Skocz do zawartości

Początki nowego regulaminu w dziale Rankingi


Recommended Posts

Przygotowujemy kilka usprawnień w umieszczaniu wyników w rankingach.

Oczywiście na pierwszy ogień idzie funkcja dodania screenów potwierdzających autentyczność wyników.

Do każdego wyniku będzie można (lub trzeba będzie), dołączyć screeny.

 

Równolegle do tych zmian przygotowujemy też jasny regulamin, jak szybko mają być weryfikowane wyniki, jak ma wyglądać reakcja na zgłoszenie usunięcia itp.

 

I tu mam kilka propozycji, np:

 

1. Jeśli po upływie 3~4 dni od "zgłoszenia do usunięcia", autor wyników nie nawiąże dyskusji, nie odpowie na komentarze, nie przedstawi argumentów że jego wyniki są autentyczne, wyniki zostaną skasowane z bazy.

(Tu możemy stworzyć jakichś mechanizm do powiadamiania na e-mail, że ktoś zakwestionował nasze wyniki)

 

2. Każde zgłoszenie do usunięcia musi mieć jasne i rzeczowe argumenty. Często pojawiają się uwagi w stylu: niemożliwe, wyssane z palca, oszukuje itp. Z takiego zgłoszenia nic nie można wywnioskować. Takie zgłoszenia będą ignorowane.

 

3. Jeśli w komentarzach pojawi się co najmniej 5 opinii podważających autentyczność wyniku, wynik zostanie skasowany.

 

4. Wyniki będą kasowane od razu po zgłoszeniu wysłanym od moderatorów działu Rankingi. Docelowo mogło by być ich trzech.

 

c.d. w opracowaniu

 

czekam na Wasze sugestie i pomysły

Link to post
Share on other sites

3. Jeśli w komentarzach pojawi się co najmniej 5 opinii podważających autentyczność wyniku, wynik zostanie skasowany.

 

punkt wg mnie będzie miał bardzo rzadkie zastosowanie w praktyce. Czemu? Bo niewiele osób komentuje wyniki.

 

Pozostałe punkty podobają mi się.

 

PS. Wojtku - czy mógłbyś zajrzeć tu i wypowiedzieć się lub zastanowić nad moją propozycją?? (ostatni bodaj post w temacie)

viewtopic.php?f=24&t=231&start=20

Link to post
Share on other sites

5. Oprocz konfiguracji podaj w tescie, na pulpicie znajdowac sie musi CPU-Z oraz GPU-Z (GPU-Z niewymagany przy aplikacjach testujacych tylko cpu bez wykorzystania gpu), oraz co oczywiste okienko z wynikiem przeprowadzanego testu.

 

pomyslmy co tu jeszcze napisac :P

Link to post
Share on other sites

5. Oprocz konfiguracji podaj w tescie, na pulpicie znajdowac sie musi CPU-Z oraz GPU-Z (GPU-Z niewymagany przy aplikacjach testujacych tylko cpu bez wykorzystania gpu), oraz co oczywiste okienko z wynikiem przeprowadzanego testu.

Może jeszcze niech samo testowanie nadzoruje redaktor, żeby nie było żadnych oszustw tudzież manipulacji :):D :D :o:P

 

Ludzie, dajcie spokój z takimi wymogami, inaczej będzie tylko kilkanaście wyników w danych benchmarku, bo nikomu się nie będzie chciało spełniać tylu wymogów :P

Link to post
Share on other sites

zobacz ile wymogów musza ludzie spełnić na benchit, a wyników jest sporo. Dodanie CPU-Z i/lub GPU-Z/Everesta to nie jest jakiś duży problem.

A teraz policz ile osób z BMK ma wyniki na benchit'cie, a ile jest w tutaj w Rankingach :P
Link to post
Share on other sites

Jeśli można, chciałbym zasugerować żeby moderatorzy ogarnęli jakoś dział super pi :). Denerwujące jest dostawanie się do najlepszych wyników, które są na końcu tabelki :0 dodatkowo windowane są wyniki bez próby 1M. M że jeśli chodzi o 3d marki, link porównawczy do ORB w zupełności powinien zastąpić zakładki z cpu-z, gpu-z oraz screena (wszystko tam dokładnie pisze i wynik jest zweryfikowany na hwbot.org takie wyniki są akceptowane). Jeszcze jakby się dało jakoś "karać" czy upominać użytkowników, którzy bezpodstawnie, w agresywny i wulgarny sposób komentują wyniki szantażami do usunięcia itp. Dziękuję .

