Skocz do zawartości

ASUS P7P55D-E Deluxe VIA HD audio deck problem


Recommended Posts

Mam problem z oprogramowaniem VIA HD audio deck. Jak uruchomię ten program to gdy klikam strzałkę rozsunięcia to straszliwie ścina to rozsuwanie i w bezczynności komp ma 25% obciążenia procesora. Dziś to oprogramowanie wywaloiło errora i obciążenie procka w spoczynku mam 1-2% muza dalej gra, jak kliknę na ikonkę HD deck to sie pokaże ale nic nie mogę wybrać jakgdyby klikam po obrazku. co zrobić?? mam najnowszą wersję z strony asusa. Po ponownym uruchomieniu program nadal tnie i proc ma 25% obciążenia.

 

Zrobiłem reinstal progracm chodzi szybko i nie muli ale w głośnikcch strasznie szumi

 

Po 15min walce z tym programem szumu nie ma słucham muzy z neta gra mi 5.1 z windows media playera gra 2.0 jak zrobić aby grało normalnie 5.1

Edytowane przez Apollo Diomedes
Link to post
Share on other sites

Jakie masz sterowniki tzn. wersje? I żebyś miał wszędzie 5.1 wejdz w ustawienia Via audio Hd w zakładke speaker ustaw na 6 głośników i zaznacz opcje speaker fill pozniej przejdz niżej na subwoofer i włącz go. Tu na tyle. Wejdz w ustawienia Media Player zakładke urządzenia głośniki i przestaw na Via audio. Następnie wejdz w ustawienia głosników w windows i zobacz czy masz tam ustawione na 5.1

 

A tak swoją droga jest to najgorsza integra jaką miałem. U mnie na AS-Rock n68 i sterach 7700 wszystko ładnie gra jeśli muzyka leci. Jak przestanie i odczekam z 2 min to subwoofer się sam wyłącza i głośniki przechodzą w tryb 4 a jak mam stery 8700 to nie ma opcji subwoofera do włączenia a co za tym idzie? Oczywiście gorsza jakość.

Link to post
Share on other sites

Tak mam na 6 włączony speaker fill i sub też do tego doszedłem sam. Tak via audio jest ustawione jako urządzenie audio. jak puszcze np radio party z web playera to mam 5.1

jak z media playera graja przednie głośniki i sub. Gdzie są ustawienia głośników w windows?? bo w zakładce dzwięk nie można wybrać ilości głośników. chyba znalazłem zrobiłem konfiguruj na głośnikach i jest tam na 5.1 a media player gra 2.1

 

Sterownik najnowszy z strony asusa dedykowany dla tej płyty głównej

 

VIA_Audio_V6018700a_XpVistaWin7

Edytowane przez Apollo Diomedes
Link to post
Share on other sites

A jakiego masz windowsa? U mnie na 7 64 bit smiga na 5.1 w mediaplayer. A ustawiena w windows wejdz w głośniczek na pasku , urządzenia do odtwarzania i konfiguruj i tam wez 5.1 ale to samo sie powinno przelaczyc jak ustawiles w Via Audio. Jesli to nie pomoze zainstaluj te starsze stery

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jak już wyżej podałem tą >>>> VIA_Audio_V6018700a_XpVistaWin7 pobrałem z waszej strony teraz o dziwo działają (po godzinach grzebania w opcjach) ale to już nie pierwszy raz, że mi głośniki jakieś nie grały pomimo ze było 5.1 ustawione (miałem 2 różne komplety jedne geniusa drugie creativa więć to nie wina głośników. Zawsze po formacie jak jest czysty system to jest problem z tym sterownikiem już najlepsze było jak mi procka w 25% obciążał to normalnie żenuła. Moglibyście wypuścić jakiś nowy sterownik do tych płyt bo są one dość popularne (P7P55D) nadal a sterowniki nadal nie do końca sprawne ;/

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...