Skocz do zawartości

7970 vs 580 vs SLI 560Ti


Recommended Posts

Hej,

 

Skladam nowego kompa:

CPU: i5 2500k + Silver Arrow

Mobo: ASUS p8p67 3.1 (ew. PRO jesli bedzie SLI)

Case: CM 690 II Adv

PSU: beQuiet L8 630W (przy SLI: beQuiet 730W albo Corsair Enthusiast TX750 V2)

 

Zastanawiam sie nad wyborem grafy do grania w 1920x1200, karty tak jak w tytule.

- 7970 to nowa technologia i duza wydajnosc ale najwiekszy koszt i halas. Nie we wszystkich tytulach wydajnosc jest znaczaco wieksza

 

- 580, tutaj patrzylem na ASUS DCII i Gigabyte SOC, konstrukcje cichsze od referencyjnych i z lepsza wydajnoscia ale drogie w porownaniu do osiagniec

 

- 560 SLI, cenowo wyglada dobrze i ma fajne osiagi ale moze byc problem z mala pamiecia (1GB) i nie jestem pewien jak to bedzie dzialac przy i5

 

Bardzo prosze o opinie, szczegolnie od posiadaczy SLI

 

dodam jeszcze, ze:

- komp nie bedzie rozbudowywany w przyszlosci, po kilku latach go zmienie

- wszystkie elementy chce kupic od razu

- rozdzielczosc w ktorej pracuje to 1920x1200

- zestaw ma byc wzglednie cichy

- planuje OC procka, grafy nie koniecznie lub delikatnie (w zaleznosci od halasu)

Edytowane przez sergi
Link to post
Share on other sites

Płytę weź Asrock extreme 3 gen3.

Jeśli GTX 580 to MSI

7970 może być ciekawie lecz jeszcze ma niedopracowane sterowniki.

GTX 560 najwydajniejsze ale i najwięcej prądu zjada.

Na twoim miejscu wstrzymał bym się do wakacji, do nowych kart i cena spadnie.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze do wczoraj miałem GTX580 SLI i powiem że żadnych problemów nie ma,oprócz temperatury.

Do tego procka najlepsza moim zdaniem będzie GTX580,ja teraz gram na jednej i nie ma gry by karta nie dawała rady,a temperatura na Gigabyte Windforce x3 po dłuższym graniu w BF3 nie przekracza 60 stopni (w SLI było nawet 76 stopni).

Link to post
Share on other sites

Płytę weź Asrock extreme 3 gen3. Jeśli GTX 580 to MSI 7970 może być ciekawie lecz jeszcze ma niedopracowane sterowniki. GTX 560 najwydajniejsze ale i najwięcej prądu zjada. Na twoim miejscu wstrzymał bym się do wakacji, do nowych kart i cena spadnie.

dlaczego wziac Asrocka?

wstrzymywac sie juz nie bede bo sie tak ponad rok wstrzymuje az sie pojawia nowe karty - tak mozna czekac w nieskonczonosc :)

Ceny spadna ale tez pojawia sie nowe technologie ktore fajnie by bylo miec do nowych gier, itp itd

 

Jeszcze do wczoraj miałem GTX580 SLI i powiem że żadnych problemów nie ma,oprócz temperatury. Do tego procka najlepsza moim zdaniem będzie GTX580,ja teraz gram na jednej i nie ma gry by karta nie dawała rady,a temperatura na Gigabyte Windforce x3 po dłuższym graniu w BF3 nie przekracza 60 stopni (w SLI było nawet 76 stopni).

No ja juz sie prawie zdecydowalem na windforce ale zobaczylem wyniki 560Ti i wygladaja o wiele lepiej. W takich tytulach jak Crysis, Metro itp w 1920x1200 w dobrych detalach 580tka nie zawsze daje rade, przynajmniej tak to widac w testach. 560tki lepiej sobie radza, nie uwazasz? http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-560-ti-sli-review/9

 

Co myslisz, do SLI brac lepiej i7 2600k czy nie ma sensu? W rozwiazaniu z jednym GPU nie ma zadnej korzysci z i7.

Link to post
Share on other sites

Do gier nie opłaca się brać i7 2600K. Różnica względem sporo tańszego 2500K będzie właściwie pomijalna. Co innego jeżeli na komputerze zamierzasz montować filmy lub obrabiać grafikę 3D.

 

Co do kart to trudno powiedzieć. ja jestem zwolennikiem 1GPU. Nie zawsze SLI dobrze się skaluje. Tam gdzie raz zyskasz znowu gdzie indziej możesz stracić. SLI także ciche nie będzie. Dwie karty podgrzewają same siebie i teoretycznie jedna cicha karta niekoniecznie nadal będzie tak cicha w tandemie.

 

Z kart obecnie nie opłaca się brać Radeona HD 7970. Jest niewspółmiernie drogi względem wydajności. Jeżeli nie zamierzasz czekać na spadek jego ceny to lepiej wybierzesz kupując GTX580. Starczy Ci spokojnie na te 2 lata. Pozdrawiam.

Edytowane przez Szymon331
Link to post
Share on other sites

No ja juz sie prawie zdecydowalem na windforce ale zobaczylem wyniki 560Ti i wygladaja o wiele lepiej. W takich tytulach jak Crysis, Metro itp w 1920x1200 w dobrych detalach 580tka nie zawsze daje rade, przynajmniej tak to widac w testach. 560tki lepiej sobie radza, nie uwazasz? http://www.guru3d.co...ti-sli-review/9

Nie sugeruj się starymi grami bo teraz się gra w BF3,czy Sykrim a tu GTX560ti w SLI szału nie robi.