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o 3d marki, link porównawczy do ORB w zupełności powinien zastąpić zakładki z cpu-z, gpu-z oraz screena (wszystko tam dokładnie pisze i wynik jest zweryfikowany na hwbot.org takie wyniki są akceptowane).

odpada - wczesne wersje 3DMarka nie mają połączenia z ORBem. Też nad tym myślałem ale _nick_ mnie wyprowadził z błędu.
Link to post
Share on other sites

Heh zapomniałem dodać że chodzi o 3dmarka 2006 i vantage, my bad(innych tu nie ma :) ). Jeśli mają taką funkcję udostępnioną to why not ? Dodatkowym atutem jest to, że w prosty sposób w tabelce na jednej stronie można porównać co i jak. Dodatkowo, skoro starsze wersje nie miały takiej możliwości powiedz co się stało z peackeeper beta, Lepsze jest wrogiem dobrego i wg mnie to i to powinno być akceptowane, bo niby na jakich podstawach screen'y są bardziej wiarygodne od walidacji 3dMarka. Poza tym nie chodzi mi o to żeby akceptować tylko wyniki z ORB, Boże broń! Na przykład jeśli jest problem z połączeniem, lub w warunkach, w których nie mamy możliwości na dostęp do sieci screen jest jedynym wyjściem na uzyskanie wiarygodności, tu się zgodzę ALE! jeśli działa i jest ono sprawne nie widzę żadnych sensownych przesłanek żeby nie akceptować takiej metody. Sugeruję aby to i to było akceptowane, jeśli można czemu nie prosiłbym o argumenty.

Pozdrawiam Garden

Link to post
Share on other sites

1.No właśnie o to mi chodzi :0 Bo niby dlaczego nie?

2. Dlatego właśnie przywołałem przykład peacekeepera, pojawiła się nowa wersja i teraz taka jest akceptowana

3.Co na temat super pi, oraz agresywnego obrzucania błotem w niektórych komentarzach ?

Przemyślcie to chłopaki.

Pozdrawiam Garden.

Link to post
Share on other sites

Ależ ja mówię o 3DMarku06. Jego pierwsze wersje nie mają linku do ORBa.

dlatego futuremark wydał patcha 1.1 którego można pobrać za darmo tak samo jak pełną wersje bencha (pełną tzn bez limitów co do ilości testów zamieszczanych na orbie - aktywny/publiczny może być tylko jeden)
Link to post
Share on other sites

Myślę że możemy postawić wysokie wymagania co do zawartości screenów.

W końcu dobre Rankingi nie sprowadzają się do ilości wyników, ale ich autentyczności.

Niech wyników będzie nawet o połowę mniej, ale przynajmniej będzie można na ich podstawie dobrze ocenić wydajność sprzętu. Skorzystają na tym także Ci, którzy nie chcą wrzucać wyników, a jedynie je analizować.

Link to post
Share on other sites

Ja najpierw proponowałbym załatać luki :D:

 

Znalazłem błąd w systemie zgłaszania do usunięcia ;)

 

Przede wszystkim można zgłaszać bez podania przyczyny - wchodząc w komentarze i przejeżdżając wyżej jest "zgłoś do usunięcia" i po kliknięciu nie przenosi do okna do podania powodu, tylko czy chce zgłosić ten wynik do usunięcia (OK lub Anuluj) :)

 

Druga rzecz, to jak ktoś zgłosi dany wynik to wystarczy wpisać jako adres:

"http://www.benchmark.pl/benchmarki/toRemoveNew?benchmark_id=(id_wyniku)"
I wtedy jeszcze raz wyskakuje okienko do napisania powodu i po zgłoszeniu pokazuje się moje wyjaśnienie, a nie tego kto wcześniej zgłaszał bądź też oba naraz ;)

 

Jeżeli nie wiecie o co chodzi, to zgłoście pierwszy lepszy wynik z brzegu i podajcie mi ID wyniku :D

Link to post
Share on other sites

Everest w wersji trial (http://www.lavalys.com/) ma możliwość stworzenia raportu o testowanym sprzęcie. Można by zdefiniować jakie elementy trzeba wybrać do raportu - np: "Komputer" i "Płyta główna", a potem taki plik html dołączyć do swoich wyników.

Wyglądało by to tak:

http://www.benchmark.pl/uploads/backend ... verest.mht

 

Jest w miarę przejrzyste, szybko się to robi, nie trzeba pisać skomplikowanych poleceń jakie apliakacje muszą byc otwarte obok prezentowanych wyników.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...