Skocz do zawartości

Dobry firewall dla w7


Recommended Posts

Niby comodo jest taki świętny ale u mnie w pracy dymali go jak chcieli niezależnie od poziomu zabezpieczeń. Puki co jedynie f-secure dał rady zablokować większość ataków komercyjnymi szpiegami. Wcześniej korzystałem z comodo ale nikomu osobiście tego nie polecam, bo ewidentnie ma jakieś backdoor'y i przepuszcza korporacyjne szpiegi.

Link to post
Share on other sites

Jeśli program będzie źle skonfigurowany to i najlepszy nie pomoże.Co do konfiguracji programu Comodo są poradniki jak poprawnie skonfigurować zaporę.

Unixowi specialiści od bezpieczeństwa w dużym studiu z dużą kasą raczej potrafią skonfigurować comodo. ;) Łykał wszelkie ataki komercyjnymi szpiegami niezależnie od ustawień. Jedynie f-secure uniemożliwił zdalne instalowanie softu szpiegowskiego na moim komputerze. Dopiero w takich warunkach można się przekonać ile warte są nasze zabezpieczenia.

Link to post
Share on other sites

Z Darmowych Comodo lub Zone Alarm. :) A jeśli chcesz coś płatne np. Pakiet Antywirus + Firewall.

To z ręką na sercu polecam ESET Smart Security. :) Firewall w nim jest na tyle dobry że np. na profilu Interaktywnym.

Każde połączenie jest sprawdzane i wyskakuje Ci okno czy ma zezwolić na połączenie, czy ma odmówić. Jeśli mam polecać to osobiście polecam. :)

Link to post
Share on other sites

Przeczytajcie o warunkach zabezpieczenia komputera w sieci przy przeprowadzeniu transakcji bankowych, bo sam fairwall to z a mało-należy używać pakietów bezpieczeństwa. Jeśli chcecie się przekonać, czy dany pakiet bezpieczeństwa jest dobry-poczytajcie sobie logi z windumpa, lub BWMeter. Co do F-secure-wszystko by było dobrze gdyby nie podejście producenta do prywatności danych przetwarzanych przez użytkowników-nie mam zaufania do tego produktu. Co do pakietów bezpieczeństwa, najlepsze to KIS, ESET, Norton, Zone Alarm, G-Data i kilka innych. Co do fairwalla-jest takie powiedzenie-lepiej nie mieć fairwallu, niż mieć źle skonfigurowane. Fairwall systemu Windows jest w miarę skuteczne wbrew potocznej opinii o nim, ale dużo zależy od ryzykownych zachowań w sieci. Aby się przekonać o skuteczności zapory, wystarczy zainstalować grę on-line-Raplez lub Metina. A potem patrzymy w logach przy wyłączonych programach, czy są wysyłane jakieś pakiety, czy też nie. Są też programy do przechwytywania i dekryptarzu zawartości pakietów internetowych....

 

Pomogłem? Dawać plusy.

Edytowane przez intervojager
Link to post
Share on other sites

Niby comodo jest taki świętny ale u mnie w pracy dymali go jak chcieli niezależnie od poziomu zabezpieczeń. Puki co jedynie f-secure dał rady zablokować większość ataków komercyjnymi szpiegami.

Popieram, Comodo może i wystarczy dla domowego użytkownika który sprawdza maila i facebook. Do roboty musi być komercyjne rozwiązanie i tu F-Secure faktycznie sprawdza się najlepiej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...