95 small ffts, dla mnie - nie jest źle. Oczywiście mógłbym wymienić cooler, ale podstawowa sprawa - nie opłaca mi się. Mam tylko dziwne wrażenie jakoby Macho nie był zbyt dobrze dociśnięty do CPU

Zrób sobie IntelBurnTest oparty na Linpacku... to zmienisz zdanie co do temp.

Link to post
Share on other sites

Tylko, po co?? W jakich codziennych zastosowaniach ujrzę takie temperatury jak po tym teście?? Do tych celów do których korzystam z mocy CPU (gry, obróbka amatorska wideo i zdjęć, internet) temperatura mi nie wzrasta powyżej 65 stopni i to się dla mnie liczy.

Link to post
Share on other sites

Przy obróbce wideo (nawet amatorskiej) przydaje się ta częstotliwość, a nie powiem, usatysfakcjonowany też jestem, a dlaczego miałbym nie być. BTW Dane ze stopki to moje ustawienia do robienia benchmarków, na co dzień procesor lata z niższym taktowaniem. Jak chce pograć to daje profil OC na 4.8 przy napięciu 1.375 i osiągam jeszcze inne temperatury. Ja poprostu się cieszę że mój CPU osiąga 5ghz, zresztą kto by się nie cieszył. Niby na chleb nim nie zarabiam, ale przynajmniej mogę użyć troche rozrywki na "dużym ekranie".

Link to post
Share on other sites

Nie chciało mi się zakładać drugiego tematu:

Z Fortisem wykręcę tytułowy procesor do 4,5GHz na rdzeniu? ;) Warunki - Nie chciałbym aby się spalił, to po pierwsze primo, po drugie w stresie może być głośny, aczkolwiek chciałbym, aby trzymał się stosunkowo dobrze pod względem temperatur. O spoczynek nie pytam, bo wiadomo, że będzie cicho i chłodno, w porównaniu do Boxa.

Link to post
Share on other sites

A ja mam tylko Brutusa 410 Pure Black ;) A za te 2-3 stopnie Celsjusza mniej jakoś mnie nie przekonuje dopłacać :P

I na przykład te 77 stopni to nie jest jeszcze krytyczna temperatura? Czy w tym wypadku sobie nawet nie zawracać głowy i podkręcić lekko?

Link to post
Share on other sites

Tak zgadza się, ale chodzi o Tcase, czyli o temp. obudowy, a nie rdzenia (bo zakładam, że o nich mowa). Jeżeli już o tym mowa, na Q9550 mogłem spokojnie odczytywać temperaturę czapki nawet w speedfan, nie wiecie w jakim programie (o ile można) da się podejrzeć tą temperaturę?

 

A dla zainteresowanych zagadnieniami temperatury na SB polecam lekturę

 

http://www.intel.com/content/www/us/en/processors/core/2nd-gen-core-lga1155-socket-guide.html

Edytowane przez Zwolas
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...