Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zmiana do Ci 20-30MB/s w HDTach.

Realnie powinno się sporo poprawić, najwięcej przy małych plikach ze względu na większe upakowanie danych na talerzu.

 

Moim zdaniem lepiej dokupić drugi F1 i stworzyć RAID0 - wydajność wzrośnie niemal dwukrotnie.

Link to post
Share on other sites

mysle ozmianach w przyszlym roku na cos i7 i moze SSD wiec nie chce pakowac w to co mam

F1 sprzedam i nie wiele doloze a RAID to podwojenie kosztow.

Widzialem u kogos ze F1 w HD Tune osiaga 100-ke i wiecej,

czy sa sposoby na przyspieszenie Dysku ?po za banalnymi jak defragmentacja.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie ma sensu pakować drugiego do RAID, bo po co Ci kolejny do hałasowania i do grzania? ;) No chyba, że Tobie to nie przeszkadza. Sprawdź wydajność dysku w HDTune np. i zobacz jaki masz średni odczyt. Jeżeli poniżej 70MB/s to jest sens zmiany na F3.

Link to post
Share on other sites

W grach nie zobaczysz różnicy, tylko szybciej się będą poziomy ładować - nic więcej.

A co, ma być więcej FPS'ów :):P

Po prostu przy szybszych dyskach poziomy w grach szybciej się ładują, OS się szybciej wczytuje, programy także :D

 

 

Ja w przeciwieństwie do tego co inni polecają zamiast dokładać drugą F1'ke to kupuję dwie F3'ki, bo:

 

1) Nie chce nagrywać kilkudziesięciu płyt DVD :o , żeby móc zgrać dane z HDD i zrobić macierz RAID0 :) .

 

2) Obawiam się, że skoro teraz szybko zapchałem 320GB, to przy 640GB może być podobnie (a przy dwóch F3'kach mam 1000GB :P).

 

3) Teoretycznie przy RAID0 jest 2x większe prawdopodobieństwo utraty danych, więc u mnie F1'ka idzie na backup :].

 

4) Dwie F1'ki nie dojdą do 200MB/s średniego transferu, a F3'ka pociągnie do 240-50 MB/s (średni transfer oczywiście) :D.

 

Co prawda koszt jest o wiele większy, ale IMO lepiej dopłacić i spać spokojniej ;)

 

Na zachętę :P:

 

http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/hdtach/med/hdtach-1008-20087-240iyTSh67POY.png

 

No i link do sklepu (175zł :!:) :D:

http://www.proline.pl/sklep.php?p=SAM+50+16+HD502HJ

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...