Skocz do zawartości

Kupno karty graficznej do zestawu (1200zł-1400zł)


Recommended Posts

Siema wszystkim, na wstępie napiszę, że niemalże skończyłem składać mój nowy komputer, chyba brakuje mi już tylko karty graficznej(No i dźwiękowej, ale to już tam z czasem). Może przepłaciłem za części, albo wybrałem złe (Mam nadzieję, że nie tragicznie złe), ale już niestety wszystko kupiłem, na końcu posta zamieszczę pełną specyfikację. Kartą chciałbym pod gry, rozdzielczość na jakiej gram do 1920x1080. Chciałbym mocnę kartę, na początku myślałem nad GeForcem GTX 560Ti albo radeonem 6950. Zniechęciły mnie testy gdzie widać jak karty lubią kuleć na wyższych rozdzielczościach, mianowicie mają spore spadki fps, czasami poniżej 35 fps. Wołabym uniknąć czegoś takiego, wiadomo tam nie trzeba we wszystko grać na MAX detalach z wygładzaniem(Zwłaszcza, że czasami nie widać różnicy) itd. Nie chcę też się za bardzo rozpisywać, bo pewnie nie będzie się wam chciało tego czytać, ale jeszcze tylko trochę xD. Jak pisałem zarówno 560Ti jak i 6950, nieco mnie zawiodły, to postanowiłem zajrzeć na wyższą półkę czyli GTX 570 i Radeon 6970, wydają się być mniej skoczne jeśli chodzi o liczbę FPS (Ja wiem, że gtx 580 deklasuje je obie, ale to już jednak sporo większy wydatek). No i teraz kolejne problemy po długich poszukiwaniach modeli 570, podobno modele mają kiepską sekcję zasilania i lubię się palić przy OC, i jedynie modele ASUS DCII i Gainward Phantom/GLH, mają pełną sekcję, więc czy warto wybierać jednego z nich? Czy może brać Radeona 6970, który sobie nieco lepiej radzi w większych rozdzielczościach, ale w takim razie, który model brać? Przepraszam, że tak dużo napisałem, ale nie wiedziałem jak to skrócić bo już od miesiąca składam ten komputer i trochę się pogubiłem w tym wszystkim.

 

Specyfikacja:

CPU:Intel i5 2500k

Cooler: TR Silver Arrow

MoBo: MSI Z68A-GD65 (G3) (Wziąłem patrząc przyłościowo, Ivy bridge no i PCI-E 3.0. Ewentualnie zrobię sobie SLI/CF i podłączę drugi monitor, albo zmienię na taki z większą rozdziałką)

PSU: ModXStream 600W (Wiem, że mogłem wziąść XFX Core, ale nie był dostępny jak kupowałem procka i płytę, a takto zostałbym bez komputera)

RAM: 2x4 GB OCZ 1333mhz (Wziąłem nieco więcej bo zajmuję się obróbką wideo, oraz pracuję w takich programach jak Corel i PS, a przy 4gb zawsze mi brakowało płynności po dłuższym czasie)

Case:Corsair 650D(Wymieniłem wszystkie wentylatory poza 120mm z tyłu jego dopiero wymienię, jest tam 2xEnermax 140mm TB Silence UCTB14 a z przodu BitFenix Spectre 200mm)

 

Ok trochę tego jest. Będę bardzo, bardzo, bardzo wdzięczny za waszą pomoc, bo naprawdę nie wiem już co wybrać a nie chcę potem żałować.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Trochę dałeś du*y z zasilaczem. Z takim budżetem do tego zestawu mógłbyś śmiało atakować SLI z GTX 560Ti. To, że karty 570 mają słabą sekcję zasilania to jakaś bzdura, nie wiem gdzieś Ty to wyczytał.

 

Ja fanem ATI nie jestem ale koledzy zaraz coś na pewno doradzą.

 

ps. ekegancki coolerek na procesor ;) jutro też taki będę miał :D paczuszka z cooling.pl już w drodze :D

 

Mógłbyś napisać czy jest jakieś okablowanie dodatkowe do niego ?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Szukać okazji. Da się za 7 stówek wyrwać 560Ti oj da się trza tylko dobrze filować na okazję.

6970 też nie kupi za 1400zł najtańszy sensowny na alegro to lighting za 1529zł.

 

Z tym budżetem to faktycznie jedyne porządny 570.

 

Jak jedna karta to ja bym się nie pi*******ł i tego atakował :

http://allegro.pl/asus-gtx570-directcu-ii-1280-mb-i2025230393.html

Link to post
Share on other sites

Tutaj podaje link do tego tematu o 570 i niby palących się sekcjach http://www.overclock.net/t/929152/have-you-killed-a-570-no-recent-deaths-buy-some-570s . Porównań też już się naoglądałem na milionie stron :D. Chciałbym jakieś konkretne propozycje, to oczekiwanie na nowe radki też złym pomysłem nie jest, ale nie wiadomo jak się będą miały te nowe radki jeśli chodzi o cenę, bo tak to brałem tę opcję też pod uwagę. Z zasiłką wiem, że lipa, sam nie byłem zadowolony, ale niestety w sklepie gdzie akurat najtaniej była i płyta i procek zasiłki były mało dostępne akurat, ogólnie jest to wersja ModXStream Pro, czyli ta nowsza konstrukcja, ale i tak wolałbym XFX albo jakiegoś Anteca.

