Skocz do zawartości

Czy warto JESZCZE kupić konsole?


Recommended Posts

Chciałbym się was doradzić, czy warto jeszcze kupić (najbliższe dni) konsolę xbox 360? Nie chciałbym tak że kupię, za 3 miesiące wyjdzie nowa konsola i na moją przestaną robić gry. Czy xbox pozwoli mi na 2 lata spokoju co do nowych produkcji ?

Link to post
Share on other sites

Hmm. Nie. Ilość exclusivów się kończy w szybkim tempie a grafika nie będzie już lepsza. Możliwości zostały już dawno wyczerpane. Oczywiście można jeszcze kupić dla Gearsów czy HALO ale tak po za tym to już niezbyt opłacalny wybór dla myślącego klienta ;)

Link to post
Share on other sites

To zależy. Jeśli chcesz coś co możesz postawić w salonie z przeznaczeniem głównie do gier i mieć pewność, że wszystko będzie chodziło bez problemów jakie czasem występują na PC to czemu nie? Prawda jest taka, że za 700 pln nie złożysz nowego kompa na którym pograsz sobie w te gry co na X. Moje zdanie.

 

I tak jak kolega wyżej napisał. Jak ktoś gra w FIFE, PES'a czy samochodówki to racjonalność kupna konsoli rośnie.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Niewiadomo czy za rok wyjdzie nowa generacja którejkolwiek z konsol. Narazie są to czyste spekulacje.

Ale nawet jeśli się pojawią, to na początku cena będzie powyżej 1,5 tyś. Przynajmniej moim zdaniem.

Edytowane przez rap_r
Link to post
Share on other sites

Zależy ile chcesz wydać. O ile nie jest Ci potrzebny PC do pracy lub już masz to ja bym wziął konsolę. Poszukałbym jakiejś używanej ale zawsze jest ryzyko, że kupisz trefną, zwłaszcza jak kupisz przerobioną. Tak jak wyżej, nie wiesz kiedy wyjdą nowe i też obstawiam, że to wydatek 1500-2000. Kupisz 360 teraz a później zmienisz, elektronika nie jest wieczna, nie ma co czekać bo zawsze jest jakiś powód by jeszcze poczekać np. aż ceny 720 spadną.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Nowe konsole to za 2-3 lata MOŻE wyjdą bo po co robić nowe konsole jak obecna jeszcze się sprzedaje ? Moim zdaniem już nie warto a PES czy w FIFĘ możesz sobie pograć na kompie, wystarczy, że masz pada i to wszystko. Nawet grafika będzie lepsza bo wersja pecetowa ma AA a konsolowa nie.

Link to post
Share on other sites

@mixtape

 

W praktyce nie widać różnicy, może jedynie 1080p vs 720p ale zauważ, że konsola wychodzi taniej. Komputer to wydatek pewnie 1200pln + koniecznie pad do X/PS3 150pln podczas gdy X-Box to cały zestaw już za 700. Trzeba ważyć atrybuty ale w tym konkretnym przypadku FIFA/PES to kupowanie PC jest mniej opłacalne bo i tak wygląda tak samo jak na konsoli, grywalność ta sama albo nawet lepsza na konsoli o ile jest fotel+duży TV.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Warto, ale jak dla mnie brać PS3 z gwaranancją 5lat. Za rok dajmy na to wyjdzie nowa generacja, poczekasz rok aż ceny spadną, rozwalisz PS i oddasz na gwaranacji, z racji tego że juz produkcji nie ma i naprawiać się nie opłaca oddadzą kasę i bierzesz PS4/Xbox720 :)

Link to post
Share on other sites

@elkey

 

Nowości na PC kosztują o 1/2 mniej niż na PlayStation 3/XBOBX 360. Różnica w cenie zwraca się błyskawicznie. 12 nowości - co miesiąc nowa gra - na konsole to około 1100 zł. Teraz kto gra w Uncharted przez cały miesiąc? 8 godzin gry, i większość graczy szuka nowych terenów do zaorania, czyli nowych gier. Konsolowy gracz wyda ponad 2000 zł rocznie na same gry. Oczywiście są użytkownicy, którzy zakupili konsole i nawet jej nie włączyli, ale...

 

FIFA 12 oraz Pro Evolution Soccer 2012 nie wyglądają tam samo na konsolach i komputerach stacjonarnych. Wyższa rozdzielczość, i wygładzanie krawędzi robi swoje...

 

Odpowiadając na pytanie. Warto jeżeli jesteś "fresh", czyli nie zagrywałeś się w żadne konsolowe produkcie, czyli masz sporo do nadrobienia. Rynek wtórny w Polsce działa bardzo aktywnie, wiele gier można dostać za 50-70 zł.

Edytowane przez Ujemny
Link to post
Share on other sites

Zdania są podzielone także autor, sam wybierz.

