Skocz do zawartości

7970 vs 580 vs SLI 560Ti


Recommended Posts

Ta.

 

OK? Bigpun marzy żeby mieć taki temp na swoim asusie single co zajmuje 3 sloty :D

 

O niczym innym nie marze.... ;)))) spac po nocach nie moge.

Za to jak bylo teraz chlodno i snieznie to wlaczylem bf3 i odrazu zycie w chalupie odzylo:)

Link to post
Share on other sites

To nie jest śmieszne stary. Znam pewnego jegomościa z tego forum co w zimie odpalał swojego 480 na furmarku i tak się dogrzewał :D

GTX480 to za mało,musi być GTX480 w SLI-pomieszczenie max 6 m2 (na takie pomieszczenie i tak potrzebny grzejnik 500W).
Link to post
Share on other sites

lolz....

 

poczytalem sobie troche o "Micro stuttering" no i moze dla swietego spokoju wezme jednak pojedyncza.

http://techreport.com/articles.x/21516/1

Tutaj taki ciekawy filmik jest http://techreport.com/discussions.x/21625

Efendi, miales kiedys cos podobnego?

 

Na poczatku chcialem Asusa DCII ale widze ze nie dziala tak jak w testach pisza (ciche wiatraki oO). Chcialem Gigabyte SOC ale nie ma go w sklepie :/

 

Ktos ma jakies doswiadczenie z MSI TwinFrozr II / III lightning ?

 

Gdzies czytalem ze ten drugi trzoszke szybszy ale suszarka i lepszy jest II. Cenowo tez wyglada lepiej, stowka w kieszeni.

 

Ktorego brac?

Edytowane przez sergi
Link to post
Share on other sites

sergi, nie ma takiej tragedii jak na filmiku. Gość nie napisał na jakich kartach to sprawdzał ale skoro w HL2 (nawiasem mówiąc nie jest to najnowsza gra więc nie musi działać super na SLI) udało mu się zejść do 30 fps to raczej nie są to żadne nowe karty, zresztą nie będziesz przecież grał w HL2 na 560ti SLI. Do takich gier zagrasz na jednej a SLI włączysz przy Metro, Crysis I, Wiedźmin czy BF3. Nie wiem jak na Wiedźminie ale na pozostałych nie zanotowałem niczego poważnego. Małe mikroprzycięcia się zdarzały ale nie jest to nagminne. I na jednej karcie coś czasem potrafi zaciąć z powodów innych niż grafika, nie ma co płakać.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Tak czy tak byl to bardzo ciekawy artykul, szkoda tylko ze nie napisal przy ktorym mGPU robil filmik bo z tego co widzialem to gosc testowal SLI 560, 570, 580 i caly zestaw Radeonow.

Nie wiem czy patrzyliscie na wykresy ale widac ze Radeony maja o wiele wieksze roznice w czasie ramek i na nich chyba bardziej widac ten problem.

 

teraz to juz nie wiem, czy jednak pchac sie w sli, chetnie bym sprawdzil jak to dziala czy jednak wziac jedna karte i przecierpiec kilka klatek mniej ;) ale "stabilniej"

 

@elkey

na innym forum ktos tam napisal ze przy sli z 570 nie mieli w redakcji gry z ktora by nie bylo problemow ale moze to byl problem testera a nie sli :P. Z tego co pamietam u Ciebie obylo sie bez wiekszych problemow?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

na innym forum ktos tam napisal ze przy sli z 570 nie mieli w redakcji gry z ktora by nie bylo problemow ale moze to byl problem testera a nie sli :P

To jest śmiech na sali. MAM 570 w SLI. Odpalałem na tym praktycznie wszystkie gry z ostatniego półtorej roku i przypomniało mi się teraz że ten cały microstutering to ja widziałem jedyne w Space Marine ale ta gra chodziła w 60 kl na jednej karcie i tak więc miałem to w du**e.