 

@UP. Sam myślałem nad tym Asusem, ale ma trochę spore gabaryty, jeśli robiłym jakieś SLI w przysłości to nie wiem czy by za gorąco im nie było. Oczywiście pod SLI/CF wymieniałbym zasiłkę, ale to chyba się domyślą wszyscy.

 

ps. ekegancki coolerek na procesor ;) jutro też taki będę miał :D paczuszka z cooling.pl już w drodze :D Mógłbyś napisać czy jest jakieś okablowanie dodatkowe do niego ?

 

Dopiero teraz to zauważyłem. Też z coolinga zamówiłem, w zestawie ogólnie jeśli chodzi o kabelki to jedynie jest rozdzielacz typu "Y" na 2x4 pin, a poza tym już nic.

Edytowane przez C r 0 w
Link to post
Share on other sites

jak ci się nie spieszy to możesz poczekać do lutego na HD78xx/HD79xx , a jak pilnie potrzeba nowego gpu to - HD6950/gtx560Ti/HD6970/570 Asus DC II

 

zasiłka ModXStream to konstrukcja Sirteca seria G14S , tylko w jednym teście nie dała rady pod maksymalnym obciążeniem , oczywiście żaden podzespół nie został uszkodzony , więc niejako swoją funckje ten ModX spełnił , choć faktycznie lepiej byłoby mieć coś od Seasonica z najnowszej serii S12II

Edytowane przez rewox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I tak nie wiem czy te karty byś nie miał za blisko do SLI. Ja tam mam dwa 570 i nie mam problemów. I to konstrukcje referencyjne !

Też się zastanawiałem na referentami, ale nie dość, że ciężko znaleźć coś poza EVGA, to cena w sumie niewiele się różni od jakiegoś autorskiego twora. Jak ogólnie mają się temperatury tych dwóch referentów? Podkręcałeś je coś, czy zostawiłeś na stockowych zegarach (W sumie SLI/CF pewnie nie byłoby sensu kręcić), a no i jeszcze najważniejsze, co z mikroprzycięciami, zdarzają się, czy w twoim wypadku całkowity brak?

jak ci się nie spieszy to możesz poczekać do lutego na HD78xx/HD79xx , a jak pilnie potrzeba nowego gpu to - HD6950/gtx560Ti/HD6970/570 Asus DC II

Śpieszyć mi się nie śpieszy, zawsze na ps3 można pograć, ale jednak komp to komp i nic go nie zastąpi, zwłaszcza jeśli chodzi o FPS-y i RTS-y.
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nie ma czegoś takiego jak mikroprzycięcia. Kręciłem je dla sportu w zeszłą niedzielę robiliśmy na forum mały contest. Szły na 1.1v na 900Mhz bez pierdnięcia. Temperatury ja mam takie jak każdej z osobna bo mam budę za 7 stów :) Czy li około 35-40 w idle i do 75 w grach ale to już w jakimś metro albo coś. Normalnie koło 60-65.

Link to post
Share on other sites

Spokojnie można teraz wyrwać sli z gtxów 470 do 1400zł które zmiecie nawet nowego hd7970 i to jest w tej cenie najlepsza opcja wydajnościowo ,gorzej jest jeśli chodzi o temperatury i pobór mocy ( mój gtx grzeje pokój 4x3m i nawet kaloryfera nie używam :) ) Jeśli chcesz pojedyncze gpu , to radziłbym poczekać na 7950.

@Edit

Tu macie sklep z stuffem evga , zawsze najnowszy sprzęt POLECAM!

Jest nawet 560ti 448sp :)

http://www.ddr2.pl/EVGA-k48-0-3-default.html

Edytowane przez Ajschylos
Link to post
Share on other sites

Spokojnie można teraz wyrwać sli z gtxów 470 do 1400zł które zmiecie nawet nowego hd7970

Może i zmiecie, ale czy da radę wyrwać takie jeszcze nówki? Sam zastanawiałem się nad SLI z GTX'ów 480/470, ale niestety poza używkami nic nie ma, przez to też często nie dostanę gwarancji. Co do pojedycznego GPU czy CF/SLI, jest mi to obojętne, miałem już kilka razy karty w Crossfire (Tylko SLI póki co mnie omija)

Nie ma czegoś takiego jak mikroprzycięcia. Kręciłem je dla sportu w zeszłą niedzielę robiliśmy na forum mały contest. Szły na 1.1v na 900Mhz bez pierdnięcia. Temperatury ja mam takie jak każdej z osobna bo mam budę za 7 stów :) Czy li około 35-40 w idle i do 75 w grach ale to już w jakimś metro albo coś. Normalnie koło 60-65.

