Skocz do zawartości

Niska liczba fps na dobrym sprzęcie.


Recommended Posts

Witam !

Niedawno zakupiłem nowy komputer i mam niską liczbę fpsów 20-35 w grach w których spokojnie powiniene mieć 50-60 np. Nfs Shift, Battlefield Bad Company 2, Arcania: Gothic 4.

Instalowałem już różne sterowniki do karty graficznej i to nie pomogło. Wyłączyłem nawet pionową synchronizacje.

 

Mój komp:

Płyta główna: Asus M5A78L-M LX V2

Procek: AMD FX 4100 3,6ghz x4

RAM 4GB

AMD Radeon hd 6770 1gb ddr5

Windows 7 home premium 64bit

Zasilacz Logic 500w.

Link to post
Share on other sites

Chcesz mieć w Gothic4 60fps na 6770? Nie ma takich cudów, ta gra zarzyna mocniejsze karty 2 razy, sam procesor nienadrobi przecież. To 5770 ze zmienionym biosem, więc cudów nie wymagaj. Do takiego komputera już bym dołożył do 6870 przynajmniej. Powiedz ile masz pkt w 3d11, to pokazuje komputera prawdziwą wydajność.

Link to post
Share on other sites

A w jakiej rozdzielczości grasz? Bo jeśli w Full HD to cudów na tym sprzęcie się nie spodziewaj.

Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że moja buda jest wydajniejsza. :P

Albo przynajmniej na tym samym poziomie.

Edytowane przez rap_r
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Płyta raczej też z gatunku budżetowych. Tyle tematów z zestawami na praktycznie każdą kieszeń, że aż dziwi, że ktoś bierze gotowce.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, ale mimo wszystko 20 fps w KAŻDEJ rozdzielczości to trochę mało. Spróbujmy znaleźć problem.

 

Sprawdź, czy przypadkiem nie działa Ci w tle jakaś aplikacja, która zamula komputer.

Zaktualizuj sterowniki, najlepiej wszystkie: chipset, grafika itd.

Ostatecznie możesz spróbować zdefragmentować dysk lub nawet przereinstalować system (ale to nie powinno mieć decydującego wpływu):

Link to post
Share on other sites

Zaktualizowalem sterowniki, sprawdzalem temperature, jest w normie.

Po zainstalowaniu najnowzszych sterownikow w Gothicu 4 na prawie najwyzszych detalach i najwyzszej rozdzielczosci w miescie mam 25-40 fps poza miastem 35-60. W shifcie po zmniejszeniu lekko detali mam od 40-60, ale na niektorych trasach mam 20-35. W gta 4 z najnowzszymi patchami na full detail mam non stop 35-60.

Edytowane przez cz0pek090
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

BF3 na ultra, na twoim kompie ptasieskrzydło? Weź się nie ośmieszaj, bo na moim drugim kompie w 1400x1050 na core2quad 9400 2,6ghz, 4gb ramu ddr2800 i radeonie 5850 Skyrim ledwo działa na wysokich.. a do BF3 ciutkę brakuje.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...