Skocz do zawartości

Mocny zasilacz pod SLI GTX 570+OC Procesora 2500k


Recommended Posts

Witam, dzisiaj doszła moja nowa karta, póki co mam jedną tylko, EVGA GTX 570 (Dzięki wszystkim za pomoc w tym wyborze ;) ). Do końca tego miesiąca chciałbym kupić drugą kartę, ale w tym celu muszę wymienić zasilacz, bo póki co mam OCZ-a modxstream pro 600w, który wybrałem przez niecierpliwość i braki towarów przed świętami. No i teraz rozglądam za czymś mocniejszym i stabilniejszym. Jeśli chodzi o budżet to można powiedzieć, że jest raczej nieograniczony, ale jeśli nie muszę wydawać, ale wiadomo jeśli można znaleźć coś taniej to czemu nie. Zależałoby mi na zasilaczu modularnym, w oko wpadł mi ten oto Fractal Design Newton R2 1000W oraz Antec HCG 900W(wiem, że nie modularny, ale cena całkiem niska i jak czytałem nie jest zły). Dorzucajcie jakieś swoje propozycje bo napewno są jeszcze lepsze, co do zasilacza to chciałbym, żeby był stabilny miał mocna linię 12v, chciałbym mieć też jako taki zapas, nie wiem czy karty będę podkręcał, ale procek póki co jest wykręcony na 4.6ghz, działa stabilnie i jeszcze nie kręciłem go mocniej, nawet nie wiem czy będę. cały sprzęt poniżej

CPU:Intel i5 2500k

Cooler: TR Silver Arrow

MoBo: MSI Z68A-GD65 (G3)

GPU: EVGA GTX 570 (będą dwie w sli)

PSU: ModXStream 600W (WYMIANA)

RAM: 2x4 GB OCZ 1333mhz (8gb łącznie)

Case:Corsair 650D

Czekam na wasze odpowiedzi i propozycje, pozdrawiam!

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

Antec High Current Gamer HCG 750-EC 80 Plus Bronze

be quiet Dark Power PRO P9-750W 80+ Gold

Seasonic SS-760KM X-760 X-Series 760W 80+ Gold

Enermax Modu87+ 700W 80 Plus Gold

OCZ ZS 750W SLI PSU 135mm 80+ Bronze

Silverstone Strider Essential SST-ST70F-ES 700W 80+\

Thermaltake Toughpower Grand 750W Modular 80+ Gold

XFX Core PRO 750W P1-750S-NLB9 80+ Bronze

 

 

 

 

:peace:

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Myślicie, że 750W starczy mi na OC Procka(które jak napisałem może będzie nieco większe) i jakieś lekkie oc dwóch kart, mając dalej jakiś dość duzy zapas?

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

Nawet w tym artykule jest napisane, że przy OC zalecany jest zasilacz 800W+, testy pokazują zużycie energii GPU w stressie a CPU w idle.

A second card requires you to add another ~225 Watts. You need a 750+ Watt power supply unit if you use it in a high-end system (800+ to a KiloWatt is recommended if you plan on any overclocking).

edit. zapomniałem dodać w pierwszym poście, ale zależałoby mi także na tym, aby zasilacz był w miarę cichy :P.

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

Nawet w tym artykule jest napisane, że przy OC zalecany jest zasilacz 800W+

jak kupujesz zasilacz firmy krzak to tak, markowa sześćsetka sobie z tym zestawem spokojnie poradzi, możesz wziąć ~650 jak chcesz zapasu

 

edit. zapomniałem dodać w pierwszym poście, ale zależałoby mi także na tym, aby zasilacz był w miarę cichy

no to X-660, nie dość, że najlepszy to jeszcze najcichszy

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czyli co, brać tego Seasonica x-660 i spokojnie pociągnie procka przy oc 4.6-4.8 i dwie karty w sli też po jako-takim OC? Nadal zachowując w razie czego jakiś zapas.

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

Hmm.. rozumiem i widzę, że tutaj sporo możliwości... Muszę chyba w takim razie przemyśleć to wszystko na spokojnie i wybrać odpowiedni.

To starsza seria. Choć warta "grzechu". ;)

Czyli w takim razie ten jest z nowszej serii? http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/1775412 ,szczerze nie mam pojęcia już co wybrać, za dużo opcji w tym wszystkim, a może jakiegoś corsaira? Z tego co wiem niektóre modele są produkowane przez seasonica.
Link to post
Share on other sites

No to zamówiłem, zobaczymy może pojutrze dojdzie. Dzięki wam za pomoc w wyborze, temat mozna chyba zamknąć. Pozdrawiam

 

@down. Poszły plusiki na pierwszej stronie w postach porozdawałem.

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...