Link to post
Share on other sites

no gosc mi napisal

 

Pomysł durny, bo raptem dwa czy trzy dni temu pisała forumowiczka o tym, że ma dwa radki HD5 w CF i FPS oraz smarki tak jak powinno być, a obraz klatkuje i przycina. Ot taka to przypadłość multiGPU najbardziej widoczna przy słabszych kartach gdzie właśnie minimalny FPS w trakcie sieczki potrafi dobić. Przy dwóch 580 czy 7970 (bdb się skalują) problem mikroprzycięć itp można olać, bo ewentualne spadki będą do poziomu jaki można zaobserwować na jednej takiej karcie i w tym problem, bo na 7970 to nadal bardzo duża liczba, a na 560Ti może być różnie. Ostatnio miałem okazję całą dobę być w kontakcie z naszym testerem GPU, który testował dwie 570'tki i nie wiem czy była gra którą włączył i sprawdził bez problemów xD A jeśli było znośnie pod względem obsługi to wyniki wyskakiwały cudaczne przez takie spadki itp

zrobilem koncowe zestawienie, zestaw SLI wychodzi rowno 300pln drozej ze wzgledu na zasilke, plyte i karty. Porownuje MSI twin frozr II w obu przpadkach - 560 SLI 2GB kontra 580

 

Jesli bedzie totalna kicha z SLI to zawsze pozostaje Allegro :D i przesiadka na GTX6xx...

 

edit

 

Jaki masz zasilacz przy tych 570tkach? Ja planuje Thermaltake Toughpower XT 775W zeby byl zapas na OC procka i kart.

Na tym zasilaczu sli570 chyba tez by ruszyl tylko z OC pewnie byloby gorzej

Edytowane przez sergi
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Do tych 570 jest zalecany 750W ja mam brązowego corsaira 950W. Poszukaj go bo jak kupowałem to kosztował Tyle co ten co Ty chcesz. Jedyny minus to nieodpinane kable ale jak masz solidną obudowę to i tak da się je schować.

Link to post
Share on other sites

To jest śmiech na sali. MAM 570 w SLI. Odpalałem na tym praktycznie wszystkie gry z ostatniego półtorej roku i przypomniało mi się teraz że ten cały microstutering to ja widziałem jedyne w Space Marine ale ta gra chodziła w 60 kl na jednej karcie i tak więc miałem to w du**e.

Zgadzam się z przedmówcą. Nie wiem o jakich problemach pisał gość w artykule ale ja też żadnych grafiko-pochodnych nie miałem. Podobnie też jak Effendi mogłem mieć małe mikroprzycięcia ale w COD"Black Ops ale też tak jak w wypadku Space Marine ta gra jest tak wymagająca, że jedna 570 przy 1080p nawet się nie spoci.

 

 

Co do zasilacza to pewnie 750 by starczył ale ja też wolałem - jak wyżej - kupić mocniejszy. Przy zakupie w GRALU gość doradził mi żeby wziąć 850 bo przy SLI z 570 i ewentualnym OC branie 750 na "teoretyczny styk" to ryzyko. Oczywiście jakiś markowy, ja wziąłem XFX (Bronze +80) i nie mam problemów do tego jest pół modularny.

 

Jeżeli masz jakieś wątpliwości to bierz 580 skoro 300 pln taniej bo jak kupisz SLI to jeszcze coś sobie wkręcisz i będziesz żałował. 580 nie będzie miało tylu FPS co 560sli ale wygodniejsza a i tak wystarczy by grać płynnie we wszystko ale myślę, że ten wydatek na lepszą płytę do SLI da ci lepszą płytę która nie różni się od tańszej nie tylko +1 Slotem PCI16.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Zestaw aktualnie wyglada tak:

 

Intel Core i5-2500K Tray, LGA1155
195,56 €
Cooler Master 690 II Advanced USB 3.0 - pure black, ohne Netzteil
91,56 €
16GB-Kit Corsair Vengeance Low Profile blau PC3-12800U CL9
82,66 €
Samsung SpinPoint F3 1000GB, SATA II (HD103SJ)
109,90 €
Thermalright Silver Arrow
50,90 €
LG BH10LS38 Blu-Ray Brenner Retail
71,99 €
Wintech int.Card Reader 8,9cm (3,5") USB 2.0 inkl. drei Blenden in schwarz, silber
10,43 €
Samsung SSD 830 128GB SATA 6GB's NB Upgrade Kit
174,89 €

