Skocz do zawartości

.::. Dysk SEAGATE 500GB - Nowy na Gwarancji .::.


Recommended Posts

Mogę wyrazić tutaj opinię na jego temat? Jeśli nie, proszę o usunięcie.

Seagate barracuda 7200.12 - dobry, w miarę szybki, lecz awaryjny. Parę miesięcy temu musiałem oddać go na gwarancję przez błędy SMART-u. Straciłem wszystkie swoje dane, dlatego lepiej mieć dwa dyski. W moim przypadku była to 80'tka (sygnatura), z którą musiałem się męczyć przez trzy tygodnie. Dysk przyszedł, wmontowałem go i działa. Po jakimś czasie musiałem wymienić kabel SATA II ( kupiłem, bo nie mam portu SATA III na płycie głównej, a nie wiedziałem, że dysk jest SATA III) i akurat przedwczoraj znów miał zwieche systemu. Wypiąłem kabel i włożyłem jeszcze raz i działa. (Metalowe zaczepy posiada)

Niestety, awaryjność ów dysku jest w przypadku mojego modelu duża, ale jeśli mamy dwa dyski i na tym drugim kopie naszych danych i mamy gwarancję, to jesteśmy bezpieczni ;) Polecam, chodź z bliskim dystansem.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem co to ma wspólnego ze sprzedażą mojego dysku ? Wszystko się może zepsuć normalna sprawa...

Jak oddałeś na gwarancje to normalne że straciłeś dane.

Co ma kabel do dysku ? Masz uszkodzony kabel to wymieniasz, jeśli kabel uszkodzony to dysk nie pracuje tak jak powinien.

Z tego co mi wiadomo to SATA III jest kompatybilne wstecz.

Może masz problem z kontrolerem nie z dyskiem ?

 

Proszę o pisanie w temacie osoby zainteresowane, nie mam zamiaru mieć zaśmieconego wątku.

Link to post
Share on other sites

z początku kabelek był dobry, lecz niestety z czasem na nowym dysku i on skończył swoją żywotnoć. SATA III, tak, jest kompatybilne w stecz, bo tak własnie miałem. Kontroler nie dysk? Dysk dałem do innego kompa - było to samo.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...