Skocz do zawartości

Podkrecanie hd6950


Recommended Posts

Jeżeli zaczną ci pojawiać się artefakty, komputer się zawiesi to znak że trzeba podbić napięcie. Radzę jednak tego 1.2V nie przekraczać. A i nie testuj tylko w samym 3dmarku, potestuj też w jakiś wymagających grach, w furmarku jeszcze możesz testować. Tak, aby być pewnym że jest ok bo sam 3dmark może nie wystarczyć.

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

MSI Afterburner jest lepszy. Pierwszy raz zwiększ rdzeń o 50Mhz później co 10 i testuj 3dmark11. Jeśli temperatura nie przekroczy 80 to bo utraceniu stabilności zwiększ napięcie na rdzeniu.

Akurat do tej karty msi afterburner się nie nadaje bo nie uniemożliwia zmianę napięcia a czy jest lepszy do kart msi na pewno do twojej karty jest dedykowany jest saphire trix i na nim podkręcaj
Link to post
Share on other sites

Odczujesz na pewno. Tamten staroć ma bardzo małą rozdzielczość, dłuższy czas reakcji itd, itp. Ogólnie jest też dużo mniejszy, więc po przesiadce na nowy zwiększy ci się sporo komfort korzystania z komputera.

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Wg mnie 21,5 cala do grania w full hd to słaby pomysł. Powierzchnia monitora na tyle mała że i tak nie będzie widać w pełni uroków 1080p. 22 cale to jeszcze dobre na 1650x1080 jest. 1920x1080 za sensowne uważam od 23 cali w górę. Ścina Ci BF3 na Radeonie 6950? a w jakich ustawieniach ultra? Podaj resztę komputera. Miałem kilka dni Asusa GTX460 1GB TOP i w trybie high nie było ścin, komfortowe 35 klatek, czasem spadki do 30. Jednak powyłączane wszelkie Aliasingi i Anizotropy. Wszystko to na leciwym procku E7300 skręconym do 3,6ghz. Także jeśli nie poustawiałeś ultra i AAx16 ;) to dziwie się że Ci na podkręconym HD6950 coś tnie.

Link to post
Share on other sites

Czytaj wszystko.Ustawiłem na ultra ale po o/c mnie scina.

 

I5 2500k

HD 6950

 

 

No i pierwsze problemy oczywiscie juz sa :). http://imageshack.us/photo/my-images/806/beztytuunon.png/

 

O co chodzi?Pod obciążeniem na 2 ss jest 1020v a na 1 jest 1100v.

Voltage nie zwiększałem ;/

 

Czy to możliwe ze standardowe V na mojej karcie to 1020v?

Edytowane przez Hadziuk
Link to post
Share on other sites

Radek jest wydajniejszy :D. Problem rozwiązałem przeinstalowaniem programu ;).

Tak wydajniejszy .. nie wiem w czym w 3Dmarku? Jakby to było takie oczywiste że w meczu GTX 560 Ti vs HD6950 jest 1 : 0 dla czerwonych to nie byłoby setek tematów i wielu artykułów w internecie o tym. GTX jest tańszy, do tego lepiej się kręci i nie będzie ciągłego kombinowania ze sterownikami jak w przypadku AMD. Po za tym ma PhysX (polecam zagrać choćby w Mafię 2) i CUDE. A co ma HD6950? lepszą wydajność w testach syntetycznych, bardziej okazałą architekturę która nijak nie przekłada się na wydajność przez spaprane sterowniki. W wielu przypadkach ma zablokowane napięcia (np. MSI). Po za tym w grach różnie wyniki się prezentują, w jednych tytułach wygrywa 560tka w innych 6950. A jeśli przykładowo na 10 gier w 6 AMD wygrywa to o ile klatek o 3? Dlatego generalizowanie że rzekomo Radek jest szybszy nie do końca jest prawdą. Ale ważne że Ty jesteś zadowolony. Ja i tak z powyższych powodów wybieram GTX 560 Ti od MSI w wersji Hawk.
Link to post
Share on other sites