No też racja, buda ma sporo to powiedzenia w tej sprawie, ale chyba moja nie jest jakaś też strasznie zła, ogólnie wybrałem ją po przeczytaniu tej recenzji na waszej stronie http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Corsair_Obsidian_Series_650D_-_obudowa_prawie_idealna-4300.html . Wentylatory wymieniłem i trochę chłodniej jest bo te fabryczne są kiepskie.

 

Hmm.. Mało ludzi się wypowiada na temat radków, poza tą nową serią HD7xxx, więc jeszcze się wstrzymam, bo ogólnie z geforce-ami miałem różne przeżycia, i mam do nich mieszane uczucia, ale nie przekreślam, żadnej z firm, bo myślę, że obie mają jeszcze jakieś ciekawe propozycje. Jeszcze raz wrócę do tych referentów, zastanawiałem się czy nie wziąść tego oto Zotaca, lecz coś mi w nim nie pasuje http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-570-gtx-synergy-1280mb-zt-50205-10p-419564 , może to Synergy Edition, może ktoś miał styczność z tą kartą, albo jakąkolwiek inną tego typu.

Link to post
Share on other sites

Cr0w a co ci z nowej karty ? Karty ze sklepu najszybciej tracą na wartości i jak dla mnie kupno karty highendowej z obecnej generacji dostępnej w sklepach jest głupotą , no chyba że lubisz tracić po 3-4msc kilka stówek bo tak się to zwykle kończy , lepiej kupić później za połowę ceny z gwarą bo karta z high endu pozostanie długo wydajna ( no niestety gpu się rozwijają szybciej niż efekty graficzne jak i gry ) .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na początku brałem pod uwagę EVGA, ale potem się jeszcze rozglądałem po jakiś nie-referentach. Ogólnie EVGA ma dwa rodzaje 570 i też nie wiem, czy jest jakaś różnica między nimi, jednen to na 100% referent http://image.ceneo.pl/data/products/10065855/i-evga-geforce-gtx570-1280mb-ddr5-320bit-pci-e-012-p3-1570-er.jpg tego typu, ale jest jeszcze taki twór, który jest też podejrzanie tańszy http://image.ceneo.pl/data/products/10971157/i-evga-geforce-gtx-570-1280mb-ddr5-320b-2d-h-pci-e-012-p3-1571-kr.jpg , nie chciało mi się doszukiwać co się w nich różni, więc odłożyłem je na dalszy plan póki co.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ta druga to niby ma lepsze chłodzenie. Ona wyszła później ale de facto to też jest referent. Jednakże, znafcy tematy powiadają, że do SLI jest lepiej właśnie mieć konstrukcję referencyjną typowo (taką jak ta pierwsza) bo układ chłodzenia jest tak skonstruowany, że wywala od razu gorące powietrze na zewnątrz budy, gdzie nie-referent wprawdzie chłodzi bezpośrednio lepiej rdzeń , ale rozdmuchuje ciepłe pow po budzie co przy dwóch kartach może wywołać odwrotny skutek do zamierzonego. Była zresztą dyskusja o tym kiedyś tutaj.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem niby porównanie już obu, tutaj jest jedna i druga , poza nieco zmienionym układem PCB rzeczywiście, różnicy nie ma. No nic pozostaje mi się zastanowić nad tym evga, prawdopodobnie tym w 100% referencyjnym, może się zdecyduje, jeśli nikt już się nie wypowie na temat radków z serii HD69xx :P.

Link to post
Share on other sites

Ale z zagranicy chcesz kupować ?

 

Jak chcesz Evge tak jak piszesz to tu masz tanio i w razie czego nie zapomnij zarejestrować dostaniesz 10lat gwary :)

http://www.saturion.pl/product/114537/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/GeForce_with_CUDA_GTX_570_EVGA_1280MB_2xDVI_mHDMI_PCI_E_.html

 

Jak byś się zdecydował zwróć uwagę na to w tym sklepie:

Cena obowiązuje wyłącznie przy złożeniu zamówienia przez sklep internetowy.

Ceny w salonach Saturion mogą różnić się od cen prezentowanych na stronach sklepu internetowego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Dokładnie. Ja mam jedną z Saturiona i jedną z komputronika.

 

Ale ceny tych kart to jakiś kosmos ! Spojrzałem na paragony: Dokładnie rok temu za tą z saturiona dałem 1314zł a z tą z komputronika 1216zł !

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

No chyba wezmę tego z saturiona bo mam tam jeszcze zniżkę niewykorzystaną, to może dojdzie do poniedziałku jak dzisiaj zapłacę. No nic to dzięki wszystkim, widać Radeonowcy chodzą wcześniej spać :P, już zamówiłem tą EVGA i zobaczymy co z tego będzie %-). Plusiki też poleciały. Dzięki wszystkim za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...