Sam zobacz temat:

 

http://hardforum.com/showthread.php?t=1665777

Link to post
Share on other sites

@BIGPUN

 

Nie chodzi, że się muli ale nie ma chyba tytułu w którym 560 SLI nie byłoby wyraźnie lepsze. Wyjątkiem jest te parę tytułów gdzie SLI źle chodzi jak GTA IV czy Arma 2 ( u mnie przynajmniej).

 

@Navolp

 

Moim zdaniem w BF3 dużo daje SLi i działa bardzo dobrze. Sytuacja w tym poście wydaje mi się dziwna i to chyba nie jest problem po prostu ze SLI. Sam pisałeś, że Ty żadnych problemów nie miałeś (nie wiem czy w BF3) ze swoim SLI, ja również więc i 560ti powinny być dobre. Zauważ, że gość po pierwsze nie ruszał procka ponad 3,3 (z tego co się orientuję to trzeba by to zrobić do tak mocnego SLI) no i jednak 1GB RAMU to trochę mało do grania w BF3 na 1080p ULTRA. Z tego powodu jeśli SLI 560 to te wersje 2GB a nie Hawki bo ta niewielka różnica w FPS byłaby dobra przy jednej karcie ale przy dwóch i tak będzie super moc niezależnie czy HAWK czy nie. Ponad 1GB już się przydaje a w tym roku wyjdzie pewnie więcej takich tytułów. Po co mieć tak mocną grafikę jak nie można włączyć wszystkich gier na Full?

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Czytalem rozne fora i wszyscy co mieli problemy z BF3 to maja 1gb karty. Ja planuje 2GB co da wiecej niz niektore 580tki chociazby gigabyte SOC na ktory patrzylem - jest tylko wersja 1.5gb

 

 

ktos tam pisal o Skyrim - w tym tescie widac ze 460 sli bije 570:

 

http://www.tomshardware.com/reviews/skyrim-performance-benchmark,3074-8.html

 

 

Edytowane przez sergi
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście posiadam i5 2500k i sli z 560ti wszystko hula aż miło :)

a napisz cos wiecej, ile masz tam RAM i z jakch kart, referenty? jaki masz do tego wzmacniacz, jak tam z temperatura i halasem?

 

w jakiej rozdzielczosci pracujesz/grasz? testowales bf3?

Link to post
Share on other sites

ja bym bral albo 7970 albo 580

jednoprocesorowa to jednoprocesorowa-mniej problemow, ktora wybierzesz zalezy od ciebie -wybierz bardziej oplacalna jesli chodzi o relacje wydajnosc/cena, wez pod uwage uzywki na gwarancji

Edytowane przez b4rt3k
Link to post
Share on other sites

A teraz poslucha co powie wujek BIGi:

 

Sluchaj swojej intuicji, dzialaj tak jak Ci serce podpawiada...

A czuje jak szpecze:

 

... jedna mocna kartaaaaa....

 

 

... Kanapki to shiiiiit.....

 

 

... Kocham angeline jolie...

 

 

 

....

Link to post
Share on other sites

 

+1 jeżeli za jakiś czas odczujesz braki mocy dokupisz sobie drugą :)

 

zeby za jakis czas dokupic druga to zestaw musi byc przemyslany pod tym kontem od poczatku, plyta, zasilacz, itp

 

 

Popieram przedmówców - jedna silna 580 lub hd7970 i brak problemów z multigpu. Sli ma sens jesli składałbyś je z topowych kart np takich 570/580 - w razie problemów z obsługa zawsze mógłbyś komfortowo pograc na jednej karcie na praktycznie full ustawieniach :).

SLI ma sens tylko dla kart topowych? Bezsens. A szczegolnie uzasadnienie - jesli nie dziala to wylaczam druga karte i tak jest full - wiec jaki sens SLI?

 

Tak jestem ciekaw ilu z Was piszacych ze to nie ma sensu mialo doczynienia z takim zestawem SLI? Piszecie ogolnie o problemach z SLI a ja bym chcial uslyszec jakies konkretne problemy odnosnie zestawu 560ti2gb.

 

No i przypominam ze:

dodam jeszcze, ze: - komp nie bedzie rozbudowywany w przyszlosci, po kilku latach go zmienie - wszystkie elementy chce kupic od razu

 

 

. jedna mocna kartaaaaa....

 

no wlasnie caly czas mi mowi SLI :) duzo ludzi pisze ze nie ale wiekszosc wcale nie uzasadnia lub pisze ze sa problemy ale nie wiadomo jakie

Edytowane przez sergi
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Więc tak, limit do 60 wiadomo że jest wymuszony poprzez vsync bo ja nie wyobrażam sobie grania bez tego.

Spadki jakiekolwiek są spowodowane tym że:

a) gra jest w tej chwili odpalana na maxymalnie zapchanym HDD, normalnie odpalam ją z SSD.

b) tylko 4GB ram, BF3 do bez czkawkowego działania potrzebuje na win 7 troszkę więcej

 

http://img440.imageshack.us/img440/4581/fpsz.png

 

Zdążyłem jeszcze uchwycić użycie gpu i tempy jakie miałem podczas gry. Podkreślam - to są referenty.

 

http://img259.imageshack.us/img259/5171/tempsa.jpg

 

Temperatura pomieszczenia to w tej chwili 21 stopni.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...