Skocz do zawartości

Lustrzanka dla rodziców.


Recommended Posts

Moim zdaniem - tak. Jest do już dość dobry aparat, nie jest bardzo drogi i nie jest bardzo zaawansowany - ja się połapałem :P Ważne jest tylko aby dobrać dobry obiektyw - Twoi rodzice za pewne będą fotografowali wszystko :P Musiałbyś poczekać na @yureek'a - on pewnie Ci pomoże dobrać obiektyw. Ten jest chyba za drogi http://allegro.pl/item729716992_nikon_n ... 0_d50.html ;)

Link to post
Share on other sites

y0ddh4, ja znazłem lustrzanke z obiektywem (jeśli się nie mylę) http://allegro.pl/item734092216_nikon_d ... _raty.html

d60 nie ma podglądu na żywo, czyli funkcji live wiev, poza tym obiektyw ok, 18-55 czyli typowy kitowy ze stabilizacją, dobry do krajobrazów i portretów, z zoomem x3, zobacz to, http://allegro.pl/item730263269_nikon_d60_18_105_f3_5_5_6g_ed_vr_f_vat_raty.html tez d60 ale z lustrem 18-105 ze stabilizacją, czyli zoom x6 około,

Link to post
Share on other sites

@Saiya-jin, ja bym nie polecał D40 - miałem z nim do czynienia i nie jest to fajny aparat... D60 jest już fajny i on chyba będzie tutaj najlepszy ;)

A ja widziałem dużo fajnych zdjęć z D40 (moim zdaniem mniej szumi od D60). Różnią się rozmiarem matrycy, a tak, to chyba niczym. Trzeba też wiedzieć, że D40/D60 nie mają śrubokręta w body (czyli szkła bez silnika, nie będą automatycznie ostrzyły). Można też wziąć pod uwagę używane D50/D70 - te mają silnik.

Inna sprawa, że użytkownik chciał stosunkowo mały aparat - D40/D60 są małe. Do tego Tamron 17-50 2.8 (trzeba dobrać sztukę tak, aby nie było Front lub Back Focusa) i powinno być dobrze. Gdybym kupował dla siebie, to wolałbym D70s + N 50/1.8.

Można też kupić D40/D60 i 50/1.4 z silniczkiem - świetne szkło i będzie autofocus.

Z tego, co właśnie zauważyłem, to wyszedł też nowy Nikon D3000.

Link to post
Share on other sites

Nikon, więc zły nie jest na pewno. Ciekawe tylko czy ma śrubokręt (pewnie nie). Cenę ma niższą od D40/D60, więc na teraz D3000 jest chyba najlepszym wyborem, chyba że chce się używać szkieł bez silnika. Wtedy trochę ciężko doradzić coś z Nikona (D80? Używane D50/D70?), żeby zmieścić się w 3000 zł.

Link to post
Share on other sites

nikon d40,d60,d3000,d5000 nie maja autofocusa dopiero d90 ma AF wbudowany w body, poza tym wszystkie nikony nie maja stabilizacji w body podobnie jak canon o czym już pisałem, więc aby działał AF należy używać obiektywu NIKKOR AF-S i AF-I nikona lub innych jak sigma czy tamron z AF, żeby była stabilizacja to szukać obiektywu z oznaczeniem VR nikona, OS sigmy lub VC tamrona, sony i olympus maja stabilizacje wbudowana w body wiec obiektywy jej nie potrzebują i są czasem nawet do 50% tańsze od konkurencji, poniżej przykład

sony - http://allegro.pl/item732963618_sigma_18_200_do_sony_a200_a300_a350_a380_gw_vat.html

nikon - http://allegro.pl/item731629711_sigma_18_200_dc_os_hsm_nikon_stabilizacja_nowy.html

Link to post
Share on other sites

Byle jaki kompakt za 500zł i tak by wystarczył, takie jest moje zdanie. Potem tymi wypasionymi lustrzankami robią zdjęcia zlotu rodzinnego przy grillu :cenzura: Trzeba dopasować sprzęt do zastosowań. Weź najtaszego z wyżej proponowanych i będzie ok. Resztę zaoszczędzoną możesz dać mi :cenzura:

Link to post
Share on other sites

robiles kiedys bez live ? to wygoda a to sa amatorzy nie pozbawiaj ich wygody bo Cie zjedza:)

ustawianie parametrow bez wizji to koszmar chyba ze ktos to poprostu lubi a nie wydaje mi sie ze akurat Ci ludzie bo nieszukaliby porady akurat tutaj

