Skocz do zawartości

EVGA 10 lat gwarancji


Recommended Posts

Producent kart graficznych EVGA daje gwarancje na swoje karty do 10 lat, po ich zarejestrowaniu na stronie. Czy warto kupować kartę z tej firmy? Zastanawiałem się nad modelami GTX 560Ti lub 570.

Jakie są wasze opinie na temat kart tej firmy? I czy naprawdę warto dla tych 10 lat gwarancji?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem NIE. Gwarancja na rok wystarczy. Jak masz nową kartę to ją testujesz, podkręcasz. Jeśli ma się zepsuć to teraz. Chłodzenia EVGi też nie są najlepsze, msi twin frozr ii jest dużo lepsze, a ceno się nie orientuje. Jedyne co to Problemy z pamięciami, która po paru latach mogą wystąpić.

Link to post
Share on other sites

EVGA to dobra firma, lecz nie sprzedająca się za dobrze w Polsce, ponieważ swoich zwolenników ma w USA . Robi całkiem wytrzymałe karty, chłodziwa ma raczej średniej jakości, ale nie jest źle . Ale jeśli miałbyś kupić 560 Ti albo 570 to po prostu podaj swój budżet tutaj, a my ci już jakąś kartę wybierzemy .

Link to post
Share on other sites

Evga to dość solidna firma choć swego czasu trafiło im się puścić na rynek jakąś generecję kart padających przy oc.

Jednym z mankamentów ich kart jest chłodzenie, które pod względem kultury pracy ustępuje innym autorskim konstrukcjom konkurencyjnych firm. Chyba, że mówimy o karcie referencyjnej - wtedy jak to mówią "wsjo ryba" :).

Długa gwarancja to plus - nie zgodzę się z kolegą wyżej - gwarancja ZAWSZE się przyda. To tylko elektronika - karta może od nowości śmigać bez problemu aż tu nagle wyzionie ducha i rzuci artefaktami... Albo jakiś inny komponent pociągnie ją za sobą (np mobo, psu) 0 wtedyz awsze można sróbować reklamować (ale serwis nie zawsze może uznać wtedy gwrancje). Do tego taka gwarancja to plus przy odsprzedaży.

Podobno ich 570tka jest całkiem fajna - mimo wad chłodzenia. Niestety nie jestem w stanie sam tego sprawdzić więc nie bierz tej wypowiedzi jako coś pewnego :). Może ktoś z forum ma takowy model - to niech się wypowie.

Link to post
Share on other sites

Te 10 lat to tak trochę bez sensu bo nikt nie bedzie siedział na jednej grafie przez 10 lat :D Ale + dla producenta. Ja z rejestracją swojej się spóźniłem bo można to zrobić do 30 dni od zakupu a i tak nic z tego by nie było bo nie byłem pierwszym właścicielem. Jeśli chodzi o samą firme to imo jest to jedna z najlepszych firm produkujących karty graficzne z chipsetem Nvidii. Samo chłodzenie nie jest takie złe, mając referenta GTX580 wersję SC, w budzie głośniej chodzi BOX od i5 2500K. A po za tym świetne jest to że wymieniając chłodzenie nie traci się gwarancji :)

Link to post
Share on other sites

Pewnie na coś o zbliżonej cenie do tej posiadanej przez nas, czyli posiadając teraz grafę z wysokiej półki za 9 lat załapalibyśmy się może na coś ze średniej półki bo cena obecnej na przestrzeni lat poszybowała by kilkukrotnie w dół.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...