Skocz do zawartości

BlueScreen w trakcie uruchamiania systemu


Recommended Posts

Mój windows to 7 x64

Od czasu gdy zainwestowałem w sprzęt do często zdarza się, że po włączeniu komputera proces ładowania dochodzi do momentu, w którym powinien się pojawić ekran ładowania systemu i pojawia się bluescreen na dosłownie ułamek sekundy (nie jestem w stanie zaobserwować jaki kod się pojawia, to jest fizycznie nie możliwe) i system się restartuje i tak w koło macieju, reboot i bluescreen. Pomaga wyłączenie ręczne w czasie rozruchu i wybór jakiejkolwiek opcji z menu, które wyświetla się po nieoczkowanym zamknięciu systemu (to co jest pod F8) czy też nawet załadowanie ustawień fabrycznych biosu, co najśmieszniejsze te opcje ciągle są takie same z wyjątkiem wyłączenia funkcji turbocore, która mi jest niepotrzebna i zwiększa dość mocno napięcie.

 

I najważniejsza kwestia, takie cyrki się dzieją tylko, gdy pc jest długo wyłączony (przez noc na ten przykład), jak już działa to mogę sobie restartować ile razy mi się to podoba i o bluescreenie mogę zapomnieć.. do czasu, gdy następnego dnia włączę pc, chociaż to nie dzieje się regularnie, aczkolwiek na tyle często a żeby psuło humor.

 

Dyski w idealnej kondycji sprawdzone w HD Tune i przed chwilą po uruchomieniu pc chkdsk zrobiony i żadnych bad sectorów.

 

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Zasilacz to Chieftec 400W sprawdzany miernikiem i jest w świetnym stanie, sterowniki najnowsze, bios do płyty głównej najnowszy. Format dysku pozostawiłbym na sam koniec, dlatego chciałbym się dowiedzieć czy prócz mnie ktoś miał podobną sytuację. Ah i w minidump nic nie ma (oczywiście ustawiony na pełny zrzut do katalogu).

Edytowane przez szramabdg
Link to post
Share on other sites

grafikę z 9600GT, procesor z AMD Athlona II x2 245 i dołożyłem mu kostkę ramu 2gb oczywiście o identycznych parametrach. Jak już sprzęt się uruchomi to działa jak należy, wszystkie testy w prome czy innych programach przelatuje śpiewająco, możliwe że sprawcą może być to, że w msconfig w zakładce uruchamianie mam 2x system operacyjny z czego 1 z nich odznaczony (regsvr32.exe /s ctasio.dll - zaznaczony o regsvr /s ctasio.dll - odznaczony) chyba, że tak ma być. Zaznaczę oba i jutro (albo na dniach) powinienem się dowiedzieć czy coś to da.

 

Malwin czytaj dokładnie "(Ah i w minidump nic nie ma (oczywiście ustawiony na pełny zrzut do katalogu). "

Edytowane przez szramabdg
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz przeczytać komunikat to ustaw:

Mój komputer >właściwośc i> zaawansowane >informacje o uruchamianiu awariach i debugowaniu >ustawienia >awaria systemu> odznacz automatycznie uruchom ponownie

 

Czasami po wymianie sprzętu system sie dziwnie zachowuje. Miałem tak po wymianie karty graficznej. Po formacie problem ustąpił.

Link to post
Share on other sites

tak też właśnie uczyniłem. Teraz nieco dziwne oczekiwanie się zacznie przy każdym uruchomieniu pc.. na bluescreena :P lecz wolałbym uniknąć formata i jakoś rozwiązać ten problem. Także trzymajcie kciuki (również za to żeby się już więcej nie pojawiały bs).

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj mojej siostrze po włączeniu pc znów pojawił się bsod, jak zasiadłem do pc każda próba restartu kończyła się sukcesem, więc postanowiłem wywołać ręcznie bsod przez ctrl+srlk+scrlk i wywaliło standardowy kod dla tego typu sytuacji 0x000000E2 ale wczoraj zmieniłem pełen zrzut na mały zrzut pamięci i po tym ręcznym wywołaniu pojawił się w minidump pliczek zrzutu. Muszę dorwać windbg i może się wreszcie dowiem co powoduje te nieszczęsne bs a jak nic z tego nie wyjdzie to zostaje reinstalacja systemu (z tego co pamiętam to partycja systemowa wystarczy do usunięcia tak ? Bo mam 2 dyski połączone 80gb na system i 500 na dane, gdzie mam ich od groma i nie mogę ich stracić z tego dysku, systemowy jest utrzymywany w dobrym stanie tj. nic nie jest instalowane na nim).

