Skocz do zawartości

Nowe procesory AMD FX...


Recommended Posts

Witam. Nawiązując do artykułu http://www.benchmark.pl/aktualnosci/AMD_FX-4150%2C_FX-6120_i_FX-8140_procesory_wkrotce_w_sklepach_-_specyfikacja-38797.html chciałbym podyskutować na temat procesorów AMD.Dlaczego ogólna wydajność jest gorsza niż procesorów intel, czy wynika to z mało zaawansowanej technologii czy Amd chce trafic do mniej zamożnych klientów? Ja pracowałem w sklepie komputerowym 3lata i zasada byla taka- wciskaj klientowi zestawy na amd.Sa tansze ale nie koniecznie wydajne.Po co Amd wrowadza caly czas nowe modele procesorów zamiast wypuscic pare modeli wydajnych tanich które mogłyby konkurować z intelem. z Tego co wiem to np pentium g840 jest wydajnejszy niz np Amd athlon X3 a nawet dorównuje x4... pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bo budowa procesorow jest inna intela, ma bardziej wydajny jeden rdzen a amd ma swoje procesory wielordzeniowe .I wiekszosc programow i gier jest pisane pod intela.Ale jesli ktos kupuje kompa nie tylko pod gry to amd jest dobry w swojej cenie i ma lepsze płyty główne niż intel cenowo.

Edytowane przez daniel 12
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem tu nie chodzi o dochody tylko o technologie w procesorze. Tym nowsza architektura, wielowątkowość wydajność będzie większa.A intel opanował to do perfekcji i dlatego odczuwawy to w cenach.Co do Fx to również bardzo dobre procesory szczególnie do oc.Niestety amd nie wyszło a bardzo szkoda, bo bardzo na nich liczyłem, że zbiją intela na zbity pysk :D

Link to post
Share on other sites

Ostatnio jakiś koleś z forum podjarany grą GTA4 sprzedał swojego Phenomka II X4 i kupił FX 6 rdzeniowego, zdziwił się bo gra zaczęła jeszcze gorzej chodzić, założę się że się wk****a bo dziś dzień :D,

Link to post
Share on other sites

Bulldozer to bardzo ciekawa architektura, ale niestety AMD wyprzedziło nią zamysł programistów. Bowiem jeżeli aplikacje poprawnie wykorzystywałyby wielowątkowość modułów FX'a to wydajność byłaby zacna.

 

Procesory Intela mają dużo bardziej skomplikowaną strukturę pojedynczego rdzenia, oczywiste jest więc że w zadaniach jednowątkowych sprawdzą się lepiej.

Link to post
Share on other sites

Jest wydajnieszy od i5 2500k, niestety składa pokłony i7 2600k :)). Cenowo wypada lepiej od i5 o jakieś 100zł. Ale wydaje mi się że kiedy będzie win8,miejmy nadzię że lepiej będzie lepiej zoptymalizowany pod względem buldków i podskoczy wydajność.

Edytowane przez Raven1411
Link to post
Share on other sites

Przewage intela widze tylko w procesorach 6 rdzeniowych które posiadają 12 wątków ,są to faktycznie masakratory gdzie poprostu niemając konkurencji ze strony AMD są drogie [nie proporcjonalnie do osiągow].Natomiast wszystkie intelowskie 4rdzeniowki 8 wątkowe jakie istnieją , znajdują swoje odpowiedniki AMD .Procesory AMD 8 rdzeniowe tzw [modółowe] posiadają 4 rdzenie fizyczne podzielone ,dają 8 modółów co można zinterpretować jako wątki .Działają one podobnie jak 4 rdzeniowce od intela posiadające 8 wątków i ich osiągi są jednakowe .Oczywiście pozostaje kwestia dostosowania danego procesora pod program ,gdzie raz intel raz amd będzie dawalo jakąs przewage [gforce vs radeon]. Jeżeli chodzi o proce 6 rdzeniowe AMD FX są to trzy rdzenie fizyczne i 6 modółów które znajdą swoje odpowiedniki w słabszych 4rdzeniowcach intela .Podejrzewam także że rasowe 8 rdzeni fizyczne w grach [które potrafią znich korzystać] nie zobaczymy szybciej niż za 5 ,6 lat ale wówczas będą to zupełnie inne technologie . 8)

Link to post
Share on other sites

Jest wydajnieszy od i5 2500k, niestety składa pokłony i7 2600k :)). Cenowo wypada lepiej od i5 o jakieś 100zł. Ale wydaje mi się że kiedy będzie win8,miejmy nadzię że lepiej będzie lepiej zoptymalizowany pod względem buldków i podskoczy wydajność.

jak cenowo wypada lepiej ?

i5 2500k = 800zl

FX 8150 = 1000zł

i7 2600 = 1070zl

i7 2600k = 1150zł

w wydajności też nie jest lepszy od 2500k, tylko w kilku zastosowaniach.

Szukałem ze swiecą testów/benchmarków w nadzieji, że FX 8150 zaswieci gdzieś wydajnością

bo 8 rdzeni mnie kusiło, ale niestety 8 rdzeni istenieje tylko wtedy gdy testujemy pobór prądu

Link to post
Share on other sites

http://www.guru3d.com/article/battlefield-3-vga-and-cpu-performance-benchmark-test/3

 

To szukaj w najnowszych np grach gdzie FX są już dostosowane .

 

http://www.hardocp.com/image.html?image=MTMxODIzNDM3ODFEM0pGUjlMaUhfMl8zX2wuZ2lm

 

http://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2011/10/bf3.png

 

Porównania w takich grach gdzie o buldogach ,jeszcze nie slyszano mija się zupełnie z celem ,w tej chwili i tak mamy syndrom wieku dziecięcego ,ale z Winda 8 powinno być już znacznie lepiej i FX powinien znacznie wyżej notować. 8)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...