Skocz do zawartości

HD5970 po moim OC


Recommended Posts

Witam!

Długo się zastanawiałem nad podkręcaniem mojej karty graficznej. Z jednej strony karta o tak wysokim potencjale i zapasie mocy kusiła aby przeprowadzić ten zabieg. Z drugiej strony wysokie temperatury i głośne chłodzenie wręcz odstraszały. Pobór prądu mnie w ogóle nie interesuje ale pewnie żre co niemiara :P. W końcu zadecydowałem i odważyłem się dopieścić potworka. Moje rezultaty:

core clock: 870MHz (z referencyjnych 725MHz) - 20%OC

memory clock: 1200MHz (z referencyjnych 1000MHz) - 20%OC

core Voltage: 1.162V

Napięcia pamięci w ogóle nie ruszałem. Ponoć są przystosowane do pracy nawet 1250MHz.

Stosunek zegarów pozostał taki sam: 725/1000 = 870/1200

Wiem, że ludzie podkręcali tę kartę do 900MHz i więcej ale bardziej katować karty nie chcę.

Stabilność testowałem w:

OCCT GPU - 10 minut, maksymalne ustawienia - 0 błędów, max. odnotowana temperatura 98*C

3DMarkVantage - profile Entry, Performance, High - nie spostrzegłem żadnych artefaktów, wszystkie testy przeprowadzone pomyślnie, max. odnotowana temperatura ok. 90*C

3DMark11 - profile Entry, Performance, Extreme - nie spostrzegłem żadnych artefaktów, wszystkie testy przeprowadzone pomyślnie, max. odnotowana temperatura też ok. 90*C

Crysis Warhead - 10-15 minut grania na maks ustawieniach FullHD AA4x, wszystko w porządku, max. temp. 91*C

Crysis 2 - 10-15 minut grania na FullHD DX11 HighResTextures Extreme-Ultra, wszystko w porządku, temp. poniżej 90*C

Także zero błędów, artefaktów, zwiech. Karta działa stabilnie (przynajmniej jak na razie).

Jeśli chodzi o wyniki to jestem mile zaskoczony (podaje tylko GPUscore bo to najważniejsze):

3DMarkVantage - Entry 89554, Performance 32616, High 23927

3DMark11 - Entry 14344, Performance 8746, Extreme 2887

Crysis Warhead - ok. 70FPS

Crysis 2 - Extreme 70-80FPS, Ultra 30-40FPS

Przyrost wydajności min.10%. Największy właśnie w testach syntetycznych.

Jeśli chodzi o odczucia dotyczące kultury pracy to dla pełnego komfortu gry zalecam słuchawki na uszy. :D

Link to post
Share on other sites

matej - Nie zadawaj głupich pytań; post pozbawiony wszelkich treści, informacji i sensu; tzw. nabijanie postów.

Sony156 - Nie próbowałem.

Szymon331 - To co napisałeś ma treść o bardzo nieprzyjemnym wygłosie, chłopie, przecież nie jesteś w gimnazjum. Zalatuje tu szczeniactwem.

Dla wszystkich tych, którzy zadają pytania typu "no i?" (jak dziecku): Dział podkręcanie jest do tematów o..... podkręcaniu. Każdy może zadawać pytania o podkręcaniu, jak?, po co?, gdzie?, każdy może udzielić rad i udzielić odpowiedzi na wcześniej zadane pytania. Ten dział jest także dla tych, którzy chcą się pochwalić i podzielić wynikami z podkręcania. "Fachowcy" zamiast pisać idiotyczne posty mogliby napisać coś konkretnego i powiedzieć co o tym myślą, co można by jeszcze poprawić, udzielić rad, wskazówek. Po co skoro kurde można zadać durne pytanie "No i"?

Link to post
Share on other sites

mam pytanko odnosnie taktowan, u mnie jest tak ze jak odpalam afterburner albo trixa to taktowanie drugiego gpu non stop pokazuje 725/100 podczas gdy gpu1 ma 157/300. Takty gpu2 wracaja do trybu 2d jak wylacze dany program, sprawdz u siebie jak jak mozesz jak to wyglada?

Link to post
Share on other sites

MaCiuŚ.

Zgadzam się że każdy może tu napisać prawie to co chce ale człowiek spodziewał się że albo masz jakiś problem z dalszym OC albo rozwiązałeś jakiś problem. Podkręciłeś niezłą kartę graficzną ale wcale nie na tyle by to coś wniosło świeżego.

 

Może źle to zinterpretowałem ale trochę mi "zapachniało" takim jednym o nicku ^raxi joris^ on też spędzał całe dnie na szpanowaniu sprzętem jaki kupił (o ile dobrze pamiętam) za jakieś 10k zł.

 

Rozpocząłeś nowy temat zamiast kontynuować jakiś istniejący. Musiałeś mieć w tym jakiś cel. A więc jest to temat o...?

Spodziewasz się że będziemy pisać na temat...?

Chcesz żebyśmy coś Ci doradzili czy tylko przeczytali o wynikach OC?

 

Wiesz że jest taki dział jak benchmarki? Umieść tam swój wynik i porównaj z najbliższymi dwoma. Może napisz nam z jakimi kartami Twoja stanęła w szranki, może wyciśniesz z procesora i GPU jeszcze więcej? Temat może zrobić się ciekawy. Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...