 

Edit: jednak dmp tylko zawiera informacje o ręcznym spowodowaniu bs. :F

#2 Edit: Stwierdzam, że nie ma co się bawić w czekanie na jutrzejszy bs, bo teraz mogę restartować w nieskończoność i zawsze system wstaje ruszam z formatem, jesli nadal będą się pojawiać bs to trzeba będzie ostro zacząć myśleć nad tym tematem. Trzymajcie kciuki i jak na razie dzięki za pomoc.

 

No nic, bsod nadal wyskakują ;/ w dzienniku podgladu zdarzeń najwięcej błędów jest przez "Kernel Processor power" "Funkcje zarządzania zasilaniem dotyczące wydajności dla procesora 3 w grupie 0 zostały wyłączone z powodu problemu z oprogramowaniem układowym. Skontaktuj się z producentem komputera w celu uzyskania aktualizacji oprogramowania układowego." Czyli jeśli dobrze myslę to oprogramowanie płyty głównej może stwarzać problem ? Do płyty głównej mam p1.70 wgrany, chyba że spróbuję wgrać starszy sterownik i zobaczyć, co wy na to ?

 

Edit: Co do tego kernel process to znalazłem takie coś "To fix it go to Control Panel > Power Options > Click "Change Plan Settings" > Click "Change Advanced Power Settings" > Select "Processor Power Management" > Select System Cooling Policy" > change setting from "active TO passive." Zobaczę, czy to da jakieś efekty, chociaż w tym bs najbardziej dziwi, że teraz mogę restartować ile mi się widzi, a zawsze po wyłączeniu na noc takie cyrki się dzieją. nigdy z takim czymś się nie spotkałem.

 

Właśnie OCCT puściłem mu na godzinę i procesor idealnie się sprawował, temperatura maksymalna to 44, więc wszystko jak nalezy, reszta parametrów idealne wartości. Próbowałem restartować system 5x pod rząd i ani jednego bluescreena... natomiast mogę się założyc, że jak go wyłącze i jutro odpale to przywita mnie bsod.. dzisiaj przeinstalowany bios na taki sam jak był, turbo core wyłączone, cool n quiet też, wszystko w biosie na auto ustawione, nie chcę kręcić bo wystarcza aż nadto. Jeszcze mogę memtest zapuścić lecz moge sobie dać rękę uciąć, że nic nie wykaże, ponieważ przed instalacją procesora działało aż hulało, jakiś tydzień po zamontowaniu procesora zaczeły się takie rzeczy dziać, format niepomógł, jeżeli nic nie pomoże to będę musiał z tymi bs'ami żyć.

 

EDIT 16 stycznia: daję zrzuty z hdtune pro, który wykazał błędy na obu dyskach (wersja darmowa wprowadzała w błąd wyświetlając info o 100% sprawności dysków w testach jak i w oknie health) tu sprawa się nieco inaczej przedstawia:

http://img269.imageshack.us/img269/6356/hdtune80gbn.th.jpg

http://img27.imageshack.us/img27/816/hdtune500gb.th.jpg

Edytowane przez szramabdg
Link to post
Share on other sites

Przy 500GB jest info, że problem z kablem może być. I teraz tak, ponieważ 80GB ma uszkodzenie mechaniczne aczkolwiek testy przechodzi bez bad sectorów to co z nim zrobić ? Bo nie wiem czy jest sens odpinać 80 i zostawić jako główny i jedyny dysk 500, ponieważ za dużo ważnych danych tam mam i wolałbym nie formatować dysku, chyba że da się jakąś najmniej potrzebną partycję sformatować i na nią dograć tego samego windowsa. Chociaż sam już nie wiem o co tam się rozchodzi, jak format nie dał nic to skąd mam mieć pewność, że ryzykując zostawiając 500 nie bedzie to samo. Co na to sądzisz / sądzicie ?

 

EDIT: mam info z innego forum, że może pomóc wyzerowanie dysku za pomocą mhdd, powoli się do tego zabieram.

Link to post
Share on other sites

Po zerowaniu 80GB w MHDD w HD tune dalej ten sam error i warning. Jeżeli jutro znowu dostanę bsod to zostanie mi tylko wyciągnięcie 80, zamontowanie 500GB i dogranie na jakiejś partycji windowsa i zobaczenie co to da. Zawczasu ustawiłem wszystko żeby w razie co zrzucił dmp, o ile zrzuci to może będzie wiadomo na czym stoję, powoli braknie pomysłów jak to rozwiązać :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...