 

wystarczy im zwykly 1000d i beda zachwyceni

choc G1 jest jeszcze wygodniejszy a tez kosztuje 1800 "nic" nie tracac na jakosci zdjecia do canona + stabilizacja obiektywu w standardzie i poreczniejszy sprzet

Link to post
Share on other sites

Jesli koniecznie rodzice chcą lustrzankę, to polecam Nikona D80 z obiektywem Nikkor 18-105VR. Powinienes sie zmiescic w 3000zł. Nic lepszego nie znajdziesz, jesli chodzi o uniwersalny zestaw do amatorskich zdjęć oraz do nauki fotografii. D60 czy D3000 to kastraty, bez silnika AF, bez drugiego kółka nastaw, bez górnego LCD.

Link to post
Share on other sites

To patrz, co ten "kastrat" potrafi: http://www.cyberfoto.pl/akt-portret-lud ... 2008-a.htm

 

Jeśli kupuje się szkła z AF, to D60 nie jest żadnym kastratem. To bardzo dobry aparat, chociaż obecnie jest nowszy i zapewne lepszy D3000 w niższej cenie.

 

Na forum Nikona jest pewna kobieta, która robi genialne zdjęcia dzieci Nikonem D40.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za ostrzeżenie, poszukam tego Nikona D80 + obiektyw. To zobaczymy

szczerze mowiac, to zdjecia lustrem robi fotograf a nie aparat. najgorszy amator najlepszym lustrem nawet nie zblizy sie do poziomu dobrego fotografa z najtanszym body. jesli rodzina chce szpanowac, to niech kupia najtanszy z live view jesli im na tym zalezy. szklo byle jakie, co za roznica.

np. http://www.e-cyfrowe.pl/olympus-e-420-o ... -7871.html

Live view, mala, lekka, olympus- czyli jedne z lepszych szkiel kitowych. za pozostale 1500 zl kup maly kompakt ~500 zl i wsadz mamie do torebki. pozostaly 1000 na caritas.

jesli zalezy im na dobrych zdjeciach, to zaawansowany kompakt zrobi je duzo lepsze (patrz post kubbaka). bo akurat kompakt musi "robic" w znacznej czesci za fotografa, ten tylko kadruje.

Link to post
Share on other sites

Saiya-jin... przeciez ja nie neguje, że D40 moze robić piekne foty - wszystko zalezy od tego, kto trzyma ten aparacik w rękach. Rewelacyjne zdjecia robi się też 30-letnim aparatem na kliszę, i co z tego? Chodzi mi o uniwersalna lustrzanke cyfrową do nauki, a tutaj D80 będzie moim zdaniem lepszy od zubożonych D40, D60, D3000 czy D5000. A dlaczego - poszukaj, poczytaj, pomyśl... Pomyśl tez o cenach stałek bez silnika AF itp.

Link to post
Share on other sites

podstawą dobrych fotek jest fotograf, jego pomysłowość i dobry obiektyw, w kwocie o której rozmawiamy, czyli lustrzanka do 3000 pln raczej nie ma zbyt dużego pola do popisu, poza tym uwaga myślę że ważna, decydując się na body nikona, canona czy inne, z AF czy bez decydujemy się na cały system związany z daną marką

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

jeśli mogę polecić lekka i dobrą amatorską lustrzankę to sony alpha 350/380 z funkcja live wiev, dla rodziców będzie wygodna gdyż ma podgląd na żywo, jest lżejsza od nikona lub canona i bardzo łatwa w obsłudze

Myślę, że byłaby różnica, zwłaszcza pod względem głębi ostrości. Ale ja się nie znam. :)
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Cóż ja osobiście mam A300 i jest bardzo dobra, zdjęcia wychodzą niemal jak z D80 ojca, i taki aparat mogę polecić, ale dotykałem nowej a w sklepie i to z ręki wypada (!)

Bierz Nikon D5000, ma wszystkie ta bajery i jeszcze trochę.

No i do Nikonów dają lepsze kitowe obiektywy niż u Sony (kiedyś dawali 18-70, a teraz 18-55).

 

A swoją drogą to sporo kasy chcesz na to przeznaczyć... Nie wystarczy dobry kompakt:

Nikon CoolPix P90. Prawda, jest taka że większość, osób, kupuje lustrzanki bo jest stać, a nie bo umie je wykorzystać.

 

Co do wypowiedzi kolegów, jak ktoś chce to na każdym aparacie się nauczy, robić dobre zdjęcia, a D40-D5000-D80 to tylko kwestia jakości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...