Do tego konfiguracja SLI 560:

ASUS P8P67 PRO Rev 3.1, Sockel 1155, ATX, DDR3
139,73 €
Thermaltake Toughpower XT 775W
85,97 €
MSI N560GTX-TI TWIN FROZR II 2GD5/OC, 2GB GDDR5, PCI-Express
248,75 €
497,50 €

lub 580

ASUS P8P67 Rev 3.1, Sockel 1155, ATX, DDR3
118,22 €
be quiet! PURE POWER CM BQT L8-CM-630W
81,93 €
MSI N580GTX Twin Frozr II, 1536MB, GDDR5, PCI-Express
453,43 €

Jak widzisz plyta glowna to ASUS p8p67 albo wersja Pro. Roznia sie glownie SLI, dodatkowymi portami eSATA, wyjsciem spdif coax i to z glownych roznic tyle. w cenie wychodzi jakies 90pln. W przypadku pojedynczej karty jakos nie mam parcia na wersje Pro. W testach i benchach wygladaja podobnie. Z zasilaczem zerkne potem ale ten co wybralem 775W ma konkretna linie 12v takze powinien dac rade. W przypadku wersji z 580 wzialem bequiet ze wzgledu na cicha prace. Napiecie na 12v ma w sam raz na pojedyncza karte i zapewni wystarczajaco mocy na zabawe w OC. Jesli zostawiac miejsce na SLI w przyszlosci to moglbym wziac od razu 775W i plyte Pro. Wtedy bylyby mozliwosci wiekszego manewru w przyszlosci.

 

edit

 

Jeszcze jedna sprawa, wersja Pro ma obsluge PCIe 2x8x, ktos gdzies pisal ze do SLI to tylko 2x16x, czy to jest rzeczywiscie wazne?

Edytowane przez sergi
Link to post
Share on other sites

Zadna plyta na p67 bez nf200 nie obsluguje pci 2x16x

Nie wiem w jakim sklepie kupujesz te czesci ale nawet w polsce taniej wyjdzie, notabene 560Ti jest bardzo nie oplacalne za te cene to mozna kupic 6970 lub gtx480 nowe z autorskim chłodzeniem ktore bija na glowe tego przereklamowanego geforca

 

Thermaltake to sredni zasilacz, lepiej doplacic te pare zloty do Corsaira lub XFX

 

http://img259.imageshack.us/img259/5171/tempsa.jpg

 

Temperatura pomieszczenia to w tej chwili 21 stopni.

 

Masz takie niskie temp. ze wzgledu na vsync i karty sie nie pocą , wylacz synchronizacje to w momencie podskoczą do 75C + Edytowane przez oska81
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Masz takie niskie temp. ze wzgledu na vsync i karty sie nie pocą , wylacz synchronizacje to w momencie podskoczą do 75C +

Ty w ogóle widzisz użycie gpu czy tego już nie zauważyłeś ? A pozatym Po co mam wyłączać vsync ? Zeby grać jak dałn z tnącym się obrazem ?

 

A co do pcie... to ile wam k^%^@ można tłuc do łba że... http://www.hardocp.com/article/2010/08/25/gtx_480_sli_pcie_bandwidth_perf_x16x16_vs_x4x4

Link to post
Share on other sites

Wam ? przeciez ja to wiem, tylko napisalem koledze ze PCI-E 16x-16x jest tylko w 1366 i NF200 ktore nota bene wychodzi tak samo jak 8x-8x ze wzgledu na wiekszy narzut na procesor , 4x-4x moim zdaniem jest bez sensu natomiast 8x-8x juz smialo mozna laczyc w SLI/CF

 

Edit : Jezeli ten test to prawda to jestem w szoku, ciekawe czy w 1920x1080 roznice beda jeszcze mniejsze w takim przypadku doplacanie do plyty glownej obslugujacej 8x-8x mija sie z celem skoro nie ma prawie roznicy to lepiej brac budzetowki z 4x-4x

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...