Skocz do zawartości

AMD ATHLON II X4 620


Recommended Posts

Cześć ziomki z poziomków

 

W niedługim czasie planuje wymianę płyty i procka ;] płyty najchętniej bym nie wymieniał ale że obsługuje tylko Phenomy 1 to lepa :P

 

na agito można dostać AMD ATHLON II X4 620 za 350 zł

 

i mam pytania

 

1. Ile pobiera prądu tak naprawde?

 

2. Jaka to architektura zupełnie nowa czy phenom?

 

3. jak z OC?

 

4. opłaca się kupić?

Link to post
Share on other sites

Rozumiem to był taki mały offtop. Ja osobiście uważam że jedyne co w AMD jest dobre to cena i nic poza tym. Zobacz choćby możliwości OC między AMD a Intelem. Phenom Black 955 wyciąga maksymalnie 4.0 Ghz na powietrzu mimo to iż to wersja z odblokowanym mnożnikiem co wspomaga OC a Core I7 920 tyle to robi z palcem ...

Link to post
Share on other sites

Ale popatrz choćby taki Athlon II x245 w zegar w zegar jest lepsze niż e7400 po oc zresztą też a jest około 130 zł tańszy. Po prostu u każdego są dobre i gorsze produkty, tak samo z nvidią i ati :P choć wole ati to kupiłem nvidie poniważ cena/wydajność w tej kategori nic lepszego z stajni ati nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites

tak patrzę że ten procek to chyba bardzej na lowend się nadaje, sądzę że lepiej mieć szybsze X3 lub X2 niż castrato X4, wiadomo że każdy chciałby mieć jak naj procka ale wydaję mi się że brak L3 go dyskwalifikuje, przynajmniej w grach, a do worda to i sempron wystarczy więc po co oni ten crap wypuścili??

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to też jest crap, tym bardziej, że to nadal jest k10, czyli NB ma częstotliwość równą 2000mhz i dalej niż 2400 mhz nie pójdzie. Wnioskując na tanich płytach OC ograniczone jest, wiem coś o tym miałem gorszy crap, ale mam już C2Q. Muszę też przyznać, że AMD więcej się grzeje po OC, ja mam swojego C2Q, teraz lata na 4 Ghz na pasywie i w stresie radiator jest ciepły, a jak przytknę rekę to ciepłowodów to lekko parzy, a na amd już finy parzyły.

Link to post
Share on other sites

Po dzisiejszych testach widać że procek taką szmirą nie jest jak przewidywałem wcześniej, na nvision są testy z Gta4 co mnie najbardziej interesowało i wygląda na to że L3 nie ma w tej grze żadnego znaczenia. Dzisiaj zamówiłem jutro dojdzie, pojutrze napiszę jak zapie@#$la.

Za taką kasę myślę że to rozsądny wybór.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...