 

@ujemny

 

Nie zgodzę się z tobą. Grałem przez 4 lata w FIFĘ na na PS3 a teraz na PC. Widzę różnicę w rozdzielczości, niczym więcej 1080p. 720p i tak jest grywalne bo na konsoli grasz na TV czyli w jakiejś odległości.

 

Ty piszesz, że różnica jest widoczna ja, że nie. Prawda leży gdzieś po środku czyli jeżeli różnica w grafice jest to bardzo mała. Na tyle mała, że nie warto o niej wspominać. Duża różnica między PC a konsolą jest w Crysis i Metro.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Odległośc ma znaczenie, ale nikt nie siedzi 4 metry od 37" telewizora. Przy 1,5-2,5 metrze nieostrość krawędzi rażą w oczy, przynajmniej mnie. Skostrzegawczość to cecha, więc bywa zmienna w populacji.

 

Metro 2033 nie ma na żadnej z konsol.

Link to post
Share on other sites

@ujemny

 

Jest na X-Box, nie mogę wkleić niestety linka z Ultimy, sam sprawdź.

 

Zgadzam się z tobą, że na PC wygląda lepiej ale nieznacznie ale nie oszukujmy się, w FIFE się gra a nie patrzy z lupą na minimalne różnice. Też zamieniłem konsolę na PC i nie żałuje ale nie można nie brać pod uwagę, że nowy komputer plus pad do kwestia 1300-1400pln podczas gdy cały X-Box to 700pln.

 

Jest się nad czym zastanawiać.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Panowie ale bez jaj co to ma być za argument że przy konsoli masz TV, pada i siedzisz na kanapie. A do PC to niby nie można podłączyć nic z tych rzeczy?

Ja też rozmyślałem nad PC a konsola i w końcu kupiłem X4 i 6870. W sumie tak czy tak nie mam w co grać bo nie wiem co się ze mną dzieje ale teraz te gry mnie nudzą :(

 

Jedynie BF3 rządzi :D

Link to post
Share on other sites

Na pewno warto.

Ja mam ps3 i x360 podłączone pod 42". Nowego pc nie złożyłem, bo żeby były przyzwoity potrzeba 3 000zł i monitor minimum 24".

Grafika konsoli wcale tak nie razi. Koniecznie należy przełączyć tv w tryb gry, w moim nazywa się to grafika. Obraz jest wtedy przyjemniejszy dla oka i zęby tak nie widać. No i na pc nie ma Forza 4 - 500 aut w tym wszystkie Bmw. Nfs shift 2 czy Gt5 są daleko w

tyle. Lcd 42" 1080p 2 hdmi nowy kupisz za 1400zł Hannspree. Mam pół roku i jakość ta sama co LG czyli ok.

Link to post
Share on other sites

Ilość exów to kończy się na pc z powodu piractwa. A i nowe gry nie są wydawane na PC przez sam Microsoft - Forza 4, czy rockstar - Red Dead Redemption. Na allegro za 60 zł są pewniaki.

 

Właśnie że teraz wart bo gry staniały, wiadomo nowa 180zł kosztuje i z czasem pojawiają się na allegro znacznie taniej. Ja przerobisz to nie zaktualizujesz i multi też nie pograsz.

2011 rok uważam że to największy wysyp hitów na konsole jak nigdy. No i gta v na horyzoncie i na konsolach będzie zapewne piersze.

Link to post
Share on other sites

Wiadomo, że podłączysz pieca pod TV ale zrozum, że nie każdy ma możliwość zrobienia sobie "pokoju meliny". Jest coś takiego w naturze jak "Żona":D która ma inne niż Ty zdanie na temat stojącej w salonie budy PC. O ile PS3/X-Box wygląda jak typowy moduł RTV i nawet ładnie się komponuje w wystrój to inaczej sprawa wygląda z PC.

 

Prawda jest taka i chyba nikt nie zaprzeczy, że ani PC ani konsola nie są lepsze od siebie obiektywnie. Dla jednej osoby lepszy będzie wybór konsoli, dla innej PC.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

PS3 - 56 mln.

X360- 58mln.

Wii - baźew -mało drogich gier,nawet na allegro.90mln.

To ilość sprzedanych konsol, chyba mówi sama za siebie.

Na zachodzie pc dawno przegrało z konsolą i laptopem.

Jak masz tylko 1500zł to nie kupuj pc, chyba że bardzo lubisz strategie i mmo , cała reszta jest na konsoli.

Lubie pc ale za konkretną wydajność, do grania 1080x1920. Dla maniaków co nie boją się wydać 4000zł, a i tak najlepiej mieć x360 i pc/laptop.

 

Konsole też podłączysz pod monitor, x360 każdy(przejściówka), PS3 musi mieć hdmi tak samo jak decoder n.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...