Skocz do zawartości

Win7 kilka kosmetycznych błędów


Recommended Posts

Niespecjalnie przeszkadzają, ale czasem mogą drażnić. Małe błędy, które wypatrzyłem.

 

1.

Miałem na pulpicie plik (abc.jpg), skasowałem go i wkleiłem następny (xyz.bmp).

Na załączonym obrazku jest właśnie ten xyz.bmp. Po najechaniu nań kursorem pokazuje parametry skasowanego pliku abc.jpg, a po wejściu we "Właściwości" już poprawne właściwości.

http://img638.imageshack.us/img638/5461/win7p.png

 

2.

Sortowanie plików. Mam folder, a w nim skróty do gier. Sortowanie ustawione "według nazwy", czyli w kolejności alfabetycznej. Dlaczego "spacja" ma pierwszeństwo przed "niczym"? Tzn. "Crysis 2" jest przed "Crysis", a "Warcraft III The Frozen Throne" jest przed "Warcraft III". Da się gdzieś ustawić żeby tej spacji nie uwzględniało przy sortowaniu czy coś?

 

3.

Zmiana nazwy pliku. Występuje rzadko. Mam kilka plików, zmieniam im nazwy. Zmienię jednemu np. na abcd, następnemu na jakąkolwiek inną, klikam enter a tu mi się pokazuje "abcd(2)". Ponowna zmiana nie pomaga, muszę przenieść plik w jakiś folder i tam mu mogę normalnie zmienić tę nazwę.

 

Win7 Home Premium 64bit. Czy zna ktoś jakieś rozwiązania na te problemy? :D

Link to post
Share on other sites

Problem numer "2" nie jest problemem, a powodem wagarów na polskim.

Zapytałem czy ktoś zna rozwiązanie tych moich "problemów", a ty wyskakujesz z wagarami na polskim, gratuluję. Przeczytaj jeszcze raz (dokładnie) swoją idiotyczną wręcz wypowiedź. :D

 

Sortowanie nie jest błędne, prawidłowe. A do reszty to u mnie nie występują.

Jak dobrze sobie przypominam, na XP czegoś takiego nie było, więc myślałem że jednak błędne jest. Z tego wynika, że zamiast spacji trzeba używać znaku podkreślenia, wtedy sortuje dobrze...

Edytowane przez zidolek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...