Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema chciałbym kupić nowy komputer tak do 1600 zł . Jeden który zwrócił moją uwagę pod względem kupionych egzemplarzy to ten

 

http://allegro.pl/black-quad-fx-4-x-3-8ghz-8gb-1000gb-gt-520-2gb-i2018576597.html

 

Na pierwszy rzut oka wszystko ok fajny tani fajna karta fajny procek , ALE coś mi kazało spytać was o opinie żebym sie nie przejechał na podejmowanych samemu decyzjach.

 

Ocencie mi tego kompa a jeżeli zajdziecie coś lepszego do 1600 to dajcie linki .

Komputera używam w 90% do GIER

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

nie trzeba daleko szukać :)

 

Crysis FullHD 4xAA DX10 - 3.6 fps

Jak ktoś lubi slideshow :>

 

Komputery allegrowe muszą być jak najtańsze. A to oznacza kiepskie komponenty i kiepską wydajność.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Budzetowy_GeForce_GT_520_oficjalnie-34360.html

 

Naprawdę nie można było sprawdzić jak powolny jest GT 520 i dawać się nabierać na allegrowe opisy?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dobra troszke sie pomylilem nie do 1600 tylko do 1500 :D Jeżeli można by było i jak coś to chodzi mi tylko o to żeby na moim kompie chodziły gry takie jak:

Call of duty moder warfare 3

Battlefield 3

Skyrim V The elder scorlls

 

jak narazie zestaw jacka jest git tylko teraz zmniejszcie cene z 1611 do 1500 xd

Link to post
Share on other sites

Skyrim to nawet na moim chodzi na średnich w około 30FPS, a nie powinien przy Gainward GeForce 9500GT i Athlonie 64x2 5600+ ;) Dodam, że mój sprzęt warty jest teraz w porywach do 700zł, więc twój nowy za 1500 z pewnością pociśnie takie tytuły. Może nie na maksymalnych, ale zawsze.

Oczywiście jak możesz zaoszczędzić na obudowie, napędzie to oszczędzaj, bo to opłacalne. Chyba, że nie, to wtedy odejmujesz jakieś 220zł za te podzespoły.

Mamy więc około 1300zł na wnętrze. I tutaj jest klopsik, bo przydałby się dysk, jak masz jakiś to zostaw, jak nie to wypadałoby kupić choćby używkę. Na allegro wypatrz.

Najlepiej byłoby złożyć coś takiego:

Procesor Intel Core i3 2100 3.3 GHz BOX-

Płyta główna Asus P8H61-M LX R3.0 -205zł

Pamięć Goodram 1333MHz 4GB -75zł

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 6850

Zasilacz Chieftec GPA-450S8 450W 80+ -161zł

 

Zestaw rozsądny, może w styczniu wyrobisz się za 1500.

Link to post
Share on other sites

a jak myślicie ceny sprzętu w styczniu pójdą ostro w góre ?

 

stary komp nie idzie do rozbudowy tylko na sprzedaż tak że zestaw ma być od zera

- DVD-RW mam tak że to może odpaść

- i odsyłam dysk do Seagate bo strasznie głośno chodzi więc jak by wymienili mi albo naprawili to dysk też może odpaść

 

piszę w imieniu brata (morderss) bo niema go w domu.

Link to post
Share on other sites

Ceny spadną, więc albo wyniesie cie taniej, albo po prostu dorwiesz coś lepszego jeszcze za tą cenę, za którą teraz trzeba bulić :)

No, skoro napęd masz to jest okej. Ja bym czekał do stycznia(I czekam :D), ceny spadną, premiera nowych radeonów, wszystkie karty pójdą w dół(żeby zwiększyć popyt również na nie), jak chcesz to czekaj do kwietnia, premiera Ivy-Bridge, Sandy pójdzie oczywiście w dół i już jesteś sto złoty cięższy. Chociaż jakby tak myśleć, to nigdy się tego sprzętu nie kupi, bo co chwilę coś może spowodować, że wyjdzie coś nowego, albo coś stanieje itp.

Link to post
Share on other sites

Niestety, dużo jest takich osób które lecą na te opisy i wykresiki wyssane z palca jaki to komp jst wydajny. A w rzeczywistości we wszystkich siedzą najgorsze z możliwych części i zasilacze no name i takie kompy śmigają przez kilka miechów i zgon :/ Ludzie nieznający się na sprzęcie wezmą to bez zastanowienia bo się zwyczajnie nie znają.

Link to post
Share on other sites
http://ogit.pl/produkt/734/exterminator-dominator-maxymator-19-8ghz-16gb-ram-2tb-radeon-6870-over-clock-[ogit] ludzie polecą na te 19,8 GHz (przyznam się, że też go chciałem kupić) ten zestaw nie jest jakiś tragiczny, ale np w Media Markt stoi taki Athlon 64 x2 i gt 520 z nagłówkiem super wydajny komputer NFS HP Edition i tacy nie znający się rodzice kupią dziecku bo ładny.
Link to post
Share on other sites

Te opisy, to masakra. Płyta dedykowana dla graczy, procek dedykowany dla graczy ( te 19,8GHz to przegięcie :o), 16 GB pamięci operacyjnej o podwyższonej prędkości do 1600Mhz (1600MHz to teraz standard ),rewelacyjna karta graficzna 6870 (rewelacyjny to jest HD7970 albo GTX580) a z zasilaczem to już pojechali, dedykowany do zadań specjalnych :wariat: (jakiś pewnie z czarnej listy zasilaczy).

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Nic panowie nie zrobicie, znam ludzi co kupili byle co i teraz tłumaczą się tym że na ich potrzeby wystarczy. Mogli się doradzić a nie zrobili to teraz mają. Dlatego zachęcam tych co pytają się o porady że jak znają kogoś co chce kompa złożyć to niech odeśle go tutaj.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...