Jakby to było takie oczywiste że w meczu GTX 560 Ti vs HD6950 jest 1 : 0 dla czerwonych to nie byłoby setek tematów i wielu artykułów w internecie o tym. GTX jest tańszy, do tego lepiej się kręci i nie będzie ciągłego kombinowania ze sterownikami jak w przypadku AMD. Po za tym ma PhysX (polecam zagrać choćby w Mafię 2) i CUDE. A co ma HD6950? lepszą wydajność w testach syntetycznych, bardziej okazałą architekturę która nijak nie przekłada się na wydajność przez spaprane sterowniki. W wielu przypadkach ma zablokowane napięcia (np. MSI). Po za tym w grach różnie wyniki się prezentują, w jednych tytułach wygrywa 560tka w innych 6950. A jeśli przykładowo na 10 gier w 6 AMD wygrywa to o ile klatek o 3? Dlatego generalizowanie że rzekomo Radek jest szybszy nie do końca jest prawdą. Ale ważne że Ty jesteś zadowolony. Ja i tak z powyższych powodów wybieram GTX 560 Ti od MSI w wersji Hawk.

Wybacz ale tak się składa, że miałem w zeszłym roku różne karty graficzne i wiem że błędy występują zarówno w przypadku AMD jak i nVidii (no chyba, że nie słyszałeś o fochach Fermiego?). Poza tym śmiem twierdzić, że GTX560 Ti są znacznie cieplejsze i potrzeba do nich naprawdę wydajnych coolerów GPU. A co do wydajności tych kart to wiadomo, że raz jest jedna lepsza a raz druga, zależy od gry.
Link to post
Share on other sites

Tak wydajniejszy .. nie wiem w czym w 3Dmarku? Jakby to było takie oczywiste że w meczu GTX 560 Ti vs HD6950 jest 1 : 0 dla czerwonych to nie byłoby setek tematów i wielu artykułów w internecie o tym. GTX jest tańszy, do tego lepiej się kręci i nie będzie ciągłego kombinowania ze sterownikami jak w przypadku AMD. Po za tym ma PhysX (polecam zagrać choćby w Mafię 2) i CUDE. A co ma HD6950? lepszą wydajność w testach syntetycznych, bardziej okazałą architekturę która nijak nie przekłada się na wydajność przez spaprane sterowniki. W wielu przypadkach ma zablokowane napięcia (np. MSI). Po za tym w grach różnie wyniki się prezentują, w jednych tytułach wygrywa 560tka w innych 6950. A jeśli przykładowo na 10 gier w 6 AMD wygrywa to o ile klatek o 3? Dlatego generalizowanie że rzekomo Radek jest szybszy nie do końca jest prawdą. Ale ważne że Ty jesteś zadowolony. Ja i tak z powyższych powodów wybieram GTX 560 Ti od MSI w wersji Hawk.

 

placa ci za te herezje ? Radeon sie przynajmniej 2x lepiej kreci, no chyba ze OC na poziomie 50mhz nazywasz "lepszym kreceniem" :)

 

Po drugie , wiesz co to jest CUDA ? bo po twoim poscie mam przeczucie ze nie bardzo

 

Po trzecie, jezeli karta jest MSI to nie wazne czy to radeon czy geforce obydwa beda mogly regulowac napiecie, kazdy producent daje do swojej karty dedykowany program do podkrecania i regulowania napiecia , a tak w ogole odblokowanie regulacji napiecia w MSI afterburner dla Asusa, Sapphire czy Gigabyte to sa 2 minuty

 

Po czwarte, nie wiem dlaczego ale kazdy fanboj geforce'a podaje zawsze argument ze przy AMD sa problemy ze sterownikami jakoby Nvidia ich nie miala i ich fochy fermiego %-)

 

Po piate przedostanie co bys nie mowil to Radeon 6950 jest nieznacznie lepszy, w wiekszosci gier wygrywa z 560Ti, natomiast po OC obydwu kart ta przewaga jest juz wieksza.Juz nie bede wspominal jaka kolosalna (choc to moze za duze slowo) jest przewaga Radeona na procesorach typu Phenom, Ahtlon, C2D czy C2Q

 

I ostatnia rzecz, jezeli masz nadal pisac takie posty to zapraszam na www.geforce.pl tam na pewno Cie zrozumią i przyznaja racje ;-)

Edytowane przez oska81
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Posiadam MSI HD6950 TF III OC i chcial bym z niej wycisnąć coś więcej...

Podpowie Ktoś od czego zacząć ( jakim programem itp ) i czym sprawdzać czy jest ok ...

posiadam programik Video Card Stability Test, tylko skąd będę w razie czego wiedział że jest coś nie tak :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...